Skocz do zawartości
metaloman

Telewizor 50 - 55 cali do 5000 zł. Czy w tej chwili 4K ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!
Jest to mój pierwszy post na forum, chociaż przeglądam je już od dosyć dawna.

W tej chwili mam Samsunga LE37B530 i coraz bardziej doskwiera mi jego mały rozmiar i brak odtwarzacza mediów (oraz w ogóle wejścia USB), oraz smart TV.
Czy jest to dobra chwila na kupno telewizora 4K który będzie się dobrze sprawował przez następnych kilka lat, czy może warto poczekać jeszcze kolejny rok? W tej chwili filmy oglądam głównie z Blu Raya, a w przyszłości chciałbym móc się cieszyć również wszystkimi zaletami UltraHD Blu Ray.
Chodzi mi głównie o to że chyba standardy do 4K ciągle się wykształcają i zmieniają dosyć dynamicznie, a nie chciałbym mieć po roku już przestarzałego TV. Szczególnie ciekawi mnie jak to jest ze standardem HDMI 2.0a, który wprowadza obsługę HDR, a którego nie ma chyba w obecnych telewizorach. Czytałem że aby telewizor z HDMI 2.0 obsługiwał 2.0a wystarczy aktualizacja softu, czy to prawda?

W tej chwili najbardziej skłaniałbym się do Panasonic 55CX700.

I jeszcze jedna moja wątpliwość: czy gry z PS4 które są w Full HD nie będą wyglądać gorzej na ekranie 4K? Czy będzie to znaczna utrata jakości?

Bardzo proszę o rady. Czy w ogóle jest w tej chwili sens kupować taki telewizor? Poniżej moja ankieta:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony, ekran prostopadle do okien
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE37B530
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, WiFi, opcję nagrywania na zewnętrzny dysk.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder UPC (HDMI), Laptop (HDMI), PS4 (HDMI)
10.Jakie urządzenia? Laptop, pendrive, PS4, dekoder UPC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale, czasem sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Tak, na PS4, popierdółki wbudowane w TV nie są mi potrzebne
16.Preferencje co do marki ? nie mam jakiś bardzo określonych. Może Panasonic lub Sony?
17.Preferencje co do wielkości? 50-55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Kiepska czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 70% wieczór, 30% dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? Fajnie gdyby miał 3D z pełną rozdzielczością Full HD, ale nie jest to dla mnie bardzo istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli kupować teraz TV 4K to jakiś topowy ...

Topowe mają wszystkie bajery jakie będą potrzebne do 4K w przyszłości.

Te ze średniej półki są niestety zubożone i nie są gotowe w 100% na 4K.

Myślę, że w perspektywie 1-2 lat wszystkie (no poza budżetowymi) TV 4K będą gotowe w 100% na 4K.

Gry z PS4 które są w Full HD wyglądają lepiej na ekranie 4K. TV 4K świetnie skalują materiał HD. Poza tym TV 4K są jednak nowoczesne i mają bajery, które sprawiają, że obraz jest po prostu lepszy od poprzedniej generacji TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety podejrzewałem, ale liczyłem że ktoś wyprowadzi mnie z błędu.

Naprawdę chciałbym wymienić już mojego starego grata na coś większego i nowszego...

Ale z kolei chyba nie ma sensu pakować się teraz w Full HD, kiedy jesteśmy pomiędzy generacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze naszła mnie taka wątpliwość.

Czy jest szansa że w przyszłym roku ceny telewizorów gotowych na Ultra HD spadną na tyle, żeby miało sens czekanie?

Taki Samsung 55JS8500 kosztuje teraz około 8000 PLN i jest podobno w 100% gotowy na Ultra HD. Czy w ciągu roku ceny spadną aż na tyle, żeby telewizor o podobnej specyfikacji kosztował powiedzmy 5000 PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki AX800 mozna bylo do niedawna dorwac za 5000-5500zl poza sieciowkami. Pozostaly tylko ostatnie sztuki w sieciowkach za ~7000zl.

Tak wiec tanieja bardzo szybko te telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...