Skocz do zawartości
llll5

philips 26PF3321 vs Samsung LE27S71BX

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o pomoc w wyborze tv lcd. Mam do wyboru dwa :
- philips 26PF3321
- Samsung LE27S71BX

Cena obu telewizorów jest taka sama. W sklepie powiedzieli mi ze lepszy jest philips poniewaz jest to nowszy model, ma lepszy kontrast i ogólnie jest lepszy. Ktory z nich byscie wybrali i dlaczego. bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) ! Chodzi mi o telewizor [b]PHILIPS 32PF3321[/b]. Ma 32 cale, kosztuje ok. 2500zł, full hdtv (1920), ładnie wygląda, 2x15Watów głośniki, korektor 5 pasmowy. Zastanawiam się nad jego kupnem, ale nie wiem, czy to nie jest jakaś lipa. Czy ktoś z Was spotkał się może z tym modelem? Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się jakimiś wrażeniami i uwagami na jego temat. A może macie jakiś adres z testem po polsku albo angielsku - ja jakoś nie mogę nic znaleźć... Myślę, że temat jest interesujący nie tylko dla mnie, bo ten model ma na moje oko bardzo atrakcyjną cenę. Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź! Grey
PS A może warto zainwestować w nieco droższy model [b]PF5331/12 [/b]??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GreyVi' post='38363' date='08.02.2007, 23:58 ']Witam Wszystkich :) ! Chodzi mi o telewizor [b]PHILIPS 32PF3321[/b]. Ma 32 cale, kosztuje ok. 2500zł, full hdtv (1920), ładnie wygląda, 2x15Watów głośniki, korektor 5 pasmowy. Zastanawiam się nad jego kupnem, ale nie wiem, czy to nie jest jakaś lipa. Czy ktoś z Was spotkał się może z tym modelem? Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się jakimiś wrażeniami i uwagami na jego temat. A może macie jakiś adres z testem po polsku albo angielsku - ja jakoś nie mogę nic znaleźć... Myślę, że temat jest interesujący nie tylko dla mnie, bo ten model ma na moje oko bardzo atrakcyjną cenę. Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź! Grey
PS A może warto zainwestować w nieco droższy model [b]PF5331/12 [/b]??[/quote]


Koło Full HD to on nawet nie leżał :) To zwykły telewizor HD Ready 1366x768. Cena jest adekwatna do możliwości. Niczym specjalnym się nie wyróżnia na tle konkurencji. No może tym, że czasem niektórzy narzekają na nierównomierne podświetlenie matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='38367' date='09.02.2007, 01:13 ']Koło Full HD to on nawet nie leżał :) To zwykły telewizor HD Ready 1366x768. Cena jest adekwatna do możliwości. Niczym specjalnym się nie wyróżnia na tle konkurencji. No może tym, że czasem niektórzy narzekają na nierównomierne podświetlenie matrycy.[/quote]

Sprzedawca internetowy na stronie opisu napisał, że jednym z formatów wideo jest: "1920x1080i - 2Fh", no to myślałem, że to już jest full hd. W takim razie co to znaczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc sprytnie napisane ..1920x1080 i ...to zanczy ze to rozdziellczosc z przeplotem ...1080i w skrocie :)
a to nie fullhd :)
co do tego philipsa to nei wiem ..ja mam 37pf5320 i jak wspomnial przedmowca :) nierowne podswietlenie jest faktem :) sam doswiadczylem i w tej sprawie tv jest juz w serweisie ...a co do obrazu to jest jak najbardziej oki ..nie wiem jak tamten ze zlaczami ale moj jest slabo wyposazony ...mozna powiedziec wogole ...poogladaj obraz dokladnie przed kupnem czy Ci sie podoba i juz :) ...sprawdz czy ilosc wej.wyj. Ci odpowiada i kupuj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GreyVi' post='38363' date='08.02.2007, 23:58 ']Witam Wszystkich :( ! Chodzi mi o telewizor [b]PHILIPS 32PF3321[/b]. Ma 32 cale, kosztuje ok. 2500zł, full hdtv (1920), ładnie wygląda, 2x15Watów głośniki, korektor 5 pasmowy. Zastanawiam się nad jego kupnem, ale nie wiem, czy to nie jest jakaś lipa. Czy ktoś z Was spotkał się może z tym modelem? Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się jakimiś wrażeniami i uwagami na jego temat. A może macie jakiś adres z testem po polsku albo angielsku - ja jakoś nie mogę nic znaleźć... Myślę, że temat jest interesujący nie tylko dla mnie, bo ten model ma na moje oko bardzo atrakcyjną cenę. Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź! Grey
PS A może warto zainwestować w nieco droższy model [b]PF5331/12 [/b]??[/quote]


Rozwinę nieco temat bo akurat miałem trochę do czynienia z tym modelem.

