Skocz do zawartości
MatekDM

Telewizor 55" - 4500 zł - tylko gry i sport

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, już wypełniam formularz:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
26
m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Maksymalnie dwie

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne?
Siedzimy głównie na wprost, kąty nie są tak ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Będzie stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Mam okna na długości całej ściany po prawej stronie telewizora

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Samsung, model
LE52B750

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
- możliwie najniższy imput lag
- przekątną 55"
- matrycę min. 100Hz

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)?
Do telewizora podłączone będzie PS4, Xbox One oraz dekoder NC+ (z nastawieniem na sport na kanałach HD)

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
PS4, Xbox One, głośniki i dekoder NC+

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor?
Czasem w ogóle, czasem cały dzień i pół nocy (jak wkręcę się w jakąś gierkę, to po 10-12 godzin)

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Nie mam zdania, słońce mogę ograniczyć poprzez zasłony.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Sportowe, wyłącznie - Canal+, Nsport, Eurosport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
Nie, nie zamierzam, od internetu mam komputer i telefon

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Dziennie to tak bite 90% to będą gry. Zamierzam baaaardzo dużo grać.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Raczej wieczorami (chociaż to zależy od ułożenia meczy i harmonogramu)

17. Preferencje co do wielkości?
55", nie chcę mniejszego, do większego z kolei trudno mi będzie dołożyć (bo i ceny po 55" mocno szybują w górę)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Skaczący, rozmazany obraz, zacinki, problematyczne oprogramowanie, nierównomierne podświetlenie

19. Preferencje co do marki?
Panasonic, Sony, Samsung, LG - Philipsa nie chcę, bo mają bardzo wysokie imput lagi (a szkoda, bo Ambilight wygląda świetnie).

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie zależy mi na 3D - kupiłbym telewizor z 3D wyłącznie wtedy, jeżeli jakość matrycy byłaby od tego uzależniona)

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
4500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu?
Byłbym taką zainteresowany, nigdy czegoś takiego nie robiłem, nie doświadczyłem.

Przeczesałem internet wzdłuż i wszerz i mam ogromny dylemat co wybrać. Także tutejsze forum przeglądałem bardzo długo i analizowałem różne testy. Ale dalej jestem w kropce. Mój wybór najpierw padł na Philipsa 55PFS8109/12, ale później okazało się, że jego imput lag dochodzi do 100ms! Więc go odrzuciłem. Następnie myślałem o jakichś telewizorach Samsunga, ale naczytałem się, że jego matryce nie mogą się równać np. z Sony, więc wybór padł na model KDL 55W755C - szkoda, że imput lag mają wyższy niż zeszłoroczne modele, ale 35 ms jest do przeżycia.

Teraz jeszcze zastanawiam się nad modelem Sony KDL55W809C - bardzo ciekawie się prezentuje - lepszy jest od 55W805C? Bo test tego telewizora jest tutaj i wywarł na mnie baaardzo dobre wrażenie ;)

No i niby wszystko byłoby ok, ale nie wiem, czy to będzie dobry wybór. Baaardzo proszę o pomoc i porady, telewizor chciałbym kupić po 10 października. Pozdrawiam.

Edytowane przez MatekDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie ma czegoś takiego, że matryce nie mogą się równać bo Sony nie produkuje swoich matryc ; ) Produkuje je m.in Samsung czy LG. A inni często z nich korzystają. Ale tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia. Znaczenie w przypadku matryc ma tylko to czy jest IPS czy VA. Tutaj masz na ten temat artykuł: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Co do TV to modele Sony, które podałeś to są te same ekrany pod względem jakości obrazu. Nie ma znaczenia czy 809 czy 805C. To wszystko linia W8C. W7C to bliźniak W8. Znikoma różnica w cenie gdyż to także to samo ; ) Telewizory bardzo dobre, oparte na systemie Android. Tylko trochę zamulają jak za dużo się tam zaczniesz bawić w apki ;) Ale generalnie jak lubisz takie rzeczy to będziesz miał masę zabawy. Input lagi mają ok. Nie powinieneś mieć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź! :) To lepiej wziąć 805, czy 809C? Te 200Hz różnicy cokolwiek zmieni, żeby rożnica w cenie warta była dopłaty? (nawet ta niewielka?)

Android nie będzie mi potrzebny, nie zamierzam się nim bawić, telewizor ma dobrze spełniać swoje zadanie w postaci odbiornika dla konsol i NC+ do sportu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej różnicy między nimi w płynności (mierzyliśmy). Hz to tylko marketing - możesz śmiało oszczędzić i brać 805C :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszelkie porady i odpowiedzi! :)
W takim razie po 10 jadę po W805C, z pewnością podzielę się wrażeniami na forum.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest szansa na test telewizora Sony W755C najlepiej 55" ewentualnie porównanie z W809C ? Są to nowe modele FullHD na android tv 2015 roku już od kilku miesięcy w sprzedaży ale informacji jest bardzo mało.

