Skocz do zawartości
Katapulta120

Pierwszy projektor - ok. 3 500 zł - prośba o rekomendacje

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,
serdecznie proszę o poradę jaki projektor wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Poniżej wymienię parametry użytkowania przeze mnie takiego projektora:
- sposób zamontowania: przy suficie (2,6 m)
- odległość od ekranu (projektor / widz): 4,3 m / 3,8 m
- używany wieczorem, ewentualnie przy dobrym zaciemnieniu pomieszczenia
- chciałbym, aby miał największą możliwą rozdzielczość
- maksymalna szerokość rzuconego obrazu, to 3,2 m
- cena: do około 3 500 zł (oczywiście mogę dołożyć, jeśli dzięki temu zyskam jakieś istotne parametry)

Będzie to mój pierwszy projektor, dlatego nie ma żadnych upodobań co do technologii. Na początek zamierzam oglądać bezpośrednio na ścianie, która nie jest idealnie biała.

Bardzo proszę o rekomendację jakichś modeli.

Zmagam też się z zadaniem połączenia wszystkich multimediów w taki sposób, aby ograniczyć ilość kabli. Być może nie jest to odpowiednie miejsce na te pytanie, ale może ktoś z użytkowników ma w tym temacie doświadczenie. Chodzi mi o to, aby zastosować taki układ, który pozwoli przesłać dźwięk bezprzewodowo, a w lepszym przypadku nawet obraz. Prawdopodobnie poszukuję urządzenia, do którego podłączone zostanie kino domowe i projektor. Następnie do tego urządzenia bezprzewodowo podłączę np. smartphone'a, z którego będę przesyłać strumieniowo dźwięk lub laptopa, z którego podobnie chciałbym przesyłać dźwięk i obraz. Oczywiście zależy na jakości. Zauważyłem, że niektóre odtwarzacze BlueRay posiadają DLNA, SmartTV i tym podobne opcje, które zmierzają w kierunku tego co chciałbym osiągnąć.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego przystawka Wirelles Kit BenQ Full HD za jedyne 1100 zł i mamy komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nic nie śmierdzi, chyba że zainteresowanemu zakupami przeszkadza fakt że zapakują mu to w Amazon Polska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz EPSON EH-TW 5350, jeszcze ciepły model z wi-fi. :);)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczył bym specjalnie na wydolność miracast podczas projekcji bezprzewodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...