Przede wszystkim nie jest to oczywiście żaden Full HD, ale to już wyjaśniłem.

Co do samego TV to wady: może trafić się nierównomiernie podświetlona matryca. Niektórzy odbierają kolory z tego TV jako mdłe i wyprane, w moim odczuciu one są po prostu naturalne. Ale pierwsze wrażenie,szczególnie w porównaniu bezpośrednim z innymi TV może być takie właśnie. Mi osobiście kolory z tego TV się podobają, ale to kwestia indywidualnych preferencji.

Druga rzecz, bardzo przypadł mi do gustu sposób obróbki wewnętrznej sygnału w tym TV, a szczególnie sposób działania funkcji wyostrzającej obraz. Ale tu znowu mówimy o indywidualnych preferencjach.

Nie podoba mi się wygląd zewnętrzny tego TV, ale to znowu kwestia indywidualnych preferencji B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='shafa' post='38373' date='09.02.2007, 07:32 ']czesc sprytnie napisane ..1920x1080 i ...to zanczy ze to rozdziellczosc z przeplotem ...1080i w skrocie B)
a to nie fullhd :)
co do tego philipsa to nei wiem ..ja mam 37pf5320 i jak wspomnial przedmowca :angry: nierowne podswietlenie jest faktem :( sam doswiadczylem i w tej sprawie tv jest juz w serweisie ...a co do obrazu to jest jak najbardziej oki ..nie wiem jak tamten ze zlaczami ale moj jest slabo wyposazony ...mozna powiedziec wogole ...poogladaj obraz dokladnie przed kupnem czy Ci sie podoba i juz :P ...sprawdz czy ilosc wej.wyj. Ci odpowiada i kupuj ...[/quote]

Wobec tego mam jeszcze jedno do Was pytanie. :(
W opisie tego telewizora jest napisane: "Formaty wideo:(...) 1280 x 720p - 3 Fh, 1920 x 1080i - 2 Fh". Wyjaśniliście mi już, że "i" oznacza "interlaced", a w takim razie "p" oraz "3Fh" oraz "2Fh" co oznaczają?? Domyślam się, że "p" to znaczy bez przeplotu, ale nie mam pomysłu na temat "Fh"...
W każdym razie dowiedziałem się też, że w Polsce są 4 stacje (1TVP, 2TVP, TVN, Polsat), które nadają hd (z cyfrowych nadajników naziemnych, bo nie mówię o kablówce). Nie wiem czy to jest full hd, czy ten okrojony hd (1280x720). Ale jeżeli to jest full hd, to czy mając odbiornik 1280x720 będę mógł jako tako oglądać ładny obraz, i czy to będzie dużo lepszy obraz niż przez zwykłą telewizję?? [b]Na ile dla nadajnika full hd odbiornik 1280x720 jest gorszy od odbiornika full hd??[/b]
Poza tym zobaczyłem, że odbiorniki full hd są bardzo drogie i mnie na taki nie stać. Powtórzę zatem pytanie: [b]Czy interpolacja full hd do 1280x720 daje ogólnie dużo lepszy obraz niż zwykły telewizor?[/b]Bardzo byłbym wdzięczny jeszcze za tą odpowiedź, wydaje mi się, że to jest pytanie zasadnicze. - [b]No i te "p", "Fh"...[/b]
Pozdrawiam i dziękuję za poprzednie odpowiedzi. / Grey