Jeśli ktoś kupił już taki tv to niech się pochwali jak działa głównie w filmach i sporcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym się wstrzymał z zakupem Sony :) Oto wypowiedź jednego z forumowiczów:

Android w Sony jest okrutnie niedopracowany i jeszcze długo nie będzie. W Polsce można pomarzyć o poprawkach. Brytyjczycy mieli dostać mały update 29 września i właśnie Sony kolejny raz ich wydymało, przesuwając ją na 13 października. Następna poprawka dodająca funkcję nagrywania na dysku została przesunięta na 24 grudnia, z wyraźnym zastrzeżeniem że jej implementacja ze względów technicznych jest bardzo trudna i termin jej wprowadzenia może ulec zmianie. W przypadku Sony to prawie pewne, że w tym roku jej nie będzie. A to oznacza, że nie zostanie poprawionych jeszcze kilkanaście innych, bardzo poważnych błędów. W przyszłym roku pewnie zajmą się już produkcją nowych telewizorów (zapominając o starych) albo w końcu któraś z chińskich firm sfinalizuje zakup działu telewizorów tej marki. Wszak już od roku się mówi, że Sony Bravia idzie pod młotek. Na przykładzie modelu Sony KDL-55W807C korzysta z tego samego firmware-u co cała seria TV z Androidem, więc ma te same błędy. Ostatnia aktualizacja była 17 lipca, następna "w tym roku".
Tu jest firmware dla KDL-55W807C:
Tu jest firmware dla KD-55X8507C (forumowicz "sniper' go miał, oddał do Saturna po 30 dniach, bo miał go już dosyć):
Tu jest firmware dla KD-55X8507C (dla UK):
A tu jest info co i kiedy planują poprawić w Polsce:
oraz w UK:
i co już TEORETYCZNIE poprawili w USA:
choć śledząc stronę supportu Sony w USA, można wyciągnąć wnioski, że poprawki niewiele dały. Najpoważniejsze problemy nadal doskwierają użytkownikom oraz doszły nowe w postaci np. totalnie uwalonych telewizorów po aktualizacji.
Największą "ścianę płaczu" na ponad 150 stron wyprodukowali Brytyjczycy:
Najpierw dyskusja toczyła się o problemach z Androidem i chwaleniem obrazu. Od pewnego czasu dominuje tendencja we wzajemnym doradzaniu jak zwrócić telewizor do sprzedawcy...
Poza tym na początku tego roku Sony wydało komunikat, z którego wynika że przygotowują plan naprawczy dla linii komputerów osobistych i telewizorów (bo przynoszą straty). Pierwszym ruchem była sprzedaż całego działu komputerów z prawami do marki Vaio. Kolejnym była całkowita rezygnacja z produkcji budżetowych telewizorów, masowe zwolnienia w fabrykach TV i separacja tego działu tak, by stanowiła odrębną spółkę. Można się tylko domyślać, że to ruch w kierunku łatwej sprzedaży również tego działu. Niedawno usłyszałem plotkę, że to Samsung chce kupić dział telewizorów Sony (nie znam źródła). Oczywiście Sony szybciutko to zdementowało, ale im akurat ciężko wierzyć.
@up
i taka ciekawostka. Znajomy o którym mowa swojego KD-55X8507C kupował chwilę po tym, gdy pojawił się w Polsce. Kosztował 7499 zł - dość sporo, więc pytał w wielu sklepach, czy jest szansa na obniżkę ceny. Wszyscy jednogłośnie zapewniali go, że Sony trzyma stałe ceny aż do wypuszczenia nowszych modeli, więc w tym roku nie ma szans na jakikolwiek spadek ceny. Równo po miesiącu zwrócił telewizor do sklepu. Już wtedy kosztował 6999 zł, a 3 tyg. później 5999 zł... Obniżka rzędu 20% w 2 miesiące po premierze telewizora? No chyba jakby się tak dobrze sprzedawały, to by nie trzeba było ciąć ceny, prawda? :)
Po trzech tygodniach od zakupu wybrał się do kilku salonów, żeby sprawdzić czy modele sklepowe mają te same problemy. Trafił na przedstawiciela Sony, który twierdził, że telewizory z Androidem sprzedają się jak świeże bułeczki a od dnia premiery w Polsce zeszło ich 280 sztuk. Oczywiście ubrał to w słowa tak, jakby to był ich ogromny sukces. Tyle pewnie Samsung sprzedaje w ciągu dnia. Mało tego - dodał, że nie słyszał o jakichkolwiek problemach, a wszyscy klienci są zadowoleni. Ku jego zaskoczeniu znajomy był przygotowany na taką rozmowę i pokazał mu kilka prostych operacji, które zakończyły się błędem, lagiem lub zawieszeniem telewizora. Nie potrafił tego wytłumaczyć, był wyraźnie zszokowany.
Obraz w Sony jest świetny i tego nikt nie neguje. Ale nie po to kupuje się jeden z najdroższych telewizorów na rynku, żeby oglądać tylko TV. Kupiłem go dla funkcji smart. Gdybym chciał tylko świetny obraz, wybrałbym taniego Samsunga.

