Skocz do zawartości
Przemoo18

Nietypowy problem z SONY KDL50w829

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze w imieniu mojego znajomego , ktory ma problem z TV sony KDL50w829B

Otóż problem jest mega nietypowy (trochę śmieszny)

TV kolega ma od roku i pojawił u niego problem z powierzchnia matrycy. Otóż do środka matrycy dostaly sie mu robaki tzw wciornastki. MOże ktoś kojarzy ale wygląda ten owad jak przecinek mniej wiecej o dlugosci 0,5cm.

Problem może i śmieszny ale mega uciązliwy i denerwujący bo ma to w 2 punktach matrycy. I wyglada to jak z 4 wypalone pixele w kupie więc jest to już naprawde zauwazalne nawet z dalszej odległośći.

Tak to mniej wiecej wyglada:

http://static.frazpc.pl/board/2007/0...5041236489.jpg118450585041236489.jpg0585041236489.jpg

Moje pytanie jest takie czy takie coś podlega gwarancji ? Pytam dlatego , ze wydaje mi sie ze TV takiej klasy powinno mieć raczej szczelną matrycę i takie coś nie powinno miec miejsca.
Czy kolega powinien takie coś zareklamowac ? a jesli tak to najlepiej jakiego argumentu powinien uzyć?

Czy to normalne w takiej klasie TV , zeby "robaczki" mogly przedostawacć sie na "sciane" matrycy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wcale taki nietypowy to nie jest.

Ten robaczek to https://pl.wikipedia.org/wiki/Wciornastki

Trochę sprzętu PC znajomych się przewija przez moje ręce

i często goszczą te robaczki w monitorach i ekranach laptopów.

Sam z tym problemem nic nie zrobisz, jeśli telewizor na gwarancji

to można reklamować, tak w dwóch laptopach toshiby wymieniono

matryce, innym razem serwis ponoć rozebrał i wyczyścił matryce, monitor IIyama.

Ci co już gwarancji potracili postanowili się z robaczkiem na ekranie zaprzyjaźnić :lol:

Sam tez posiadam takiego robaczka w monitorze LG na szczęście jest mało widoczny

i nie zwraca się na niego uwagi.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wlazł to może i wyjdzie?

Pozdro

Czasem wychodzi, ale często robaczek szybko zdycha od ciepła wytwarzanego przez elektronikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dwie sztuki ktore zdechly wiec lipa

Mysle ze warto reklamowac bo jakby nie bylo nie ma prawa nic sie tam dostac. CHyba mozna to traktowac jako nieszczelna matryca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie oddałem do serwisu ten sam model 50w829. Na całej powierzchni ekranu robaki pod matrycą, kilkadziesiąt sztuk (tzw. przecinki). Co ciekawe, mam  jeszcze w domu Samsunga i tam nie ma ani jednego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2018 o 17:08, aerofan napisał:

Ja właśnie oddałem do serwisu ten sam model 50w829. Na całej powierzchni ekranu robaki pod matrycą, kilkadziesiąt sztuk (tzw. przecinki). Co ciekawe, mam  jeszcze w domu Samsunga i tam nie ma ani jednego. 

To jest prawdopodobnie wina tych producentów, pewnie kupiliście jakieś niezdarzone sprzęty i tam robak wszedł. Polecam skontaktować się z producentem takiego urządzenia drogą email, lub wysłanie tego telewizora na gwarancje. Możesz również spróbować oklepywać telewizor, może ten robak jakoś wyjdzie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...