Skocz do zawartości
Matrix

Dysk HDD w nRecorderze co by było gdyby...

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywam na Nbox rec jakiś materiał obojętnie czy w HD czy w SD.
Zrywam plombe z tunera wyciągam dysk i na "żywca" zgrywam dane na komputer?
Przecież zawszę moge powiedzieć że powiedzmy dziecko uszkodziło plombe ?
Niech udowodnią że nie :)
Rozumiem, że na firmowym dysku są zapisane dane do obsługi recordera, otóż zgrywam te dane na kompa, poczym kopiuje je na nowy dysk większy powiedzmy 400GB i wkładam go do recordera. Zorientuje się że jest podmianka dysku?? Tuner jest na tyle inteligentny??
Orginalny dysk czymam na wszelki wypadek w szufladzie :)
W identyczny sposób można by wgrać na dysk w recorderze np. materiały z kompa i mieć dobre archiwum nagrań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Matrix' post='28134' date='11.12.2006, 12:18 ']
Nagrywam na Nbox rec jakiś materiał obojętnie czy w HD czy w SD.
Zrywam plombe z tunera wyciągam dysk i na "żywca" zgrywam dane na komputer?
[/quote]

Sprobuj... :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Matrix' post='28134' date='11.12.2006, 12:18 ']
Zrywam plombe z tunera wyciągam dysk i na "żywca" zgrywam dane na komputer?
Przecież zawszę moge powiedzieć że powiedzmy dziecko uszkodziło plombe ?
Niech udowodnią że nie :o
[/quote]


Jak pożycze ci 2 tyś zł a ty mi powiesz że nie oddasz bo twoje dziecko je wydało to znaczy że już jestesmy kwita ?
Na początek proponuje test - weż swój dysk systemowy z windows i na chama przekopiuj na inny dysk o innej pojemności - zamontuj i odpal kompa... powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dysk jest zaszyfrowany w nboxie. Eh gdyby to było takie proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś mi sie zdaje że to by nie wyszło bo przecież dysk jest w jakiś sposób podzielony przez oprogramowanie co by bylo gdyby to oprogramowanie dac na wiekszy dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='luk1401' post='29666' date='17.12.2006, 13:08 ']
Niejesteś pierwszy który tego próbuje.
[/quote]
:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Matrix' post='28134' date='11.12.2006, 10:18 ']
Nagrywam na Nbox rec jakiś materiał obojętnie czy w HD czy w SD.
Zrywam plombe z tunera wyciągam dysk i na "żywca" zgrywam dane na komputer?
Przecież zawszę moge powiedzieć że powiedzmy dziecko uszkodziło plombe ?
Niech udowodnią że nie :lol:
Rozumiem, że na firmowym dysku są zapisane dane do obsługi recordera, otóż zgrywam te dane na kompa, poczym kopiuje je na nowy dysk większy powiedzmy 400GB i wkładam go do recordera. Zorientuje się że jest podmianka dysku?? Tuner jest na tyle inteligentny??
Orginalny dysk czymam na wszelki wypadek w szufladzie ;)
W identyczny sposób można by wgrać na dysk w recorderze np. materiały z kompa i mieć dobre archiwum nagrań.
[/quote]

Cwany jestes!!!

Cos w tym moze byc

a tak w ogóle ktos próbował zrzucić jakies filmy z dego ich dysku na PC??

Da sie to w ogóle zrobic bez otwierania NBOXA??
moze te gniazda ETHERNET i USB cos potrafią ??

Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane na HDD są szyfrowane a format partycji tajny.
A w jaki sposób chcesz zgrać zawartość dysku, jeśli liczysz na to że przeciągniesz myszką pod Widows to delikatnie mówiąc jesteś wielkim optymistą. Owszem jeśli masz wiedzę i odpowiednie oprogramowanie to skopiujesz zawartość dysku, ale raczej nic Ci to nie da. W najlepszym wypadku na nowym dysku będziesz miał partycje o dokładnie takim samym rozmiarze jak na starym. Owszem jeśli masz [u]bardzo dużą[/u] wiedzę i potrafisz posłużyć się edytorem dysku to jest [u]nikła szansa[/u] że uda Ci się zmienić rozmiar tych partycji. Ale pozostaje jeszcze problem czy box nie sprawdza przy starcie rozmiaru partycji lub numeru seryjnego dysku który jest zapisany w układzie scalonym HDD.
Osobiście nie zamierzam zrywać plomby ze swojego boxa aby to sprawdzić, no chyba że podeślesz mi te 2000zł :rolleyes:. Jeśli nie jesteś geniuszem, lub szaleńcem to też tego nie rób.
Przypominam że dane są szyfrowane, format partycji tajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba trzeba poczekać na aktywację USB, wtedy większość rzeczy da się zrobić software'owo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt narazie nie wie jak są szyfrowane dane dysku. Jeśli chodzi o plombe to jest ona tak prymitywna ze smiac mi sie chce. Zeby ja zdjac bez naruszania wystarczy suszarka i chwila czasu. Podstawowym problemem jest to ze prawdopodobnie firmware dysku zostal zmieniony bo moj komputer go niewykryl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Yuiren' post='31685' date='28.12.2006, 14:45 ']Nikt narazie nie wie jak są szyfrowane dane dysku. Jeśli chodzi o plombe to jest ona tak prymitywna ze smiac mi sie chce. Zeby ja zdjac bez naruszania wystarczy suszarka i chwila czasu. Podstawowym problemem jest to ze prawdopodobnie firmware dysku zostal zmieniony bo moj komputer go niewykryl...[/quote]

A zatem otwierałeś, bios go wykrył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pampalini' post='31751' date='28.12.2006, 21:04 ']A zatem otwierałeś, bios go wykrył?[/quote]

No wlasnie Yurien, napisz cos wiecej... jezeli bios wykrywa to problemem jest sam system zapisu, ktorego nie widzi winda czy pingwin ale jest to ominiecia za pomoca odpowiedniego oprogramowania. Rozumiem, ze sam dysk podlaczony jest wewnatrz nboxa za pomoca standardowego interfejsu, tak? S-ata? P-ATA? Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dobrałem się do swojego, trzeba się przy tym trochę na gimnastykować.
Ale po kolei.
Oznaczenie modelu dysku: ST3250820SCE i niestety na stronie Seagate nie ma dokładnie takiego samego modelu prawdopodobnie jest to europejska wersja ST3250820AS czyli "Barracuda 7200.10 SATA"
Firmware: 3.ACD
Jeśli ktoś ma identyczny dysk to mógłby sprawdzić wersję firmware.
Interface jest standardowy SATA (w tym zasilanie).
Dysk wyjąłem z obudowy i podpiąłem pod zintegrowany z płytą kontroler nForce3 250. [u]BIOS go wykrył[/u] :) !
Uruchomiłem system z dyskietki "SeaTools Desktop Edition" [url="http://www.seagate.com/support/seatools/seatoold_reg.html"]http://www.seagate.com/support/seatools/seatoold_reg.html[/url] i niestety program zachował się jak by nie widział dysku Seagate. Zamiast załadować interface diagnostyczny przeszedł do konsoli Dr-DOS. Choć nie dam sobie ręki uciąć że czegoś nie przeoczyłem.
Tak czy inaczej postanowiłem poskręcać BOX'a i użyć go do tego do czego został stworzony.
A zatem chwilowo przekazuję inicjatywę innym, tymczasem zajmę się przygotowaniem bootowalnego CD z odpowiednimi narzędziami.
Ponadto wydaje mi się iż ewentualną dalszą dyskusję należy przenieść w mniej publiczne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu przecież my jesteśmy przyjażnie nastawieni do takich osób :) ciekawie by bylo wlozyc do nboxa dysk 400gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='31774' date='29.12.2006, 00:04 ']czemu przecież my jesteśmy przyjażnie nastawieni do takich osób :)[/quote]
Bardzo się cieszę z przyjaznego nastawienia jednak w tej sprawie dyskrecja jest niezbędna.
Chodź by dlatego że BOX nie należy do mnie, a jego właściciel wyraźnie zabrania otwierania obudowy. Ponadto gdyby komuś udało się rozpracować wszystkie zabezpieczenia ( w co wątpię) i zgrywać zapisane filmy to ITI miało by problemy z właścicielami treści co w konsekwencji odbiło by się na ich klientach czyli nas.

[quote name='Veyron' post='31774' date='29.12.2006, 00:04 ']ciekawie by bylo wlozyc do nboxa dysk 400gb :)[/quote]

Było by sensownie gdyby to ADB wstawiło większy dysk, na chwilę obecną różnica w cenie między 250GB a 400GB to jakieś 200 zł. Jednak z drugiej strony racjonalnie korzystając z VOD nie przekroczyłem jeszcze 50% zajętości dysku, HDD recorder z założenia nie ma służyć do tworzenia kolekcji filmów bo na to i 1TB z czasem by nie wystarczył.

