Skocz do zawartości
toja00

SONY KDL-55W829B czy SAMSUNG UE55H6400?

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się z pytaniem pod temat Sonego żeby nie zakąłdać nowego.

Użytkuję od 2 miesięcy W829 B. Jakość obrazu bajka. Programy w HD wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Filmy BluRay to już rewelacja jeśli chodzi o jakosć.

Ale bardzo zawiodłem się całą funkcją Smart tego telewizora. Podłączony jest do sieci WiFi. Zasięg 3 na 4 kreski czyli dobry. Aplikacji znbajduje mi raptem 4 z czego wszystkie to alikacje Sony np. obraz w obrazie itp. Nie mówiąc o przeglądarce internetowej. Ta jest tak wolna i zamulona, że tragedia. Jeszcze na Youtubioe nic nie udało mi się odtworzyć.

Ten typ tak ma czy jest możliwość zrobic coś, zeby to jako tako wszystko działało? W Samsungu u kumpla multimedia hulają aż miło a tu lipa totalna.

Z aplikacji YouTube korzystam codziennie i działa już całkiem sprawnie na W829 (np. znacznie lepiej jak na modelu HX850 z 2012), takze nie narzekam, nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem filmów, akurat mi więcej appek nie potrzeba w TV.

Co do przeglądarki to jak najbardziej się zgadzam jest bardzo wolna, jest bo jest i jakoś tam działa, także jeśli ktoś stawia przede wszystkim na Smart i jego wydajność w TV to lepszym wyborem jest Samsung.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aplikacji YouTube korzystam codziennie i działa już całkiem sprawnie na W829 (np. znacznie lepiej jak na modelu HX850 z 2012), takze nie narzekam, nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem filmów, akurat mi więcej appek nie potrzeba w TV.

Co do przeglądarki to jak najbardziej się zgadzam jest bardzo wolna, jest bo jest i jakoś tam działa, także jeśli ktoś stawia przede wszystkim na Smart i jego wydajność w TV to lepszym wyborem jest Samsung.

Mi tez głównie zależy na Youtubie. Ale dlaczego nie znajduje więcej aplikacji np. TVN Player, Youtube itd. itp. tylko cztery systemowe na krzyż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko powiedzieć moze coś masz z siecią (jakieś proxy albo coś) u mnie TVN Player, Ipla, YT są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zwiększyć sygnał Wifi? Np. za pomocą tych wzmacniaczy sygnału? Może sygnał jest za słaby i nie może tego pobrać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby miało to związek z siłą sygnału, jesli nawiązuje połączenie z internetem to wystarczy, zawartość od większej siły sygnału sie nie zmieni przecież. Zobacz czy masz wybraną naszą strefę czasową.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Probmlem został rozwiązany. Dziś telewizor oznajmił, że chce sobie pobrać aktualizację plus zawartość internetową. Po zaktualizwoaniu już są wszystkie dostępne aplikacje.

I cofam co wcześniej powiedziałem na temat np. Youtube. Aplikacja chodzi bardzo ładnie, filmy szybko się ładują i nie ma żadnych problemów. Włączyłem jakiś film w 4K (Costa Rica czy jakoś tak) i wygląda to OBŁĘDNIE. Maskarycznie piękna jakość.

Tylko jeszcze takie pytanko. Na komputerze jest możliwość zmiany jakości wideo 480p, 720p, itd. A tu czegoś takiego nie ma. Aplikacja Youtube sama dobiera najlepszą jakosć filmu?

Edytowane przez :Kamil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie ze już wszystko działa, heh nie pisałem o aktualizacji softu bo myślałem ze to oczywistość :), Co do zmiany jakości w aplikacji YT to tak dostosowuje sie do jakości łącza, jesli łącze ma odpowiednią przepustowość to oczywiście ustawia max 1080p, jesli nie wyrabia to SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...