Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kupiłem ten TV 3 tygodnie temu w S. Na wątku H7000 jeszcze się nie przyznałem (chyba ze wstydu) a napalony byłem właśnie na samsunga. Mam jeszcze parę dni żeby oddać. Do kwietnia używałem plazmy Samsunga i byłem bardzo zadowolony (no może awaryjny był.Miałem 5 lat gwarancji więc S naprawiał. Niestety w kwietniu już nie chcieli naprawić więc oddali 60% i tyle zostało z plazmy. A zimą ciepło było i odpowiadał mi obraz z plazmy zwłaszcza w nocy). Wracajmy do 65w855c.

Zacznę tak:

-pilot mi się nie podoba. (delikatnie mówiąc) zwłaszcza po pilotach Samsunga

-menu android - może być, wolne

-menu głębiej czyli TV to już mi się bardzo nie podoba

-ułożenie listy kanałów sat to kupa śmiechu, błędy w sofcie i strasznie mozolna praca, wstyd że Sony takie coś puściło na rynek (ja chyba żyję Sony z lat 90) może jest jakis soft aby taką listę ułożyć i wgrać w TV ale jeszcze nie szukałem

dla przykładu:

-usunięcie kanału z listy uniemożliwia wstawienie w to miejsce innego kanału,

-wstawiam kanał w jakieś zajęte miejsce a on wskakuje kilka pozycji niżej (zdarzyło się tak wiele razy),

-np. na 22 mam superstację, wstawiam w to miejsce puls2 i jest tak: jak wpisze z klaw 22 to jest puls2 jak jadę +/- z 21 do 22 to także jest puls2 ale jak jadę z 23 na 22 to jest superstacja (to się programiści i testerzy Sony popisali) aaa i jeszcze info kanału jest zawsze puls2. Przypisałem puls2 jeszcze raz w 22 i jest wszystko ok.

- szukałem w menu gdzie się zapisuje listę kanałów na pendrive i nie znalazłem.(może słabo szukałem ale menu jest wolne więc zniechęca do szukania)

Obraz : (tryb kinopro)

-ogólnie ładnie,

-Cloudingu nie widzę, w nocy on się lekko świeci cały (ale jednolicie)

-na różnych kolorach testowych jest bardzo ładnie i jednolicie (poza krawędziami)

-krawędzie obrazu są ciemniejsze (bardzo to widać)

-natomiast efekt stojącego obrazu drugiego planu jest nieznosny (tak jakby za brudna szybą) (nie umiem tego inaczej opisać ale to samo widzę na starej dobrej 650 samsunga u rodziny) Czy to jest tzw. efekt teatru? Pierwszy plan jest ok a to co mniej ostre tak własnie widać. Najbardziej to jest widoczne na polskich filmach i programach z lat 80-90 gdzie nawet pierwszy plan jest taki (trudno to zaakceptować) Być może szum plazmy to jakoś markował ale tam tego nie widziałem

Mecze, które były w ostatnich dniach oglądało się super oczywiście w trybie kinopro bo w innych mi się nie podoba.

Jak ktoś ma pytania lub jakieś sugestie to proszę pisać. Chętnie się czegoś dowiem i chętnie podzielę tym co widzę.

Mogę go jeszcze zamienić na 65H8000. Co o tym sądzicie? Wolę płaskie ale może do curve się przezwyczaję.

Edytowane przez surfingowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surfingowiec - czy to prawda że w S. była promocja na te TV - 6500zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Sony Polska zaczęła "wyprzedawać" te TV w dosyć atrakcyjnych cenach, oferta z alle to 7399PLN i 5 lat gwarancji Sony, można przy zakupie pewnie coś ugrać na akcesoriach. Pytanie czy czekać na ewentualne promo w MM lub S rzędu 6500PLN o ile takowe będą, czy też iść w stronę resztek Samsunga H6400 za 7300PLN...

I skąd taka obniżka cen u Sony, czyżby zebrali gromy za Androida i chcą tym ruchem wrócić do łask ;)

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że przy tej wielkości matrycy banding jest nieunikniony, kwestia tylko jak bardzo jest widoczny na danym egzemplarzu. Czy do testowania bandingu, DSE i.t.p. nadają sie materiały puszczone online z YT czy musi być to puszczana bezpiśrednio z hdmi / usb ?

Tapniete z 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam i ja :D
Po wstepnym odpaleniu lekki niepokój spowodowany sporą chmurką jak na załączonym obrazku
bfa6ae0cfaa0.jpg

no ale od czego jest forum... trochę poszperałem i dzięki metodzie kolegi @cheli z tego wpisu http://hdtvpolska.com/topic/35141-sony-android-tv-kdl-435055-w805c-kdl-6575-w855c/page-5#entry358258 udał mi się zjeść do takiego stanu
108ab9a4cade.jpg

Banding niestety występuje i na to byłem przygotowany, a że fanem piłki nożnej nie jestem to ma od dla mnie drugorzędne znaczenie
Co do samego obrazu to na razie przed kalibracją powiedziałbym, że jest poprawny i zgodny z oczekiwaniami, efektu WOW raczej nie będzie po przesiadce z plazmy
no ale wielkość rekompensuje mi to z nawiązką :D

Z szybkich minusów dla mnie to brak wsparcia dla sieci 5 GHz, co raczej powinno dziwić w 2015 roku, a z szybkich plusów to zaskakująco dobrze wyglądające
480p po komponencie z Wii, oczywiście oglądane z 4 metrów, ale z 3 też tragedii nie ma ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...