Skocz do zawartości
hator9

55 - 60 cali do powieszenia na ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wypadłem odrobinę z obiegu i mimo że byłem już prawie zdecydowany na Samsunga UE55H7000 nie wyrobiłem się z zakupem i teraz nie mam pomysłu


odległość od ekranu ? 3m
jak słońce świeci w pokoju ? słońce świeci z boku przez praktycznie przeszkloną całą ścianę - ogród zimowy a później wysokie okna balkonowe - liczę się z tym że do oglądania będą ciągle zasłonięte rolety
Jak duży jest pokój ? 25m2
jaki masz obecnie telewizor? stary Samsung la40a650
jakie programy najczęściej oglądasz? sport i filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? bez
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
matryca błyszcząca czy matowa? bez preferencji
preferowana wielkość telewizora? około 60 cali - z akceptacją 55-65
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach? gubienia krawędzi przy oglądaniu sportu - głównie widocznego w piłce nożnej
jakie urządzenia będą podłączone ? dekoder HD od JMDI - reszta to bluray i może konsola podłączona przez amplituner Denon X-2000
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 95% TV
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? generalnie na wprost, ale przy włączonym TV prawdopodobnie będziemy siedzieć przy stole z boku pokoju
czy ważne jest wifi ? raczej tak
czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie jest to głównym warunkiem
ma mieć 3D ? raczej tak

jaki masz sygnał ? dekoder HD

ma stać czy wisieć ? Wisieć

preferencje to był Samsung UE55h7000, dziś nadal dostępny jest UE60h7000 ale nie wiem czy dziś nadal warto się nim interesować - nie upierałem się przy 4k a dziś chyba skłaniałbym się żeby jednak był to TV 4k, nie wiem zupełnie gdzie w telewizorach 4k się poruszać - myślałem o Panasonicu ale też chyba ma wiedza jest w obrębie starszych serii jak na przykład TX-58AX800E

budżet to 5000-7000. jeśli okaże się że musi to być 8000 bo tu właśnie pojawia się granica cenowa dla większego i zdecydowanie lepszego TV to to zrozumiem i zaakceptuję.

Chciałbym by oprogramowanie umożliwiało oglądanie stron we flash'u - ale nie zrezygnuję z najlepszego wyboru wśród TV przez jego brak
wrzuciłem też ten temat - do czego przyznaję się od razu na hdtv.com.pl ale tam odzew był w zasadzie jeden Sharp 60UQ10 - ale po opinii o samym KIKIm mam mieszane wrażenia.
chciałbym po prostu poznać inny od tamtego punkt widzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem, z tego co zdążyłem się zorientować (jeżeli grzeszę i się mylę, jednocześnie wprowadzając w błąd, to z góry przepraszam i proszę o sprowadzenie mnie na ziemie) tegoroczne modele wcale nie są lepsze od modeli z 2014 roku. Wiele wskazuje na to, że cała para poszła w gwizdek zwany android, zapomniano zaś popracować nad polepszeniem jakości wyświetlanego obrazu - a do tego chyba powinien przede wszystkim służyć TV. Samsung H7000 zbiera dobre noty i nie jest to wcale zły wybór ;)

Edytowane przez Markcox
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. A najlepiej widać to po Samsungu. Nic tylko kupować modele z 2014 roku, które są tanie i dobre. Jak Samsung H6200 czy H6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...