Po przeczytaniu tego co napisałem dochodzę do wniosku że grzebanie przy dysku nie ma większego sensu. Ach gdyby tak pogrzebać w sofcie, oj jest co poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios nie wykrył dysku, podał tylko oznaczenie firmware. Sprawdź w ustawieniach płyty, wybrał domyślne. Partycji nie widać, systemu plików tym bardziej, co najdziwniejsze większość programów z Hirena podaje 0Mb... Pobawię się jutro OnTrackiem jakimś, może coś zobaczy. Ale tak naprawdę trzeba by też wyłuskać bios kontrolera i zobaczyć jak skonstruowana jest partycja. Niestety ja nie odważę się wyciągnąć flasha montowanego powierzchniowo z płyty głównej.

Jakakolwiek "dyskrecja" konieczna nie jest. Żadne z moich działań nie podlega żadnej karze ani ściganiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Spróbujcie, Winternales ERD Commander 2005 v 5.0. Bootable CD.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie na takie tematy rozmawiamy w innym miejscu. PM do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest fajna bootowalna płytka z paroma narzędziami między innymi do HDD.
"Ultimate Boot CD"
Obraz CD do sciągnięcia tutaj [url="http://www.ultimatebootcd.com/"]http://www.ultimatebootcd.com/[/url] Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Yuiren' post='31790' date='29.12.2006, 03:03 ']Bios nie wykrył dysku, podał tylko oznaczenie firmware. Sprawdź w ustawieniach płyty, wybrał domyślne. Partycji nie widać, systemu plików tym bardziej, co najdziwniejsze większość programów z Hirena podaje 0Mb... Pobawię się jutro OnTrackiem jakimś, może coś zobaczy. Ale tak naprawdę trzeba by też wyłuskać bios kontrolera i zobaczyć jak skonstruowana jest partycja. Niestety ja nie odważę się wyciągnąć flasha montowanego powierzchniowo z płyty głównej.[/quote]

Ale kombinujecie, "objawy" ewidentnie wskazują że dysk ma zwykłego HD-Locka, nie znając klucza do HD-Locka nic z takim dyskiem nie zrobisz, partycji nowej nie założysz ani nic nie skasujesz, dysk będzie widoczny w biosie i to tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='32668' date='03.01.2007, 19:04 ']Ale kombinujecie, "objawy" ewidentnie wskazują że dysk ma zwykłego HD-Locka, nie znając klucza do HD-Locka nic z takim dyskiem nie zrobisz, partycji nowej nie założysz ani nic nie skasujesz, dysk będzie widoczny w biosie i to tyle w tym temacie.[/quote]
Jesli sie nie myle xbox tez cos takiego mial, ale jakos dalo sie to obejsc, tylko ze to inna bajka do xboxa jest zmodyfikowany bios pewnie dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostrzegam analogię do konsoli Xbox.

W nBoxie powinno dać się podmienić dysk, oprogramowanie wewnętrze będzie zapisane w jakimś rodzaju pamięci typu ROM, na dysku prawdopodobnie są przechowywane jedynie dane potrzebne do funkcji recorder`a, VOD itd także analogia do podmiany dysków pomiędzy komputerami pracującymi w środowiskach Windows jest ZŁA.

Zabezpieczenie wydaje się typowe, jak wspomniał kolega powyżej, haczyk tkwi w tym jak odczytać klucz i tu będzie problem. Nie jest to urządzenie pracujące w jakimś typowym środowisku więc o pomyśle napisania programu który odczyta klucz i wyświetli go na ekranie można raczej zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odwżny przetestuje:
[url="http://www.seagateunlock.com/"]http://www.seagateunlock.com/[/url]
zwłaszcza hasło Seagate i 25 spacji :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DrOzda' post='43683' date='02.04.2007, 12:04 ']Może ktoś odwżny przetestuje:
[url="http://www.seagateunlock.com/"]http://www.seagateunlock.com/[/url]
zwłaszcza hasło Seagate i 25 spacji :P[/quote]

Ciekawy link, ale to nie zadziała. "Klucz" do oczytania danych nie znajduje się na HDD i żadne standardowe hasło nie pomoże, aktualizacja firmware dysku spowoduje utratę danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...