Skocz do zawartości
Pacmann

Problem z K-R42. Zapala diodę na kilka sek. i gaśnie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki problem z moim K-R42 na płycie v2.1, po włączeniu dioda zapala się na 3-5 s i gaśnie.

Urządzenie nie daje żadnego sygnału na TV.

Po podłączeniu do zasilacza + kabel USB do komputera dioda pali się cały czas ale komputer nie wykrywa miniPC.

Maiłem już wcześniej taki problem zwaliłem to na kark słabej jakości zasilacza i kupiłem nowy (mocniejszy) 5,7V 3A.

Żeby wykluczyć spekulacje - kupiłem 3 szt. bo potrzebowałem jeszcze do czegoś innego.

Na w/w zasilaczu urządzenie ruszyło i działało prawie rok. W tej chwili nie działa na żadnym z 3 zakupionych zasilaczy.

Czy ktoś ma pomysł co to może być?

Czy jest ktoś kto podjął by się odpłatnej diagnozy / naprawy?

Jak by co jestem z Poznania.

Pozdrawiam

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na komputerze zainstalowane są sterowniki oraz czy podłączasz TVBoxa w trybie download czy tylko kabelek USB do komputera i już. Być może rozsypał się soft i trzeba go wgrać od nowa ale jest jeden warunek musi boxa wykryć komputer.

Kopalnia wiedzy na temat tego Boxa http://freaktab.com/forum/tv-player-support/rk3188-devices/k-r42-cs918-mk888-jesurun

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz i zainstaluj narzędzie RKBatchTool następnie uruchamiamy narzędzie i podłączamy boxa w trybie download jeżeli komputer wykryje TV Boxa to wgrywamy nowy soft oryginalny jeżeli mamy i chcemy lub przygotowane przez Wassera np. 1.0.3 http://freaktab.com/forum/tv-player-support/rk3188-devices/k-r42-cs918-mk888-jesurun/9042-update-k-r42-wasser-firmware-kikat-android-4-4-2 . Trzeba pamiętać o tym że TVBoxy są bardzo kapryśne na kabelki USB i komputery nie wszędzie będzie chciał działać z uwagi na środowisko oprogramowania w jakim się w danej chwili znajdzie trzeba próbować na różnych PC/laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odpalić urządzenia w trybie download :(

U mnie jak podpinam kabel usb i kabel zasilający to bez względu co mam naciśnięte zapalają się diody od zasilania.

Gasną dopiero po odpięciu kabla USB.

Edytowane przez Pacmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, czy możesz opisać co konkretnie robisz podłączając Tv Boxa do komputera. Rozumiem że sterowniki na kompie są zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest filmik jakiegoś Rosjanina:

u mnie kiedy podepnę kabel usb + naciskam reset i podłączam zasilanie to diody od razu się zapalają i nic się nie dzieje.

Windows nie wykrywa żadnego urządzenia.

Edytowane przez Pacmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnię się jeszcze :) naturalnie przed podłączeniem boxa uruchamiasz narzędzie do wgrywania softu tak na youtube ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...