Główny powód to niedopracowany Android, trochę problemów sprzętowych z pilotem i kilka niespełnionych obietnic Sony.

1. Pilot:

- Kiepska komunikacja pilota z telewizorem. W większości przypadków trzeba celować pilotem idealnie w czujnik.

- Raczej kiepski pilot multimedialny z prymitywnym touchpadem i brakiem sensownego rozwiązania wprowadzania tekstu (jest tylko prymitywna klawiatura ekranowa i trzeba śmigać po niej kursorami). Wpisanie prostego słowa to nie lada wyzwanie.

- Pilot multimedialny lubi sobie przestać pracować. Trzeba wyłączyć TV z gniazdka i przeprowadzić dość skomplikowaną operację przywracania jego funkcjonalności. Oczywiście po każdym przywróceniu do ustawień fabrycznych też nie działa.

2. Aplikacje:

- Aplikacje TVP Player, Ipla, Player znikają z menu w losowych momentach - najczęściej trzeba przywracać do ustawień fabrycznych, żeby się pojawiły. Inny problem to stare odcinki seriali w aplikacji Player. Na tablecie wszystko na bieżąco, a tutaj jest starocia.

- YouTube regularnie wywala komunikat "błąd sieci" i przerywa odtwarzanie. Trzeba sięgnąć po pilota, kliknąć [OK] i gra dalej.

- Jeśli oglądam YouTuba i wyłączę telewizor, to w środku nocy telewizor się wybudza po to, żeby wyświetlić wspomniany wyżej komunikat "błąd sieci". Ponowne wyłączenie telewizora bez zabicia YouTuba zaowocuje ponownym jego uruchomieniem po pewnym czasie. Nie ma nic bardziej stresującego jak telewizor, który sam się uruchamia w środku nocy!

- Fatalna, powolna, najgorsza jaką w życiu widziałem przeglądarka internetowa (Opera). Nie znalazłem opcji ustawienia domyślnej strony. Odpalenie dowolnej strony to droga przez mękę. Przewijanie jej zawartości to sport dla cierpliwych i możliwy tylko przy użyciu zwykłego pilota (multimedialny tego nie potrafi).

- Fabryczne przeglądarki filmów i zdjęć nie potrafią wyświetlić struktury katalogów. Przy wielu podkatalogach i tak tworzy z wszystkich jedną listę. A losowe katalogi zupełnie pomija.

- Fabryczny player video nie chce odtwarzać filmów kodowanych w HEVC. W niektórych przypadkach mam dźwięk bez obrazu.

- Fabryczna aplikacja do wyświetlania zdjęć jest powolna, a czasem po odpaleniu zdjęcia zamiast niego wyświetla obraz kontrolny migający kolorami RGB.

- Funkcja wyszukiwania głosowego podaje treści głównie z YouTuba, ale już nie potrafi wyszukać niczego w przeglądarce.

- Aplikacji jest tyle co kot napłakał. Większość to tandetne gry i dosłownie garść faktycznie przydatnych narzędzi, dosłownie playerów video, menedżer plików ES, jakaś prosta pogodynka. Nie ma żadnej przeglądarki internetowej (nawet Chrome), porządnej przeglądarki zdjęć, mapy (Google Maps!), notatnika, kalendarza, przypominajki, jakiejkolwiek apki społecznościowej, czegokolwiek do zarządzania danymi w chmurze (Dropbox, itp.). Pełną listę aplikacji można przejrzeć w ciągu 5 minut.

3. Lagi:

- Wkurzający lag przy uruchamianiu telewizora. Czasami trzeba klikać aż się łaskawie uruchomi. Czasem 5-10 sekund.

