Skocz do zawartości
Michal_cz

Kiss a 1080i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zajmuje się przygotowywaniem filmów z imprez okolicznościowych, ponieważ coraz więcej osób chce mieć wesela w high definition potrzebuje odtwarzacza, który zaprezentowałby różnice w jakości pomiędzy zwykłym DVD, a nagraniem w HDV. Do nagrywania używam kamery Sony FX1, która kręci w 1080i (konkretnie w HDV - 1440x1080). Mam zamiar kupić plazmę Panasonica 37 cali (obraz na LCD nie podoba mi się - jeszcze takiego nie widziałem, który by dobrze odtwarzał sygnał z DVD z przeplotem, w HDV po komponencie bezpośrednio z kamery w 1080i na plazmie też dużo lepiej to się na mój gust prezentuje, mimo mniejszej rozdzielczości). Zastanawiam się nad Kissem, albo Snazio - odtwarzacz taki służyłby głównie jako DVD player, oraz sporadycznie jako HD player - do odtwarzania przygotowanego prze ze mnie materiału - przygotowanego w 1080i 50Hz w wmv. Zależy mi na odtwarzaniu z szuflady, pliku wmv 1440x1080i 15Mbits, albo divx, albo mpg2 w tej samej rozdzielczości, choć na kompie po konwersji nagrania najmniejsze straty obrazu prezentuje wmv. Za kissem przemawia cena - jest o 500zł tańszy i HDMI - nie musiałbym oddzielnie audio puszczać (tak mi się przynajmniej wydaje), za snazio z tego co się naczytałem lepsze odtwarzanie z szuflady. Jak to jest w rzeczywistości - próbował ktoś odtwarzać coś spreparowanego samemu, a nie tylko trailery hollywoodzkich filmów z sieci ? Zainteresowanym mogę podesłać próbki moich fimików nagranych z przeplotem do testów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm napisales ze na plazmie jest lepszy obraz mimo mniejszej rozdzielczosci, tzn ze co chcesz pokazac roznice dvd a hdv na plazmie z 480 liniami poziomymi bo takie sa nadal popularne. Jesli tak to ni ema szans, pokazac najlepiej na plazmie hd ready lub fullHD, ale wtedy lcd wyjdzie o wiele taniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plazma Panasonica 37" ma rozdzielczość 1024x720 obraz wygląda lepiej niż na jakimkolwiek LCDku HDReady (1366x768) - przy porównywaniu kamery bezpośrednio podłączonej po componencie - kamera daje obraz w 1080i, teoretycznie 1440x1080, ale w praktyce jest około 1000x1080, gdyż przetwornik nie ma pełnej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gabi55' post='28020' date='10.12.2006, 16:03 ']
Kup Xoro 8500.
Jest w digitalo.
Czyta wszystko z szuflady.
I kosztuje 8xx zeta.
[/quote]