Edytowane przez GreyVi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GreyVi' post='38455' date='09.02.2007, 18:04 ']Wobec tego mam jeszcze jedno do Was pytanie. :(
W opisie tego telewizora jest napisane: "Formaty wideo:(...) 1280 x 720p - 3 Fh, 1920 x 1080i - 2 Fh". Wyjaśniliście mi już, że "i" oznacza "interlaced", a w takim razie "p" oraz "3Fh" oraz "2Fh" co oznaczają?? Domyślam się, że "p" to znaczy bez przeplotu, ale nie mam pomysłu na temat "Fh"...
W każdym razie dowiedziałem się też, że w Polsce są 4 stacje (1TVP, 2TVP, TVN, Polsat), które nadają hd (z cyfrowych nadajników naziemnych, bo nie mówię o kablówce). Nie wiem czy to jest full hd, czy ten okrojony hd (1280x720). Ale jeżeli to jest full hd, to czy mając odbiornik 1280x720 będę mógł jako tako oglądać ładny obraz, i czy to będzie dużo lepszy obraz niż przez zwykłą telewizję?? [b]Na ile dla nadajnika full hd odbiornik 1280x720 jest gorszy od odbiornika full hd??[/b]
Poza tym zobaczyłem, że odbiorniki full hd są bardzo drogie i mnie na taki nie stać. Powtórzę zatem pytanie: [b]Czy interpolacja full hd do 1280x720 daje ogólnie dużo lepszy obraz niż zwykły telewizor?[/b]Bardzo byłbym wdzięczny jeszcze za tą odpowiedź, wydaje mi się, że to jest pytanie zasadnicze. - [b]No i te "p", "Fh"...[/b]
Pozdrawiam i dziękuję za poprzednie odpowiedzi. / Grey[/quote]
no coz Ci odpowiedziec ...co znacza te literki ...fh to nie ma mpojecia moze to cos oczywistego ale ne kojarze ...
nie pisza takich rzeczy ze w polsacie cos nadaje w hd ...w hd nadaja obecnie ntv i cyfra + i to kolejno n tv 2 lub 3 kanaly(nie pamietam) i cyfra 1 kanal.
a Twoje pytanie ...i nterpolacja 128 ...zwykly telewizor ..ogolnie na tv hdready i full hd obraz sd(czyli ten zwykly z kablowek) jest gorszy niz na zwyklym tv ...
a obraz hd jest lepszy i zaezy od rozdzielczosci ....
krotko ale nie mam cierpliwosci na wiecej i mysle ze wystarczy B)
pozdrawiam
poprzegladaj troszke to forum ...dowiesz sie wszytskiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GreyVi' post='38455' date='09.02.2007, 16:04 ']Wobec tego mam jeszcze jedno do Was pytanie. :lol:
W opisie tego telewizora jest napisane: "Formaty wideo:(...) 1280 x 720p - 3 Fh, 1920 x 1080i - 2 Fh". Wyjaśniliście mi już, że "i" oznacza "interlaced", a w takim razie "p" oraz "3Fh" oraz "2Fh" co oznaczają?? Domyślam się, że "p" to znaczy bez przeplotu, ale nie mam pomysłu na temat "Fh"...
W każdym razie dowiedziałem się też, że w Polsce są 4 stacje (1TVP, 2TVP, TVN, Polsat), które nadają hd (z cyfrowych nadajników naziemnych, bo nie mówię o kablówce). Nie wiem czy to jest full hd, czy ten okrojony hd (1280x720). Ale jeżeli to jest full hd, to czy mając odbiornik 1280x720 będę mógł jako tako oglądać ładny obraz, i czy to będzie dużo lepszy obraz niż przez zwykłą telewizję?? [b]Na ile dla nadajnika full hd odbiornik 1280x720 jest gorszy od odbiornika full hd??[/b]
Poza tym zobaczyłem, że odbiorniki full hd są bardzo drogie i mnie na taki nie stać. Powtórzę zatem pytanie: [b]Czy interpolacja full hd do 1280x720 daje ogólnie dużo lepszy obraz niż zwykły telewizor?[/b]Bardzo byłbym wdzięczny jeszcze za tą odpowiedź, wydaje mi się, że to jest pytanie zasadnicze. - [b]No i te "p", "Fh"...[/b]
Pozdrawiam i dziękuję za poprzednie odpowiedzi. / Grey[/quote]


A skąd masz informacje że te stacje nadają HD? Szczerze w to wątpię. No chyba że przyjąć iż 480p to już jest HD. Jeśli by takie cuda już były to w Nce TVN nadawałby HD i trąbiłby o tym na prawo i lewo. Powiem Ci że nasi nadawcy nie tyle nadaję w HD co nadają poniżej wszelkich norm i krytyki sygnał SD i wygląda on na telewizorach LCD wyjątkowo obleśnie, to jest chyba dobre określenie ;)

Nieliczne wyjątki typu piątkowe kino na TVNie tylko potwierdzają regułę. Ale już taki przekaz relacji ze skoków narciarskich wygląda tak że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

Widzę że Twoje oczekiwania sa duże i chyba nakręcone sloganami reklamowymi. Więc ostrzegam że rozczarujesz się sromotnie. Do obecnej jakości przekazu naszych stacji jako tako nadaje się telewizor CRT. Na LCD to jest dramat w trzech aktach i to niezależnie czy TV jest HD Ready, Full HD, p, i, jakiś Fh czy kto wie co jeszcze by tam ktoś nie dodał różnych literek.