- Jeszcze bardziej wkurzający lag przy wyłączaniu telewizora. Klikam - nic, klikam drugi - nic, trzeci, czwarty, piąty... i nagle telewizor wykonuje wszystkie czynności, tj. wyłącza się, włącza, wyłącza. I zrobi to tyle razy, ile razy kliknąłem. Nigdy nie wiem czy go dobrze wyłączyłem. Zwykle czekam ze 30 sekund i obserwuję czy przypadkiem nie włącza się ponownie.

- Ogólne lagi systemu. Czasami menu systemu albo przewijanie filmu śmiga jak złoto, innym razem potrafi się tak zmulić, że trzeba go wyłączyć i włączyć ponownie. Kilka razy na przycisk "back" przerywający odtwarzanie filmu zareagował po 10-20 sekundach.

- Spory lag przy użyciu funkcji wyszukiwania głosowego.

4. Zegar systemowy:

- Jeżeli telewizor straci dostęp do netu lub sygnału z dekodera TV kablowej, potrafi zgubić ustawienia zegara, tj. przywrócić datę 1 stycznia 2015, godz. 1:00. Z kolei ustawienie automatycznej synchronizacji przez Internet błędnie ustawia strefę czasową lub czas letni (godzina jest przesunięta o 1h). Jedyne w miarę skuteczne ustawienie to synchronizacja zegara z sygnałem z dekodera. Każde zgubienie czasu oznacza brak możliwości uruchomienia aplikacji typu YouTube, Google Play, Ipla.

5. Obsługa zewnętrznych urządzeń:

- USB często nie wykrywa dysków, pendrive-ów. Zwykle muszę kilka razy wpinać i wypinać, żeby się pojawiło urządzenie. Wcześniej były problemy z przełączaniem źródeł HDMI - zamiast obrazu czarna plama, ale jakimś cudem naprawili.

- DLNA czasem nie wykrywa serwerów i oznajmia komunikatem "brak urządzeń".

6. Obiecanki, cacanki:

- Brakuje możliwości nagrywania na dysku USB, mimo że producent podaje to w specyfikacji. Wg pomocy technicznej, ta opcja ma się pojawić pod koniec października!

- Brakuje obsługi twin tunera, co jak wyżej ma się pojawić pod koniec października.

- Brakuje funkcji PIP, PAP - te mają się pojawić pod koniec sierpnia.

- Brak okularów 3D w zestawie mimo informacji na oficjalnych ulotkach firmy Sony i etykietach z opisem produktu w sklepach.

Tyle. Sam na własnej skórze (sklep MM) przekonałem się jaki bubel wypuścił sony. Miałem kupować ale jak zobaczyłem, że jest głupi problem z odczytem danych poprzez usb dysk twardy (co z tego, że komunikat wyskoczył, ze urządzenie zostało podłączone jak nie można było przeglądać zawartości) w LG czy SAmie nie dość, że znalazł to "zapytał" czy odtworzyć do przeglądania zawartość dysku) i jak sie sam w sklepie zrestartował z 2x i zawiesił z kilka razy, pomogło wyciągnęcie wtyczki z gniazda :D , model (50") za 3800 niezłe jajca. Potem sprawdziłem na jakimś niższym modelu 705C to samo, tyle że sie sam już nie restartował ale zamulał niemiłosiernie i zawieszał. Zeszłoroczna seria Sony była udana ale z tym androidem (2015) niewypał.

Edytowane przez chreasy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Są to komentarze bardzo rozżalonych użytkowników, którzy mieli pecha z modelem, nie zdziwiłbym się gdyby to był komentarz jednej osoby.

Ja posiadam ten TV od ponad miesiąca i złe słowo PÓKI CO :) mogę powiedzieć jedynie o aplikacjach zewnętrznych, które można sciągnać z google store - ale jak to android, będą zapewne się rozwijać, także nie jest źle (zaraz do tego wrócę).

Co do Twojego przypadku - problemu odpalenia USB w sklepie. Zdziwiłbym się, gdybyś wiedział jak to zrobić nie mając z nim wcześniej styczności. Będąc sam w sklepie i podłączając USB otrzymywałem komunikat, że sprzęt został podłączony, ale nie mogłem zmienić źródła na USB, do czego byłem przyzwyczajony w moim obecnym na tamtą chwilę TV. Pracownik w sklepie też nie wiedział o co chodzi - a chodzi o to, że w tym TV używa się aplikacji do czytania urządzenia USB, co znajduje się po kliknięciu menu, czyli aplikacje "video", "music" etc. etc. Te aplikacje czytają wtedy co tam na dysku jest bez żadnego problemu i po chwili staje się to bardziej intuicyjne niż zmiana źródła. Jestem więc pewny, że można było przeglądać jego zawartość, ale w sposób, do którego nie jesteś przyzwyczajony.

