Skocz do zawartości
grzesiek811

PHILIPS 49PUS7150/12 vs SONY KD-49X8308C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pomagam właśnie kupić tacie telewizor i chętnie posłuchałbym rady, który model będzie lepszy.

Wielkość telewizora już została wybrana ~50", odległość od ekranu, około 2,5-3 m. Telewizor ma pograć kilka lat, więc chciałbym, żeby był przyszłościowy i był to już TV 4k.

Wymagane funkcje.

Najważniejsze to tuner TV Sat na pokładzie.

3d nie jest potrzebne, nie musi to być nawet smart TV, ale większość TV i tak już takie jest. Z racji obsługi 4k przydała by się obsługa kodeka HEVC. Wymagana jest centralna stopa, tv będzie na szafce i nie wiem czy duży tv z nóżkami po bokach nie okraczy jej.

Budżet na początku był do 3500 i wybrałem Samsunga UE48JU6410, średniak, ale ładnie się prezentował.

Sprzedawca w sklepie namówił tatę na Philipsa 49PUS7150/12 za 4200. Owszem, ma dużo bajerów jak np. ambilight, lepszy dźwięk, ale jest o 800zł droższy i też ma tylko matrycę 50Hz. 100Hz ma chyba dopiero philips 7600

W tej samej cenie jest też Sony 49X8308C, bez 3d, bez ambilight, za to ma podwójny tuner.

Zakładając ten temat natknąłem się na zeszłoroczny Sony 49X8505B, wada to nóżki po bokach.

Nie wiem jaką matrycę mają Sony. Nowy 49X8308C ma Motionflow XR 1000 Hz, stary 49X8505B ma Motionflow XR 200 Hz. A ile tak naprawdę natywnie ma matryca to nie wiem.

Niestety panasonic tuner sat montuje tylko w droższych seriach.

Ja bym w tym budżecie wziął Panasonica TX-50CX700E, ale odpadł z powodu braku tunera.

Jest jakaś lepsza alternatywa dla PHILIPS 49PUS7150/12?

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sony 49X8308C, lub 49X8309C (to ten sam model, tylko w innych sklepach) posiada matrycę IPS z natywnym odświeżaniem 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...