Skocz do zawartości
saperq

42-48" do 2500zł :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi mili :-)

Piszę do Was z prośbą o pomoc w wyborze telewizora :-) Od kilku dni za "namową" żony i 'Krecikiem" z TVP ABC, dzięki któremu nie mogę oglądać TV przeczesuję fora i staram się znaleźć odpowiedź który model wybrać ( żeby nie żałować ;-) a aktualny powędruje do pokoju dzieci ;-) Mamy również dylematy co do rozmiaru, w sklepie najbardziej podobały nam się 42,43" natomiast 48" wydawały się za duże i nie mogłem ogarnąć ekranu wzrokiem z odległości około 2,5m.

Odnośnie matryc, nasz aktualny Panasonic TX-37-e5e posiada natywną 50hz i nie wiem czy zauważę różnicę pomiędzy 50(60) a 100(120hz) ? :-) Na tą chwilę tylko dvb-t leci, planuję dołóczyć dvb-s dla niemieckich kanałów. DVB-t2 Niemczy planują wprowadzić za jakieś 2-3 lata i miłoby było gdyby telewizor miał dvb-t2.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? bardziej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno od strony południowej, słońce nie przeszkadza
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-37-E5E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Klasa energetyczna A++/A+, w miarę dobry dźwięk, bo aktualny posiada tragiczny
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? aktualnie HD ( dvb-t, dvb-s), ale chciałbym ( miło by było)żeby telewizor miał dvb-t2 oraz dvb-s2 ( jednak t2 priorytet, s2 nie musi być koniecznie).
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? kino domowe, bardzo sporadycznie
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 10-12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i seriale - 60%, bajki - 35%, piłka nożna - 5% albo i mniej ;-)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie wiem, może się przekonam, ale to też sporadycznie (chyba że android tv, ale w tej półce cenowej chyba jest coś za coś)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? i w dzień i wieczorami, wieczorami raczej przy włączonym świetle oglądamy TV. Często tv jest włączony od 7-22
17. Preferencje co do wielkości? 42-48", nie wiem czy 48" nie będzie za duży, w sklepie wyglądał na olbrzyma
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak długo trzeba będzie czekać na zmianę kanału, słaby dźwięk,
19. Preferencje co do marki ? Samsung/Philips/LG/Sony/Panasonic mówiąc prawdę obojętne ;-)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie, wydaje mi się to zbędnym bajerem
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-2500zł, im mniej tym lepiej ;-)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Wydaje mi się że nie, nie jestem jakimś wymagającym kinomaniakiem, obraz w moim aktualnym Panasonicu TX-37-e5e podoba mi się, jednak od momentu zakupu żałowałem że nie wziąłem większego oraz że ma bardzo słaby dźwięk ( w porównianiu do poprzednika dziadka Samsunga LE32R32B.

Ambilight ani takie inne wodotryski nie wchodzą w grę, żona jest epileptyczką i źle się w sklepie przy nich ( przy tv z ambilightem) czuła.

Jeśli telewizor kosztuje mniej niż założone 2500zł ( np 42-43" za troszkę mniej, bardziej w sklepie przypadły do gustu oraz są bardziej "energooszczędne" ;-) ) to też to rozważę.

Z góry dziękuję:-)

Edytowane przez saperq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy tymi dwoma modelami ? :

LG 42LF652V

czy

LG 43LF631V

Na 3d mi nie zależy. Cena prawie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung z serii H6400 i literkami AK na końcu oznaczenia powinien mieć dvb-t2 z uwagi na to że nie jest przeznaczony na rynek polski ale i tak jest u nas sprzedawany.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung z serii H6400 i literkami AK na końcu oznaczenia powinien mieć dvb-t2 z uwagi na to że nie jest przeznaczony na rynek polski ale i tak jest u nas sprzedawany.

Wybacz, ale widziałem w sklepie i wizualnie się nie widzą :(

Z tym 2-ch LG który lepszy?

Zaznaczam, że żaden ze mnie kinoman ;-) aktualny Panasonic TX-37e5e się bardzo podoba ;-)

Chyba że jakiś tańszy bez funkcji Smart tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy tymi dwoma modelami ? :

LG 42LF652V

czy

LG 43LF631V

Na 3d mi nie zależy. Cena prawie taka sama.

Bierz LG 42LF652V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać w czym przewyższa drugi model? Tak w skrócie poproszę jeśli możesz. Nie będę ukrywać że "wizualnie" podoba nam się bardziej LG 43LF631V z tymi ala metalowymi listwami na dole i górze.

Ewentualnie bez żadnego smart tv ?