Co do zawieszania jestem bardzo zdziwiony, w modelu sklepowym jak i moim nic takiego się nie dzieje (nie musiałem wyjmować wtyczki czy resetować na siłę urządzenia). Jedynie raz aplikacja ściągnięta z google store przestała działać (zwiecha na 5-10sec), po czym wyskoczył androidowy komunikat i po prsotu ją zamknąłem. Jak wspomniałem na wstępie - problem dość świeżego jeszcze Androida TV i developerzy jeszcze nie dopracowali w pełni swoich aplikacji.

Co do pilota multimedialnego się nie wypowiem, bo go nie mam i nie dokupowałem. Używam zwykłego lub aplikacji w telefonie, jeśli chcę się poruszać po menu "kursorem". Nie czuję potrzeby zakupu. Ale to pewnie dlatego, że wychodzę z założenia - im mniej pilotów tym lepiej :) ze standardowym nie mam problemów.

Wyłączanie - włączanie TV: zacytowany komentarz - użytkownik jest chyba bardzo niecierpliwy :) w instrukcji TV jest wyraźnie napisane, że TV wyłącza się/włącza po 1-2sek od naciśnięcia przycisku, także z tym również nie widzę problemów.

Jedyny minus to aktualizacje - Sony niestety je co jakiś czas przesuwa. Ostatnia była w połowie lipca i zapewne kolejna pojawi się przed końcem 2015, na październik bym nie liczył.

Jeszcze mógłbym się od biedy przyczepić do "lagów" w menu. Gdy szybko przeskakuje się przez okienka momentami bywa niepłynnie. Podobno na philipsach z androidem 5.1 tak nie jest, więc liczę na porządną aktualizację na początku 2016 ;)

Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony. Obraz jest naprawdę super, a jeszcze jest przed kalibracją.... :) Oglądam przede wszystkim filmy z dysku USB, nie mam problemu z jego wykryciem, czyta póki co niemal wszystko (poza audio TrueHD, z DTS-HD nie ma problemów - aplikacja KODI jednak nie ma już problemów z TrueHD, więc to jest akurat ten plus androida. Zawsze można doinstalować aplikację i mieć z głowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są pierwsze TV Sony z Androidem więc wiadome że nie będzie wszystko w 100% śmigać jak trzeba. Ja bym aż tak nie wychodził po z horyzont że Bravia zmierza ' pod młotek' a co było z Philipsem ( tv vision ) i jego pierwsze TV z androidem??? Więc właśnie, nie stawiajcie już od razu krzyżyka dla Sony. W styczniu na targach w Las Vegas już będą pokazane nowe modele TV i za pewne będą już bardziej dopracowane pod tym względem (niż Android z 2015) teraz co do samsunga i jego udział w programie -

Tajemnice korporacji: Ściemy wielkich marek

to dopiero było dymanie klienta! :lol: Plus do tego wiele innych spraw z udziałem Samsunga... Co do cen TV, Ja mam zawsze śmiechawkę z takich co kupują telewizory praktycznie na premierę a potem jest płacz bo za jakiś czas dany TV spadł nawet o kilka tysięcy. I tak jest co rok. A to że ktoś już musi być pierwszy i mieć SUPER nowość to niech płaci proste. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to może ja cos od siebie napisze :)

Telewizor kupiony jakieś 3 tygodnie temu dla rodziców. Zależało mi aby na TV można było oglądać filmy i seriale na polskich platformach filmowych (Ipla, TVN Player, TVP itp.) bo mama korzysta z nich na tablecie. Android TV wydawał się strzałem w dziesiątkę, ale jak się okazało, tylko wydawał. Muszę przyznać że obraz z TV cyfrowej jest wyświetlany w wysokiej jakości, do tego nie mogę się przyczepić. Wygląd zewnętrzny samego telewizora też jest rewelacyjny. Natomiast jeśli chodzi o androida, jest to porażka, przynajmniej obecnie.