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej a ja chce kupic philips 37 pf 3321 to jest chyba ten sam model tylko wiekszy ekran co znaczy kolory mdłe. Jaki jest wyrazistośc tego obrazu ,czy jest on krystalicznie przejrzysty. Pomocy bo mam malo czasu na podjecie decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sterbid' post='38554' date='10.02.2007, 20:00 ']hej a ja chce kupic philips 37 pf 3321 to jest chyba ten sam model tylko wiekszy ekran co znaczy kolory mdłe. Jaki jest wyrazistośc tego obrazu ,czy jest on krystalicznie przejrzysty. Pomocy bo mam malo czasu na podjecie decyzji.[/quote]


Co rozumiesz pod pojęciem wyrazistość i krystalicznie przejrzysty <_< Z jakiego źródła, jaki materiał? Sygnał SD czy HD? Zbyt nieprecyzyjne pytanie. Mogę powiedzieć że jakbyś podłączył Nboxa po HDMi i dzisiejszą transmisję skoków to można powiedzieć że obraz z całą pewnością byłby krystalicznie i przejrzyście absolutnie fatalny i trudny do zaakceptowania. Artefakty kompresji pod znaczkiem stacji były większych rozmiarów niż sam znaczek. Dało się to swobodnie zaobserwować na CRT Philipsa 9551 a co dopiero na LCD. Gwarantuję że kolory w takim przypadku będą Twoim najmniejszym zmartwieniem.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GreyVi' post='38455' date='09.02.2007, 16:04 ']Wobec tego mam jeszcze jedno do Was pytanie. :)
W opisie tego telewizora jest napisane: "Formaty wideo:(...) 1280 x 720p - 3 Fh, 1920 x 1080i - 2 Fh". Wyjaśniliście mi już, że "i" oznacza "interlaced", a w takim razie "p" oraz "3Fh" oraz "2Fh" co oznaczają?? Domyślam się, że "p" to znaczy bez przeplotu, ale nie mam pomysłu na temat "Fh"...[/quote]Też się nad tym zastanawiałem, próbowałem to sprawdzić na google i okazało się iż skrótu tego w kontekście częstotliwości używa tylko philips, niestety nie wyjaśniają co on oznacza.

[quote name='GreyVi' post='38455' date='09.02.2007, 16:04 ']W każdym razie dowiedziałem się też, że w Polsce są 4 stacje (1TVP, 2TVP, TVN, Polsat), które nadają hd (z cyfrowych nadajników naziemnych, bo nie mówię o kablówce).[/quote]NIE, NIE, NIE!!! BZDURY!!!
[b][u]Nadawanie w formie cyfrowej nie oznacza nadawania w wysokiej rozdzielczości[/u][/b]. Do tego transmisje cyfrowe o których mówisz, to transmisje testowe z zaledwie trzech nadajników w Polsce (dla pokrycia całego kraju potrzeba kilkudziesięciu nadajników). Na chwile obecną sygnał HDTV możesz uzyskać jedynie na platformie N (1080i), oraz Cyfrze+ (720p), w obu przypadkach oferta HD jest bardzo uboga.
Jeżeli nie jesteś HD maniakiem ( a nie jesteś) i nie zepsuł Ci się stary telewizor to zapomnij o HDTV, to nie dla Ciebie. Wrócisz do tematu przed olimpiadą w Pekinie - może ktoś będzie to nadawał HDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam na myśli ostrość obrazu , kontury , Czy obraz jest jasny , żywy. Czy przypadkiem nie spotkam sie w przypadku Philipsa 37 PF3321 z obrazem bladym , o rozmytych konturach.