Edytowane przez saperq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać w czym przewyższa drugi model? Tak w skrócie poproszę jeśli możesz. Nie będę ukrywać że "wizualnie" podoba nam się bardziej LG 43LF631V z tymi ala metalowymi listwami na dole i górze.

Ewentualnie bez żadnego smart tv ?

Prawdopodobnie tak na 90% 43 calowa wersja LF631V ma Panel 60Hz

​większe rozmiary prawdopodobnie 120Hz panel.

Wszystkie rozmiary LF652V mają panel 120Hz.

Zazwyczaj telewizory z 3D mają lepszej jakości panele LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem :-)

Pozostało zamówić inny "wieszak", bo aktualny 200x200 nie pasuje rozmiarem, a w zasadzie 2 uchwyty, ponieważ aktualny telewizor będzie wisiał u dzieci w pokoju, a musi być "pod kątem (pionowo) w dół lekko skierowany ;-)

Jak dojedzie to dam znać, wziąłem z pełną gwarancją 5-cio letnią. Chociaż mam nadzieję że nie będzie potrzebna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kurier przywiózł telewizor.

Wygląda lepiej niż w internecie :D Ma niby metalową obudowę.

Dźwięk wyświetla bdb, głośniki dają bdb dźwięk.

Muszę tylko kupić nowy uchwyt no i nauczyć się jak układać listę programów wg mojego widzimisię;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mm

Dzisiaj kurier przywiózł telewizor.

Wygląda lepiej niż w internecie :D Ma niby metalową obudowę.

Dźwięk wyświetla bdb, głośniki dają bdb dźwięk.

Muszę tylko kupić nowy uchwyt no i nauczyć się jak układać listę programów wg mojego widzimisię;-)

Daj jeszcze znać po 2 tygodniach użytkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie moi mili :-)

Radość była tak jak wielka tak i krótka :-)

Miałem napisać wcześniej, ale niestety telewizora już nie ma wśród żywych, a ubezpieczyciel wypiął się na mnie twierdząc że dziecko nie mogło zepsuć matrycy wpadając na telewizor stojący na stoliczku pod tv ... Na nic się zdały moje odwołania i tego typu rzeczy. Czuję się oszukany, ale nie o tym miałem pisać ;-)

Czy ktoś z Was ma może dane matrycy jaka w nim siedzi ?

Ewentualnie może komuś z Was spaliło się wszystko oprócz matrycy i chcecie się jej pozbyć? Odkupię, z ofertą montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziecko nie mogło zepsuć matrycy wpadając na telewizor stojący na stoliczku pod tv ...

Przecież telewizor miał wisieć co nie zmieniło faktu że u mojej siostry dostał łyżeczką od herbaty i wieszak niewiele pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie moi mili :-)

Radość była tak jak wielka tak i krótka :-)

Miałem napisać wcześniej, ale niestety telewizora już nie ma wśród żywych, a ubezpieczyciel wypiął się na mnie twierdząc że dziecko nie mogło zepsuć matrycy wpadając na telewizor stojący na stoliczku pod tv ... Na nic się zdały moje odwołania i tego typu rzeczy. Czuję się oszukany, ale nie o tym miałem pisać ;-)

Czy ktoś z Was ma może dane matrycy jaka w nim siedzi ?

Ewentualnie może komuś z Was spaliło się wszystko oprócz matrycy i chcecie się jej pozbyć? Odkupię, z ofertą montażu.

Uuuuuu. masakra....

Jak się ma dzieciaki lub koty to lepiej wieszać TV.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież telewizor miał wisieć co nie zmieniło faktu że u mojej siostry dostał łyżeczką od herbaty i wieszak niewiele pomógł.

Tak miał wisieć, czekaliśmy na wieszak vesa 400x400, bo ten co mieliśmy był za mały ( musiałem do poprzedniego telewizora skrócić te pionowe zaczepy, bo mi wystawały z nad telewizora :-) ).

Jak się nie uda zakupić drugą matrycę, to niestety będę musiał znowu kupić TV .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miał wisieć, czekaliśmy na wieszak vesa 400x400, bo ten co mieliśmy był za mały ( musiałem do poprzedniego telewizora skrócić te pionowe zaczepy, bo mi wystawały z nad telewizora :-) ).

Jak się nie uda zakupić drugą matrycę, to niestety będę musiał znowu kupić TV .

To dzwon do serwisu LG, wymienią ci matryce na twój koszt, będzie sporo taniej jak nowy TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem. 2000zł brutto, taniej nowy TV kupię ;-) Także szukam na razie używanej matrycy, ale każdy którego się pytam, chcą numer matrycy ... a ja żeby to sprawdzić musiałbym go rozkręcić, a obawiam się że mogę coś bardziej zepsuć;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...