Minusy w szczegółach:

- android działa "mułowato";

- kilka razy się zawiesił; w trakcie 15 dniowego użytkowania zawiesił się na amen z 5 razy(tylko wyjecie wtyczki pomogło) - tv notorycznie gubi ustawienia np daty i godziny (pomimo ustawień na auto pobieranie) - zawartość podłączonych dysków jest widoczna losowo (albo jest albo nie - pomaga restart) - zainstalowane aplikacje maja jakiś dziwny system sortowania (nie da się wybrać i przypiąć w jednym miejscu ulubionych) - nagrywanie pojawi się w 2015 ale nei wiadomo kiedy (to jedna z podstawowych funkcji smart tv dla mnie)

- bez żadnej widocznej przyczyny znikają wszystkie polskie aplikacje (ipla, TVNplayer itp.), pomaga wówczas jedynie reset ustawień telewizora. Niestety takie coś zdarza się dość często, czasami dwa razy dziennie, czasami raz na kilka dni. Jest to naprawdę denerwujące szczególnie biorąc pod uwagę to, że właśnie dla tych aplikacji wybrałem ten telewizor. Dodatkowo zniechęca brak opcji logowania w powyższych aplikacjach co ogranicza ich funkcjonalność (nie mamy dostępu do części materiałów filmowych). Z przykrością stwierdzam, że zdecydowanie większą funkcjonalność SMART ma mój Samsung d6500 z 2011 roku!

- telewizor ma problem z obsługą mojego pada (jest rozpoznawany jako klawiatura), nie ma możliwości konfiguracji funkcji klawiszy! Gdy jest podłączony nie można wpisywać żadnego tekstu, trzeba go odłączyć aby pojawiła się klawiatura ekranowa.

- Brak możliwości obsługi telewizora głosem za pomocą aplikacji TV SideView zainstalowanej na tablecie (ale aplikacja jako pilot jest OK). TV SideView nie obsługuje również polskich aplikacji (które testowałem).

Plusy:

-Fajny wygląd zewnętrzny

-BDB obraz

-W przeglądarce ***** na TV działa elevensports.pl (jak dla mnie wielki plus)

-gdy pad w końcu zadziała fajnie się gra w proste gierki :)

- Całe rozłożenie gniazd i dziur pod montaż uchwyty po prostu aż woła o pomstę do nieba. Otwory pod śruby na ścienny montaż są rozłożone zbyt daleko od siebie, co sprawia trudności przy montażu, używając uniwersalnych uchwytów. Dostęp do jakichkolwiek gniazd jest w gruncie rzeczy niemożliwy bez zdjęcia telewizora ze ściany. Wszystkie gniazda umieszczone są z tyłu (0 gniazd na bocznych krawędziach telewizora) i we wgłębieniach, co dodatkowo utrudnia do nich dostęp

Krótkie podsumowanie:

Jeśli chcecie wyłącznie oglądać TV i nie żałujecie wydać ponad 3 tyś zł (zależnie od rozmiaru matrycy) to mogę polecić ten TV. Natomiast jeśli chcecie korzystać z funkcji SMART tego telewizora to stanowczo odradzam przynajmniej do momentu aż poprawią wymienione wcześniej wady. Przed zakupem byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tego telewizora, niestety w rzeczywistości bardzo mnie rozczarował!

Edytowane przez komputery-pc.info
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat.

Skoro ten TV jest tak niedopracowany to co w takim razie zamiast niego wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są to komentarze bardzo rozżalonych użytkowników, którzy mieli pecha z modelem, nie zdziwiłbym się gdyby to był komentarz jednej osoby.

Bingo! Wszystkie komentarze są moje. I masz absolutną rację - byłem bardzo rozżalony, bo kupiłem telewizor w którym większość funkcji nie działa prawidłowo. Oddałem go bo utwierdziłem się w przekonaniu, że Sony okłamuje swoich klientów a szansa na aktualizacje które rozwiążą wszystkie problemy jest znikoma.

Ja posiadam ten TV od ponad miesiąca i złe słowo PÓKI CO :) mogę powiedzieć jedynie o aplikacjach zewnętrznych, które można sciągnać z google store - ale jak to android, będą zapewne się rozwijać, także nie jest źle (zaraz do tego wrócę).

A to ciekawe. Sam poruszałeś tu na forum kilka problemów, a to tylko garstka tego co oferuje Sony.

Co do Twojego przypadku - problemu odpalenia USB w sklepie. Zdziwiłbym się, gdybyś wiedział jak to zrobić [...] w tym TV używa się aplikacji do czytania urządzenia USB, co znajduje się po kliknięciu menu, czyli aplikacje "video", "music" etc. etc. Te aplikacje czytają wtedy co tam na dysku jest bez żadnego problemu i po chwili staje się to bardziej intuicyjne niż zmiana źródła.

To ja jestem zdziwiony, że mogłeś mieć z tym problem. Dokładnie tak to działa w każdym Androidzie: chcesz obejrzeć zdjęcia czy film - uruchamiasz odpowiednią aplikację.

