Skocz do zawartości
:Kamil:

Ostatecznie Sony:) 55X8505B czy 55W829

Rekomendowane odpowiedzi

Ankiety nie wypełniałem bo już jestem zdecydowany na jeden z dwóch modeli Sony.

- odległość od telewizora 3m

- będę głównie oglądał tv z dekodera Vectry oraz filmy Bluray w sporej ilości o róznych porach

- siedzenie raczej na wprost telewizora

Ostatecznie postawiłem na Sony w 55''. Nie wiem tylko czy Full HD W829 czy Ultra HD X8505B. Zależy mi na jak najlepszym obrazie przy oglądaniu filmów z Bluray oraz telewizji HD z dekodera Vectry.

Dziękuję z góry za wskazówki/porady.

Edytowane przez :Kamil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że jeden model to matryca VA (829) a drugi IPS więc ankieta była wskazana... Ale skoro do filmów i siedzisz na wprost to zdecydowanie w829.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla siedzenia na wprost wskazana jest matryca VA. To wiem z lektur na forum;)

Zależy mi też na dobrej jakości obrazie, ostrości itp. i nie wiem, który byłby lepszy. Na forum krążą różne opinie. Np. te, że full hd wygląda lepiej i wyraźniej niż ultra hd.

Przed kupnem i tak jeszcze raz porównam obydwa modele w sklepie. Puszczę jakieś filmy, zdjęcia itp.

Ale mimo wszystko chciałem znać zdanie fachowców - Was;) Nie opierać się na opiniach sprzedawców.

W sklepie Sony np. zapewniają, że W8 jest bardzo dobry ale x8505 jest jeszcze lepszy pod względem jakości wyświeltania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest i nie sądzę by do czegoś przydał Ci się obecnie taki ekran 4K. W tym roku wychodzą ekrany 4K w pełni gotowe na nowy standard z HDR, szeroką paletą barw itd. Kup w dobrej cenie serię W8 a na pewno będziesz zadowolony. Ale oczywiście finalny wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jestescie pewni ze w modelu x8505b jest matryca ips? W opisie Sony Nic na ten temat nie ma, a sprzedawca w sklepie twierdzi ze va.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jesteśmy pewni. A nie widziałeś lepszych kątów? To się da zobaczyć ; ) A po drugie prosta sprawa: pasywne 3D to i IPS matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...