Zaciekawiłeś mnie tym odtwarzaczem - propozycja bardzo interesująca - bo ma oprócz HDMI także VGA, tylko trochę się obawiam bo to świeży produkt - nigdzie nie mogę znaleźć opini użytkowników, Kiss jest tylko trochę droższy (jakieś 150zł), ma dostęp do netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Michal_cz' post='28042' date='10.12.2006, 19:06 ']
Zaciekawiłeś mnie tym odtwarzaczem - propozycja bardzo interesująca - bo ma oprócz HDMI także VGA, tylko trochę się obawiam bo to świeży produkt - nigdzie nie mogę znaleźć opini użytkowników, Kiss jest tylko trochę droższy (jakieś 150zł), ma dostęp do netu.
[/quote]
Dostep do netu to podstawa jesli zajmujesz sie montazem. Od razu mozesz podjrzec co wyszlo bez kopiowania
na DVD. Poza tym masz USB i mozesz podpiac dysk zewn. lub flasha.
Ja polecam jednak Snazio - sam posiadam i sprawdza sie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem Kissa w pośpiechu - jedyny, jaki był dostepny od ręki, ten odtwarzacz to jeden wielki bubel, jak można coś takiego dopuścić do sprzedaży, piszę tego posta po kilkudniowym znęcaniu się nad sprzętem - trochę ochłonołem, na początku byłem bardziej wściekły. Napiszę trochę więcej przestrzegając innych przed zakupem, właściwie wszystko się zgadza z tym co napisano w innych wątkach na tym forum - jeśli ktoś planuje zakup tego bubla - to proponuje bardzo dokładną analizę forum.
Podstawowa wada - nie nadaje się do odtwarzania materiału HD, czy HDV z szuflady, lub z portów USB, normalnie bez zacięć chodzi to tylko z kompa przez PC linka. Tak się zastanowiłem i doszedłem do wniosku, że przyczyną kiepskiego odtwarzania z szuflady może być firmware wbudowanego napędu DVD, w środku siedzi zwykły komputerowy napęd DVD Toshiba 2012C, czyli Samsung SH-D162C :).
Jaki siedzi napęd można sprawdzić przytrzymując guzik default z tyłu odtwarzacza i wciskając "9" na pilocie, pojawia się wtedy menu serwisowe, wybieramy funkcję 383.
Firmware napędu nie pozwala mu osiągnąć pełnej prędkości, żeby nie robić za dużego hałasu. Wgrałem więc oryginalny firmware bez ograniczeń prędkości - dalej lipa - napęd zaczął chodzić głośno, obudowa wpadać w wibracje, a zacina się tak samo jak wcześniej - wróciłem do poprzedniego firmware - przynajmniej jest cisza. Zależy mi na odtwarzaniu z szuflady, mogę podłączyć laptopa z PC linkiem, ale wtedy używanie Kissa mija się z celem, bez problemów mogę przecież podłączyć laptopa przez DVI->HDMI do telewizora i odtwarzać materiały HDV bez użycia Kissa za pomocą VLAN playera - robi deinterlace w locie - obraz jest tak samo dobry jak z Kissa, a komp jest równie cichy - słychać tylko lekki szym twardych dysków 2.5 cala.
Ok, co mi się jeszcze nie podoba - powolność odtwarzacza - bootowanie odtwarzacza trwa conajmniej 25 sek - chyba tam jakąś wersję Billa Gejtsa wstawili - komp się bootuje tyle samo, jakakolwiek zmiana w ustawieniach wyświetlania wymaga wyłączenia i włączenia Kissa bo inaczej wyświetla niepoprawnie obraz.
Zawieszanie się - jak nie potrafi odtworzyć pliku, czasami też bez przyczyny, odtwarzacz przestaje reagować na pilota - pomaga jedynie włączenie i wyłączenie.
Ogólnie lipa - szkody kasy ten mebel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , zgadzam się z Michal_cz w 100% ,zajmuję się videofilmowaniem ,kupiłem Kissa DP 600 i co kicha ,może ktoś doradzi jaki odtwarzacz kupić.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wlasnie przegladam forum, bo takze mam zamiar kupic odtwarzacz. na poczatku mial to byc kiss dp-600 ale jak czytam opinie to z kazda chwila mi chec przechodzi. tak wiec doradzcie mi prosze co mam kupic?? :) pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie kupić odtwarzacz czytający wszystko płynnie to chyba pozostaje tylko przerobiony xbox360. Musi być to wersja zmodyfikowana np. [url="http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=150342567"]http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=150342567[/url]
Wadą tej konsoli jest brak HDMI, ale ma component i odtwarza nawet 1080i.
Podstawowa zaleta- duże mozliwości modyfikacji i płynny obraz do 1080i włącznie.

Kamera Sony FX1 mimo napisu 1080i na obudowie to tak naprawdę kamera 820i. Pozostałe 260 linii to czarne pasy nic nie wnoszące do obrazu. Równie dobrze można by było dołożyć kolejne czarne linie i pisać że to 1400i :) Po prostu Sony bezczelnie oszukuje, ale co się nie robi dla marketingu.
Klient który ma TV 1080i trochę się może zdenerwać jeśli zamiast 1920x1080 zobaczy 1440x820. Szczególnie jeśli ma prawdziwą kamerę 1080i np. CANON HV10 [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=150872015"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=150872015[/url]

Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xoro czyta wszystko z szuflady. Nawet m2t z 26Mbps.
Napęd trochę gwiżdże bo szybko kręci.
Jest też Buffalo Home Theatre ale bez HDMI/DVI.
Też z czyta wszystko z szyflady.
KISS ma dostać całkowicie nowy FW jeszcze w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o to moze ten firmware pomoze ? jak sadzicie ? nie ukrywam ze kiss parametrami przynajmniej tymi na papierze najbardziej mi odpowiada. i mam pytanie czy ten calkowicie nowy firmware to potwierdzona informacja ? moze warto zaczekac i zobaczyc co ten firmware zmieni ? jak uwazacie ? pozdrawiam Edytowane przez lordnorbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gabi55 czy to pewne info -
KISS ma dostać całkowicie nowy FW jeszcze w tym roku.
może warto poczekać ,czy kupić w/w sprzęt ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lordnorbi' post='29568' date='16.12.2006, 18:44 ']
o to moze ten firmware pomoze ? jak sadzicie ? nie ukrywam ze kiss parametrami przynajmniej tymi na papierze najbardziej mi odpowiada. i mam pytanie czy ten calkowicie nowy firmware to potwierdzona informacja ? moze warto zaczekac i zobaczyc co ten firmware zmieni ? jak uwazacie ? pozdrawiam
[/quote]

To jest Kiss - tu upgrade bywa że psuje to, co wczesniej naprawiono (serio!). Tu fw często najpowazniejszych, od kurde chwili wyprowadzenia bubla na rynek, wad nie rusza. Kiss ma fajny design. Kiss jest wybitnie dla sadomaso ;) Nie, nie, nie - są normalne sprzęty.

[quote name='DVDmed' post='29592' date='16.12.2006, 21:38 ']
gabi55 czy to pewne info -
KISS ma dostać całkowicie nowy FW jeszcze w tym roku.
może warto poczekać ,czy kupić w/w sprzęt ?.
[/quote]

Nie warto imho. Patrz wyżej :)

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seneka' post='29551' date='16.12.2006, 17:09 ']
Kamera Sony FX1 mimo napisu 1080i na obudowie to tak naprawdę kamera 820i. Pozostałe 260 linii to czarne pasy nic nie wnoszące do obrazu. Równie dobrze można by było dołożyć kolejne czarne linie i pisać że to 1400i :) Po prostu Sony bezczelnie oszukuje, ale co się nie robi dla marketingu.
Klient który ma TV 1080i trochę się może zdenerwać jeśli zamiast 1920x1080 zobaczy 1440x820. Szczególnie jeśli ma prawdziwą kamerę 1080i np. CANON HV10 [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=150872015"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=150872015[/url]
[/quote]

Pokręciłeś maksymalnie - Sony FX1 kręci w 1080i, tylko że HDV - czyli teoretycznie 1440x1080 z przeplotem, w praktyce przetwornik i optyka nie wyrabia na te 1440 linii i jest coś w okolicach 900x1080. Kamera Canona mnie kompletnie nie interesuje, bo to jednoprzetwornikowa zabawka nadająca się do kręcenie przy idealnych warunkach oświetleniowych klasy Sony HC3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez pisalem kupuj Snazio 1350. To najlepszy jak na razie netplayer HD na rynku.
Z plyty odtwarza nawet do prawie 30Mbps. Oczywiscie tez sa z nim pewne problemy,
ale i tak duzo mniejsze niz z innymi playerami.
Swietnej jakosci obraz (DVI/HDMI/VGA/Component), dzwiek 5.1, usb2.0, wifi
i ethernet. Odtwarza zdecydowanie najwiecej formatow. W sieci mozna wybrac
juz kilka roznych niezaleznych mediaserverow - polecam Wizd.
W ostatnim fw dodali nawet 1080p dla wideomaniakow.
Rzuc okiem na forum Snazia - to moze pomoze Ci podjac decyzje. Edytowane przez pawel_71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie na temat, ale chciałbym ostrzec wszystkich, którzy planują zakup KISS-a.

Nie liczcie na nowsze lepsze wersji firmware-u do KISS-a. Mam model DP-1500, chyba pierwszy z obsługą sieci. Miał być poprawioną wersją DP-1000, więcej pamięci, lepszy soft i wiele innych. Kuzyn posiada właśnie owy starszy model, on ogląda filmy, a ja wiecznie kopię ze zmianą softu.
Zapłaciłem za niego ponad 800zł, równie dobrze mogłem wywalić je w błoto. Więcej o tej firmie nie chcę słyszeć. Jak raz się człowiek sparzy to więcej rąk nie włoży do ognia.
Teraz wiernie mi służy MANTA za 160zł i sprawuję się znacznie lepiej od KISS-a, a jaka oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...