Problem z USB dotyczy polega na tym, że telewizor rozpoznaje urządzenie ale nie potrafi wyświetlić ich zawartości w aplikacjach Video, Photo, itp. Trzeba restartować TV do skutku, aż zadziała. W innym przypadku, jeśli już wykryje urządzenie i zaczniesz z niego coś uruchamiać, potrafi stracić do niego dostęp, co skutkuje zawieszeniem filmu, przerwaniem wyświetlania zdjęć lub restartem telewizora. Testowałem to na 4 dyskach USB i 6 pendrive-ach - problem występuje bardzo często. Na forum Sony USA i UK potwierdziło go również kilkadziesiąt osób. Sony wypuściło już 2 poprawki w USA dotyczące obsługi USB:

- Improves performance and stability of the USB video playback features

- Resolves a condition where a black screen may occur during USB video playback

Co do zawieszania jestem bardzo zdziwiony, w modelu sklepowym jak i moim nic takiego się nie dzieje (nie musiałem wyjmować wtyczki czy resetować na siłę urządzenia). Jedynie raz aplikacja ściągnięta z google store przestała działać (zwiecha na 5-10sec), po czym wyskoczył androidowy komunikat i po prsotu ją zamknąłem. Jak wspomniałem na wstępie - problem dość świeżego jeszcze Androida TV i developerzy jeszcze nie dopracowali w pełni swoich aplikacji.

To już zależy jak intensywnie i z czego korzystasz. System ma za mało pamięci, za dużo śmieci i zero optymalizacji, dlatego musi się wieszać.

Wyłączanie - włączanie TV: zacytowany komentarz - użytkownik jest chyba bardzo niecierpliwy :) w instrukcji TV jest wyraźnie napisane, że TV wyłącza się/włącza po 1-2sek od naciśnięcia przycisku, także z tym również nie widzę problemów.

A co zrobisz jeśli nie włącza się po 15 sekundach? Nadal czekasz, czy naciskasz kolejny raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akualizacja dla telewizorów sony ma być w Polsce dostępna od 13 października dziś dzwoniłem na infolinię sony i uzyskałem taka informacje od nich.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe. Sam poruszałeś tu na forum kilka problemów, a to tylko garstka tego co oferuje Sony.

Poruszałem. Jedna rzecz dotyczyła nieudolnego ustawienia TV z mojej strony (dopiero się uczyłem), inna aplikacji z google play store. Wątpie czy to ma jakiś związek konkretnie z tym modelem, ze wszystkimi "problemami" sobie poradziłem, gdy nauczyłem się systemu i nieco poczytałem. Instrukcja jest bardzo lakoniczna ;)

To ja jestem zdziwiony, że mogłeś mieć z tym problem. Dokładnie tak to działa w każdym Androidzie: chcesz obejrzeć zdjęcia czy film - uruchamiasz odpowiednią aplikację.

Udanie zacytowałeś moją wypowiedź. Wyraźnie napisałem, że jeśli ktoś nie miał styczności z tym TV (Androidem w TV) to mógł nie wiedzieć jak odtworzyć pliki z USB. Ja na przykład nie wiedziałem, co opisałem w moim poście wyżej, nie wiem co Cie dziwi, skoro był to mój pierwszy kontakt z rozbudowanym smart TV, który nie ograniczał się tylko do wyboru źródła, gdzie otrzymywałem od razu dostęp do folderów. Tak to wyglądało u mnie i ja na przykład nie wiedziałem jak odpalić film z USB w sklepie. To samo z resztą sprzedawca, który ma styczność z nimi na co dzień.

co do problemu z USB - UF, w takim razie ja go nie mam. Podpinam bez problemu dysk, pendrive i nic się nie dzieje, oglądam róznego rodzaju pliki z dysku i nie spotkałem się z żadnymi sytuacjami, o których piszesz. Jeśli jednak były egzemplarze, których to dotyczyło, to dobrze, że Sony zareagowało aktualizacją. Szkoda, że kazali tylko tyle czekać.

To już zależy jak intensywnie i z czego korzystasz. System ma za mało pamięci, za dużo śmieci i zero optymalizacji, dlatego musi się wieszać.

Zgadzam się. W gry z google store na TV nie gram, na telefonie z resztą również, bo po prostu nie lubię. Nawet nie testowałem chociażby z ciekawości jak to działa. Dla mnie te "produkcje" są na 3 minuty i zupełnie mnie to nie interesuje. Bardziej podoba mi się m.in. prosta obsługa chromecasta, gdzie mogę rzucać wszystko z PC czy telefonu lub ciekawe i rozbudowane odtwarzacze video. Te funkcje i aplikacje nie zamulają mi systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy moglibyście rozwiązać jeszcze jeden mój dylemat?