Ja w tej chwili użytkuje plazmę Philipsa 42PF996 o rozdzielczości 800x 600 pikseli , sygnał dostarczam z tunera Philipsa 3310 Cyfra+ i wierzcie mi ,że jest on rewelacyjny. Zdaję sobie sprawe ,że to nie jest jednak HD. Ale mimo wszystko popatrzyłem sobie na jakośc odbioru telewizorów LCD Hd ready i byłem mocno zawiedziony. Fakt detali wiecej ale jakośc odbioru w prównaniu do tego co mam w tej chwili była ,żenująca. A poniewaz zakupiłem jako drugi w domu tuner telewizji n postanowiłem zakupic tez telewizor przynajmniej na razie Hd ready. Na alegro jest w tej chwili oferta Philips 37 PF3321 za dośc dobra cenę. Taki telwizor jest mi potrzebny przynajmniej na razie do czasu wejścia wiekszej ilości telewizorów z matrycą full HD. Nie mam możliowsci naocznie stwierdzenia jakiej jakości obrazem moze sie poszczycić model 37 PF3321. U moim miescie obejrzałem tylko odbiór modelu 37 Pf5321 , pf 3331 i podobnych z tej seri z matryca TFT i byłem bardzo rozczarowany nie tylko odbiorem na sygnale SD ale i na sygnale HD. Nie mam tu na mysli rodzielczości tylko baldości tych obrazów. braku jasnych kontrastowych obrazów. Owszem momentami pojawiały się pieknejasne kontrastowe obrazy ale tylko wówczas gdy operator kamery robl chyba specjalnie pod tym katem ładne ujęcia.

prosze was o pomoc bo aukcja się kończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sterbid' post='38593' date='11.02.2007, 09:14 ']mam na myśli ostrość obrazu , kontury , Czy obraz jest jasny , żywy. Czy przypadkiem nie spotkam sie w przypadku Philipsa 37 PF3321 z obrazem bladym , o rozmytych konturach.

Ja w tej chwili użytkuje plazmę Philipsa 42PF996 o rozdzielczości 800x 600 pikseli , sygnał dostarczam z tunera Philipsa 3310 Cyfra+ i wierzcie mi ,że jest on rewelacyjny. Zdaję sobie sprawe ,że to nie jest jednak HD. Ale mimo wszystko popatrzyłem sobie na jakośc odbioru telewizorów LCD Hd ready i byłem mocno zawiedziony. Fakt detali wiecej ale jakośc odbioru w prównaniu do tego co mam w tej chwili była ,żenująca. A poniewaz zakupiłem jako drugi w domu tuner telewizji n postanowiłem zakupic tez telewizor przynajmniej na razie Hd ready. Na alegro jest w tej chwili oferta Philips 37 PF3321 za dośc dobra cenę. Taki telwizor jest mi potrzebny przynajmniej na razie do czasu wejścia wiekszej ilości telewizorów z matrycą full HD. Nie mam możliowsci naocznie stwierdzenia jakiej jakości obrazem moze sie poszczycić model 37 PF3321. U moim miescie obejrzałem tylko odbiór modelu 37 Pf5321 , pf 3331 i podobnych z tej seri z matryca TFT i byłem bardzo rozczarowany nie tylko odbiorem na sygnale SD ale i na sygnale HD. Nie mam tu na mysli rodzielczości tylko baldości tych obrazów. braku jasnych kontrastowych obrazów. Owszem momentami pojawiały się pieknejasne kontrastowe obrazy ale tylko wówczas gdy operator kamery robl chyba specjalnie pod tym katem ładne ujęcia.

prosze was o pomoc bo aukcja się kończy[/quote]

37 calowa wersja gra tak samo jak te mniejsze, nie ma tu żadnej poprawy. A wszystkie te modele grają znacznie gorzej, szczególnie jeśli chodzi o sygnał SD, jak cytowany 42PF996. Napisałeś że jakość odbioru na tych odbiornikach które widziałeś była dla Ciebie żenująca. Model 37 calowy zachowuje się w 100% tak samo i tak samo będzie postrzegał obraz z tego TV, a może nawet jeszcze gorzej jeśli odległość z której będziesz oglądać będzie zbyt mała przy tej przekątnej LCD i sygnale SD.

Nie wiem co prawda jakiej odpowiedzi się spodziewałeś, zachęty do zakupu? Ja odradzam, zważywszy na Twoje preferencje, jasno wynikające z wcześniejszych wypowiedzi. Będzie równie źle jeśli nie gorzej. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze znowu plazma? 37 calowy Panas PV45 (wyglad daremny ale jakosc obrazu super)? XGA wyswietlaja obraz HD rownie dobrze co WXGA (czyli podawane przez ciebie LCD-ki) a masz dodatkowo piekne kolory, brak smug i wysoka jakosc pod dowolnym katem... slowem mozna i to za stosunkowo niewielkie pieniadze. Twoj Phil bedzie nadal niedoscigniony w SD (mozliwe ze Panas bedzie troche ustepowal, tak jak seria PV (XGA) ustepuje palowskiej PA w wyswietlaniu SD - nie ma skalowania, a obraz jest zachwycajaco dobry.

