Skocz do zawartości
aerofan

60 +-5 cali z dobrymi kątami i local dimmingiem - co wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się już wystarczająco i oczywiście im więcej czytam, tym bardziej głupi jestem :)

Szukam TV do salonu, optymalna wielkość 60 cali, absolutne minimum to 55, maksimum 65 cali.

Wymagania:

odległość od TV: ok. 3 metry

ilość osób oglądających: 5 (3 na kanapie na wprost TV, 2 na fotelach pod kątem ok. 30 stopni do ekranu)

pokój: bardzo mało nasłoneczniony, docelowe oglądanie wieczorem

źródło sygnału: Polsat/NC+ głównie filmy i sport

3D: niekoniecznie

4K: niekoniecznie, choć mogłoby już być

Smart TV: mało używane, sporadycznie Youtube

zakrzywiony ekran: raczej nie

matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy

poprzedni telewizor: Sony 50W829 - obraz idealny, ale pod kątem już jest mocno średnio, ląduje w sypialni :)

I teraz tak: lubię czerń. Oleda jeszcze nie kupię, chyba, że LG wypuści płaskiego w 55-60 calach poniżej 10k. TV na matrycy VA już mam, czerń jest zadowalająca, ale z racji oglądania również pod kątem przynajmniej Sony odpada. Wydaje mi się, że Philipsy na VA mają lepsze kąty, może inne marki też nie wiem. IPS pod tym względem wymiata (podoba mi się np. 55W955 Triluminous), no ale nie oglądałem żadnego wieczorem, a w testach straszą wszędzie, że jest słabo... Musiałby być więc IPS z dobrym local dimmingiem (żeby wygasić dolny i górny pas w filmach) chyba jednak, lub VA ale z lepszymi kątami niż ma Sony.

Budżet: 4-8 tys.

Co poradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie ciężko pogodzić na prawdę dobrą czerń z dobrymi kątami przy LCD :) do głowy przychodzi mi jedynie Panasonic AX900 na IPS (niestety poza budżet)

chociaż było trochę narzekań użytkowników odnośnie poziomych pasów na obrazie od stref choć możliwe ze zostało to już dopracowane.

55W955 ma bardzo słaby kontrast i czernie, do nocnych seansów zupełnie się nie nadaje.

http://hdtvpolska.com/topic/32607-test-3d-lcd-led-sony-kdl-55w955b-kdl-65w955b-w955-w9/

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem trochę paneli w sklepie i wpadł mi w oko Samsung 55JU6440. Niby ma matrycę VA i kąty nie były takie złe jak w Sony, ale odniosłem wrażenie, że sama matryca nie ma tak dużego kontrastu jak mieć powinna. Może to kwestia ustawień w sklepie. Zna ktoś ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeśli matryca jest pokroju tej która siedzi np. w testowanym tutaj JU6400 a raczej tak jest to nie ma sie co dziwić ze odniosłeś takie wrażenie względem Sony, a jaki to był konkretnie model Sony ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...