Skocz do zawartości
darky

Jak to połączyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich
Od wielu lat śledzę opinie i testy różnych produktów na tym forum. Niejednokrotnie opinie z tego forum pomagały mi w wyborze aktualnie posiadanych sprzętów.
Przyszedł czas na zmiany i w związku z nimi mam problem.
Jak połączyć tv i projektor a dokładnie rzecz ujmując chciałbym w jednym pomieszczeniu (załącznik) połączyć możliwość oglądania TV i projektora. Źródłem dla obu urządzeń będzie dekoder (posiadam tv od dostawcy INEA - po światłowodzie) a także chciałbym mieć możliwość wyświetlania na obu urządzeniach zawartości dysku twardego z mojego pc. Do tej pory miałem podłączony pc pod TV ale szum kompa i mały komfort jego użytkowania wymusił na mnie inne rozwiązanie. Ale nie wiem jakie :) Czy jeśli podepnę dysk USB pod tv, a tv pod sieć lokalna, to czy będę mógł zawartość tego dysku zmieniać z poziomu pc? A może jakiś player sieciowy? W tym temacie prosiłbym o podpowiedź.
Dźwięk z tv będzie generował jakiś soundbar (jeszcze nie wybrany - kandydat Yamaha YSP-1400 - odsłuch jeszcze przede mną). Dźwięk przy projekcji na ekranie - mój wysłużony HK AVR 240. Głośniki Infinity Oreus.
Pytania:
Jak połączyć dekoder z tv i projektorem?
Jak połączyć player sieciowy tak żeby można było oglądać jego zawartość i na tv i na projektorze?
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie :)

Zrzut ekranu 2015 09 03 10.28.57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Czekając na jakąś podpowiedź sam coś wymyśliłem. Nie wiem czy będzie ok ale może teraz ktoś podpowie czy wszystko zagra.

Mój pomysł jest następujący:

Za dekoderem podłączam hdmi splitter

Jaki?

(drogi czy budżetowy ?)

Jeden kabel do tv, drugi do projektora. Dźwięk z tv wraca do sounbar po optyku, dźwięk przy oglądaniu projektora idzie bezpośrednio z dekodera cyfrowego (wyjście s/pdif) do amplitunera.

Zeby rozwiązać problem wyświetlania zasobów moich zdjęć i filmów postanowiłem dokupić odtwarzacz HDD Mede8er MED800X3D (link). Kabel hdmi do projektora, optyk do ampli. Pozostaje podłączenie do tv. Jeśli podepnę tego Mede8er'a pod sieć LAN i tv to czy tv będzie "widział" dane na dysku tego odtwarzacza?

Czy moje myślenie jest słuszne? Czy ktoś może ma podobny układ i wybrnął z niego inaczej?

Dodam tylko, że TV to 55h6400 (zakup za trzy dni), projektor Benq W1070. Ekran wciąż wybieram. Faworyt to Adeo inceel (rozważam Kauber'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...