Ostatnio znajomy był na szkoleniu Philipsa i prezentowali tam m.in ten model telewizora:

Philips 55PFT6550/12

Mówi, że Ambilight wygląda wspaniale, dodatkowo ten model ma świetny obraz i niski imput lag (nie przekraczający 40 ms). Do moich wymagań akurat ostatnia wartość ma największe znaczenie, ale teraz mam dylemat przez to - te telewizory są w podobnej cenie, ale ten Ambilight mocno mnie interesuje - lubię takie bajery.

No i tu mam kłopot - lepszy ten model, czy Sony 55W805C? Czy ktos może korzysta z telewizorów Philipsa do grania?

A może w ogóle jakiś Samsung?

Rany, jak zwykle - zamiast pójść do sklepu i kupić, to podobnie jak z telefonem - najpierw muszę miesiąc spędzić w necie i czytać i czytać i czytać :P

Chyba zwiększe budżet o 1000 zł - do 5,5k. W tej cenie dostanę coś lepszego od Sony W805C? Może jakiś Samsung? ;)

Edytowane przez MatekDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akualizacja dla telewizorów sony ma być w Polsce dostępna od 13 października dziś dzwoniłem na infolinię sony i uzyskałem taka informacje od nich.

Już pisałem kilka razy, że Sony kłamie, ale nie wziąłeś sobie tego do serca. Okłamali cię, nie będzie dzisiaj żadnej poprawki. Brytyjczyków też okłamali n-ty raz, bo to oni mieli mieć poprawkę 13 października a nie Polacy. Właśnie ta data została przesunięta na 28 października. Czyli to już prawie pewne, że Sony przesuwa ten termin tylko dlatego, żeby bronić sprzedaży. 28 października przesuną go na połowę listopada i tak dalej... Ale raczej nie mają pomysłu jak ten cały bajzel naprawić.

Philips 55PFT6550/12

No i tu mam kłopot - lepszy ten model, czy Sony 55W805C? Czy ktos może korzysta z telewizorów Philipsa do grania?

Jeden i drugi ma niedopracowanego Androida. Sony jest już poznany na wylot i wiadomo, że jego system chodzi beznadziejnie. Philips to nowość, zdobywam o nim informacje od kolegi i niestety nie jest najlepiej, potrafi wyprawiać jeszcze większe cyrki niż Sony. Jeśli koniecznie chcesz teraz kupić któryś z nich, przejrzyj testy i wybierz ten który oferuje lepszy obraz, bo system w obu jest równie kiepski.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co kolego właśnie ściąga się akualizacja

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zazo245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie instaluje się od 14 min.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Czekam i czekam sam jestem ciekaw

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łączenie się z smartphone to łączy się zdecydowanie szybciej

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeszcze mam takie pytanie, ostatnio byłem w RTV Euro AGD i pytałem o telewizory - sprzedawca polecił mi Samsunga JU6800 - jak twierdził, wyświetla on najlepszy obraz ze wszystkich modeli w tej kategorii cenowej.

Zdecydowałem się dołożyć 1000 zł do 5k. Teraz stoję w zasadzie przed wyborem - albo Sony KDL55W805C, albo Samsung JU6800 55" - czy ktoś mógłby się o tym Samsungu jakoś szerzej wypowiedzieć? ;) Czytałem jego testy, ale sam już nie wiem kurcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czytałeś test na tym forum? Jeżeli tak to wiesz, że 6800 ma matrycę 60Hz. Nadaje się najlepiej do filmów szczególnie gdy zamierzasz po nowym roku kupić Ultra HD Blu-ray.

2. W805C jest uniwersalny i płynniej wyświetli sport.

Oczywiście masz tutaj TV Full HD vs 4K. Coś za coś. Albo uniwersalne Full HD albo 4K pod filmy. Chyba, że masz możliwość gdzieś podejść i zobaczyć jak na 6800 ogląda się np. piłkę. Może dla Ciebie będzie ok. My patrzymy okiem testerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wpadło mi kolejne zlecenie, więc prawdopodobnie dorzucę dodatkowe 2 tys. do głównej puli, a to trochę zmienia mi możliwości.

Intensywnie myślę nad modelem Sony KD55S8505C - w kwocie do 7 tys zł. Telewizor godny polecenia, czy w tej kwocie znajdzie się może coś lepszego?

Nadużywam już Waszej cierpliwości, wiem, ale bardzo dziękuję za wszelkie informacje :) Chciałbym dokonać zakupu na lata, dlatego wolę nawet teraz odłożyć większą kasę i kupić coś dobrego, niż bawić się w półśrodki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model JU7000 ma matrycę 120Hz? ;)
Bo mogę go złapać z ciekawym rabatem i zastanawiam się, czy ostatecznie nie wybrać tej 55 calowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...