Skocz do zawartości
aerofan

Samsung 55JU7000 - zna ktoś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem na sąsiednim forum, ale bez odpowiedzi.

55JU7000 - taki tegoroczny model wpadł mi w oku w ferworze poszukiwań nowego panelu do salonu. W każdym sklepie chwalą, że niby najlepszy płaski od Samsunga. Nie mogę jednak znaleźć żadnych testów w sieci, a w sklepie wiadomo, niewiele zobaczę.

Na pierwszy rzut oka dobre kąty jak na matrycę VA (w porównaniu do Sony 829 chociażby) i fajne kontrasty. No ale to nadal jak kupowanie kota w worku.

Zna ktoś te nowe modele Samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz recenzje wprawdzie JU7100 ale przypuszczam ze bedzie podobnie w JU7000

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/samsung/ju7100

Kąty gorsze jak w W829B, kontrast tak samo takze nic specjalnego jak dla mnie.

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/sony/w800b

Oczywiście najlepiej zaczekać na recenzje od Macieja i Gmeru wtedy będzie pełny obraz sytuacji.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% kąty nie są gorsze. Mam W829 w domu, w sklepie też stały obok siebie, Samsung nie traci aż tak kontrastu pod katem 30 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od serii JU7000 będą panele 120 hz a wszystkie UHD poniżej czyli seria JU6xxx będą miały panele 60 hz ? W serii 7 FHD były 240 hz panele a w serii 6 FHD 120 hz czyli zmiana na UHD niesie za sobą zmniejszenie częstotliwości.

Czy to oznacza że modele UHD z 2015 r z pełnoprawnym uplyniaczem będą się zaczynały od serii JU7000 ? To wydatek 6000zl za 55ju7000 żeby mieć samsunga uhd z uplyniaczem a w 2014 za trochę ponad 3000 kupowalo się full HD 55h6200 z panelem 120hz to teraz trzeba wydać prawie 2 razy tylę.

Oczywiście jest nowy fhd 55J6200 prawdopodobnie z 120hz panelem ale wydaje się to być model nisko budżetowy.

Podsumowując to kupno samsunga do jakiego się ludzie ostatnio przyzwyczaili czyli z pełnoprawnym uplyniaczem i wykonanego nie z budżetowego plastiku i taniochy teraz zaczyna się np w przypadku 55 cali od 55JU7000 za 6000 zł . Czy się mylę ? Skorzysta na tym konkurencja. Seria ju6xxx staje się trochę jak seria 5 tyle ze różnica pomiędzy nimi to UHD w serii ju6xxx.

Edytowane przez lahcim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się dziwisz skoro konkurencja wymięka... Oferta SONY zaczyna się na 43"... Dawniej mieli masę modeli do kuchni 22, 24,32"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...