Skocz do zawartości
darekguma

Alternatywa dla Mitsubishi hc3800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam pytanie do osób które miały kiedykolwiek do czynienia z tym projektorem. Jestem w posiadaniu takiego modelu oraz ekran mat grey 0,8 110', odległośc proja od ekrany około 3,8m, projekcja dolna. I tu jest problem, chciałem podwiesić projektor lecz jego duży offset, w moich warunkach to 40cm+uchwyt, wyklucza taki montaż, ze względu na zbyt niska dolną krawędź ekranu. Zastanawiam sie nad zmiana projka i myślałem nad urządzeniami typu Optoma 141, hd33, Benq 1070 itp. przedział około 3k, mogą byc używki. Jak jest z jakością obrazu tych projektorów w porównaniu do miska hc3800?. Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - miałem i mam pj dlp ale teraz przeszedłbym na dila ( jvc lub sony ) dla dlp stosunkowo tanich nie ma już miejsca a takie potwory 3xdlp i to jeszcze z led to inna liga cenowa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem, lecz nie stać mnie na taki sprzęt, nawet w1400 jest po za moim zasięgiem. Zapytam inaczej, czy zmiana na wyżej wymienione projektory wniesie coś do jakości obrazu, jeżeli nie to zostanę przy projekcji dolnej i trochę się z tym pomęczę, a kiedyś może trafi się jakaś fajna używka w rozsądnych pieniądzach.

Edytowane przez darekguma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęcz się... LED/laser włazi na potęgę. Najwyzsze modele do kina domowego (np. Panasonic) są już na nowej technologii. Na razie cena zaporowa (podatek od nowości) ale kierunek może być tylko jeden. Dla mnhie lampa to badziewie (droga eksploatacja, wysokie temperatury i wysokie prądy zmniejszają bezawaryjność, niska trwałość źródła światła, konieczność efektywnej czyli głośnej wentylacji)

Kwestia 2 lat moim zdaniem i stanie się to co z telewizorami (led wyparł ccfl)

Sam kupiłem projektor ekonomiczny z przyczyn o których wspomniałem. Mam 3D, 1080p, jasność 2500lm i styka. Jedyny minus to ponad 30dB wentyl i 15000 kontrast///ale co tam. Dużo nie umoczyłem :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem, lecz nie stać mnie na taki sprzęt, nawet w1400 jest po za moim zasięgiem. Zapytam inaczej, czy zmiana na wyżej wymienione projektory wniesie coś do jakości obrazu, jeżeli nie to zostanę przy projekcji dolnej i trochę się z tym pomęczę, a kiedyś może trafi się jakaś fajna używka w rozsądnych pieniądzach.

Oczywiście. Bierz W1070, to jedyny z powyższych, który jest w miarę pełnowartościowym sprzętem. Wymienione przez Ciebie Optomy są fatalnie wykastrowane w zieleniach, a Benq nawet najtańszy ładnie pokrywa paletę barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i jest jakieś wyjście, szkoda mi tego Miśka, jest w bardzo dobrym stanie, wyświecone 200 godzin, jakość obrazu przyzwoita, jest cichutki, fakt grzeje ale to norma, brakuje 3d (kusi mnie) ale co zrobić. A pytam bo na aledrogo jest licytacja Optomy hd33 z okularami 4szt. i zastanawiam się nad nią lecz nie wiem jaki daje obraz w porównaniu do Miśka.


Panie Macieju, Czy wybór W1070 będzie lepszy od HD33?.

Edytowane przez darekguma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju, Czy wybór W1070 będzie lepszy od HD33?.

Napisałem przecież, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:), jak W1070 wypadne w porównaniu do mojego hc 3800, oczywiście mowa o 2d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...