Skocz do zawartości
darekrocznik71

Wzmacniacz sygnału HDMI - do kabla 15 m ProLink

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po przeprowadzce troche mi się pochrzaniło przy sygnale HDMI- zainwestowałem w drogi kabel 15 m Pro Link - niepotrzebnie, zachciało mi sie dobrego efektu wizualnego i kabel zakończyłem gniazdami HDMI - na suficie do projektora ( Optoma HD 25), na ścianie do amplitunera ( Marantz 6008) i zaczęły się problemy, najpierw zgłupiało chyba HDCP projektora, bo jakimś czasie zginął obraz, pomogło dopiero po kilku próbach podłączenie bezpośrednio do projektora odtwarzacza poprzez krótki kabel HDMI 0,5m, obraz wskoczył ale mam teraz problem ze dźwiekiem - na razie cisza, dodam, że kabel z projektora podłaczam do switcha, który rozdziela na projektor i telewizor, czy macie na to radę, może polecicie jakiś dobry wzmacniacz HDMI, słyszałem, że może pomóc wzmacniacz HDMI z wejściem na zwykły kabel inernetowy - bez skrętki, szeregowy ( mam taki kabel wprowadzony w sufit), może obraz zakłóca gniazda na suficie na zasilanie projektora, które jest obok sufitowego gniazda HDMI. Wcześniej przed przeprowadzką wszysko szło do switcha bez problemu, tylko że miałem zwykły kabel HDMI i szedł bezpośrednio z projektora do switcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Kabel prolink za 170 zł 15m i nie puszcza 1080 p 50/60hz

1080i gdzie bez problemu. Na krótkim kablu działa bez problemu

Edytowane przez darekguma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darekrocznik71.

Odlacz tymczasowo tv od switcha, wylacz ampli z pradu, wlacz ponownie i potestuj troszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable Monoprice mają wbudowany wzmacniacz który rozwiązuje ten problem. Miałem to samo przed wymianą kabla 10m.

Sent from my ZX Spectrum 48k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10m hdmi bez wzmacnicza i wszystko wzorowo śmiga..... tylko kabelek jest grubości 10mm... 24AWG.... Lindy 41406..... i oczywiście idzie bezpośrednio ampli-projektor,....przy takich długościach ryzykowne jest kupowanie tańszych kabli, tym bardziej jeżeli puszczamy je w ścianach.... niefajnie pruć ściany.....

....niestety przejściówka łącząca hdmi to ryzyko i każda następna na tej samej linii podwaja to ryzyko....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło, działa poprzez switch, problem prosty, TV nie może być w stanie czuwania, tylko wyłaczony przyciskiem - dobrze, że mam taki w swojej plazmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...