ps. Jezeli musi byc LCD-ek to imho w miare zadowalajaca graja topowe Panasy oraz JVC (S,X). Tu mozna oczekwiac przynajmniej czeswciowej eliminacji najwiekszych wad technologii HD. Ale pamietaj - HD ma sens imho powyzej 32 cali (telewizja, bo filmy czyli fullHD to powyzej 50" :rolleyes:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !
Jestem tu nowy i chciałem zaczerpnąć porady - przymierzam się do kupna Philipsa 32 PF3321. Mieliście może do czynienia z tym sprzętem? Co o nim sądzicie, bo już sam nie wiem co mam o nim myśleć. W ogóle narobiło się tych telewizorów, że człowiek robi się zielony kiedy wchodzi do sklepu. Osobiście z zewnątrz mi się podoba ale zastanawia mnie jedno w info o tym telewizorze zamieszczonym na stronie internetowej Philipsa podano:
dynamiczny kontrast ekranu 1600:1, a poniżej współczynnik kontrastu (typowy) 800:1. Dlaczego i czym to się różni? Z góry dziękuję za jakieś wskazówki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='patrykos' post='38774' date='13.02.2007, 01:46 ']Witam wszystkich !
Jestem tu nowy i chciałem zaczerpnąć porady - przymierzam się do kupna Philipsa 32 PF3321. Mieliście może do czynienia z tym sprzętem? Co o nim sądzicie, bo już sam nie wiem co mam o nim myśleć. W ogóle narobiło się tych telewizorów, że człowiek robi się zielony kiedy wchodzi do sklepu. Osobiście z zewnątrz mi się podoba ale zastanawia mnie jedno w info o tym telewizorze zamieszczonym na stronie internetowej Philipsa podano:
dynamiczny kontrast ekranu 1600:1, a poniżej współczynnik kontrastu (typowy) 800:1. Dlaczego i czym to się różni? Z góry dziękuję za jakieś wskazówki i pozdrawiam[/quote]


Ten telewizor ma kontrast 800:1. Pytasz czym się różnią i dlaczego tam podano. Odpowiadam:

Różnią się przedrostkiem czyli słowem "dynamiczny" co w tym przypadku oznacza ładniejsza wartość z punktu widzenia marketingowego, może akurat ktoś się złapie na taki "chłyt".

A dlaczego tak podano, odpowiedź w poprzednim zdaniu, a to wszystko na zasadzie: inni tak podają to my też.

Jeśli potrzebujesz obrazowego wyjaśnienia określenia "dynamiczny" to proszę bardzo:
[b]
Fiat 126P ma dynamiczną prędkość maksymalną około 500 km/h to tylko kwestia z jakiej wysokości się go zrzuci :D:) ale typową prędkość ma już 100 km/h. Jak widać oba twierdzenia są prawdziwe i różnią się tylko słowem "dynamiczny" :rolleyes:[/b]


A to tylko marketing i różne metody pomiaru. Na tej zasadzie LCD Samsunga "osiągają" wartości kontrastu 5000:1 i 10000:1.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem sobie Philipsa 32PF3321 w Makro :) Jak dla mnie ten LCd zupełnie wystarcza, ale mam taki problem.

Nie udaje mi sie podłączyć laptopa [url="http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF06b/1090723-4517487-4517489-4517489-4517489-12724476-78127607.html"]http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF...6-78127607.html[/url] - tutaj prawie identyczny laptop, mam te same porty, tylko ramem i dyskiem sie różni.

Widze że jest tylko S video na laptopie, ale wyczytałem w instrukcji LCD, że kompa mozna podłaczyć tylko przez HDMI, no i troche sie zdenerwowałem :/ bo gdybym miał jeszcze w HP przynajmniej DVI ..

Więc mam do was pyatnie, można to jakoś spiąć razem i żeby to mniej wiecej wygladało, głownie o filmy mi chodzi.


Pozdrawiam,

Rafał.

ps. ktoś mi powie czemu prawie co drugie kliknieci ena forum i mnie wywala i musze sie logowac na nowo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejściówka vga-dvi a potem dvi-hdmi. Mogą być pewne straty ale napewno i tak lepsze to niż s-video!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w tym TV czasem VGA-in ?
Jesli nie to ten TV jest do d..... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...