Skocz do zawartości
MatekDM

Telewizor 55" - 4500 zł - tylko gry i sport

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam jeszcze nad czymś takim ;)

TCL telewizor 55" U55S8806DS Curved

Albo ten model:

TCL U58S7806S

Ponoć ta chińska firma radzi sobie naprawdę świetnie na rynku telewizorów i nie ma się czego wstydzić.

Albo może Sony KD55X8509C? Coś juz z 4K?

Edytowane przez MatekDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam użytkownicy Sony w7**c w8**c na androidzie czy poprawiła się (chociaż trochę) obsługa systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 805c od tygodnia. Od razu używałem z nowym oprogramowaniem. Jak do tej pory działa całkiem spoko. Czasem Kodi troszkę muli ale jest to do przełknięcia.

Jedyny problem który mam to w Kodi jak odtwarzam filmy z NAS Synology to nie widzi mi napisów w folderach z filmem. Musze je ściągać przez Kodi ale nie są one zapisywane w folderze z filmem i jak chce raz jeszcze odtworzyć film to musze od nowa ściągać napisy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszym odtwarzaczem multi jest zewnętrzne urządzenie podłączone hdmido tv i cyfrowym do amplitunera bo w samym tv nigdy nie będzie wszystko działało jak należy.

Firmy powinny wprowadzić wymienne przystawki-odtwarzacze tak by nie trzeba było zmieniać całego telewizora tylko sam moduł multimedialny, który byłby w kilku wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model JU7000 ma matrycę 120Hz? ;)

Bo mogę go złapać z ciekawym rabatem i zastanawiam się, czy ostatecznie nie wybrać tej 55 calowej wersji.

Wybrałeś coś? JU7000 ma 120Hz i generalnie to bardzo dobry telewizor. Brałbym śmiało. TCL ? ; ) cholera wie co to jest. Nikt nie testował. Nie wiem czy jest po co ryzykować skoro mamy tyle innych modeli sprawdzonych i wiemy jak świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na przelew i tak czekam - przeciąga się to cały czas.

No i teraz mam dylemat pomiędzy Sony KDL55X8509C, a tym Samsungiem :/

Niby wszyscy bardziej chwalą matryce i telewizory Sony, jeżeli chodzi o jakość obrazu. Cenowo jest identycznie i myślę, że wybór okroję do tych dwóch modeli.

Gmeru, dzięki za wszystkie odpowiedzi! Będzie jakiś test tego Samsunga? On wspiera 10 bitowy kolor? Martwi mnie trochę, że wyższy model dopiero ma te kwantowe kropki, nie ma to dużego wpływu na jakość obrazu? Chciałbym coś możliwie najlepszego. Sony dodało w ostatniej aktualizacji HDR - Samsung też to wspiera?

Mam w planach zakup odbiornika do filmów UHD, chciałbym z tego skorzystać, jeżeli już będę mieć ciekawy telewizor ;)

Na zagranicznym portalu przeczytałem taką informację:

However, if you want impactful HDR presentation and to take greater advantage of theforthcoming Ultra HD Blu-ray format, it may be wiser to spend at least a few hundred pounds more on Samsung’s JS series of SUHD televisions that can deliver higher brightness and wider colour gamut.

No i właśnie - pytanie teraz, czy Soniak np. wyrabia pod tym względem, czy ma te rozszerzoną paletę kolorów? No i przede wszystkim - czy ja to odczuję na swoim przykładzie, czy różnica jest rzeczywiście aż tak kolosalna? Jezu, tyle pytań...

Przeglądając ten "mini-test" telewizora na forum, Gmeru - napisałeś coś takiego:

hehe ; ) Ale mimo wszystko co do pytania to jest coś takiego, że jak na takim ekranie 4K odpala się full hd grę to serio wygląda to słabo... czuć, że coś nie gra. Nie ma ostrości.

Serio, jest aż tak słabo? 80% czasu jaki spędzę przed TV to będą gry z PS4/Xone. Na 4K są one rozmazane? Nie można tego zredukować ustawieniami?

Według tego video, jeżeli dobrze zrozumiałem - autor mówi, że dzięki skalowaniu materiałów FHD do UltraHD, gry z Xboxa One np. wyglądają zauważalnie lepiej.

To już sam nic nie rozumiem.

Edytowane przez MatekDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, oglądałem Twoje video z prezentacji WebOS 2.0 i choć wcześniej nie brałem pod uwagę telewizorów LG, to ten system mnie mocno zaintrygował no bo chodzi bajkowo.

Co myślisz o tym modelu?

55UF850V

Warto go brać pod uwagę? Domyślam się, że 950V jest lepszy, ale trochę przekracza budżet.

EDIT: A znalazłem test i już odpada - 60 Hz matryca, brak wsparcia dla HDR... z Sony równać się nie może.

Jeszcze biorę pod uwagę ten model:

55uc970

Ze wstępnych recenzji prezentuje się znakomicie ;)

Edytowane przez MatekDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatecznie zdecydowałem się zawęzić moje poszukiwania do czterech modeli:

- Samsung 55JU7000
- Sony KDL55X8509C
- Panasonic 55CX700E

- Panasonic TX-55CX750E

Mam teraz wielką zagwostkę, bo nie mam pojęcia, który z nich będzie najlepszym wyborem. Chciałbym wykorzystać nadchodzące filmy w 4K, ale przede wszystkim telewizor będzie służyć do sportu i grania na konsolach PS4/Xbox One.

Edytowane przez MatekDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych patrząc od strony Ultra HD najbardziej gotowy jest Panasonic CX700 chociaż JU7000 ma szerokogamutowy luminofor więc też coś tam na nim zobaczymy z kolorów z Ultra HD Blu-ray. W sumie Sony też jest gotowy pod tym względem jak Panasonic ;)))) . Natomiast multimedialnie nieco lepszy jest Samsung a Sony to znowu ma Androida (to tak jakbyś miał telefon, który jest telewizorem). CX750 jest na matrycy IPS > przeczytaj artykuł i zobacz czy to dla Ciebie: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Ciężki wybór :D :D :D Ja mimo wszystko pewnie z Panasonica to zostałbym przy CX700 i losował między Samsungiem a Sony ; ) Co by nie było poruszasz się w dobrych ekranach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jestem w kropce - niby z jednej strony fajnie ten Panasonic wygląda, ale Sony ma najlepszą matrycę, a tu Samsung jeszcze atakuje najlepszym odwzorowaniem kolorów. Dzizas.
No dawno już nie miałem takiego problemu z wyborem czegokolwiek jak w przypadku tego telewizora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...