Skocz do zawartości
gr00by

Ekran i projektor - jak to powiesić..?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na końcowym etapie wykończenia mieszkania i nastał czas powieszenia ekranu oraz projektora. Dysponuję ekranem Optoma 9092 (nie znam dokładnych parametrów - ekran z drugiej ręki, kupiony daaawno temu...) oraz projektorem Vivitek H1080FD. Ekran planuje podwiesić na zaznaczonej na poniższym zdjęciu belce, zaś projektor w okolicach przewodów wystających z sufitu. Odległość między belką a kablami - 3,6m:

http://postimg.org/image/i1212em65/

Moje rozterki:

1. Z moich wyliczeń wynika, że dolna część ekranu będzie na wysokości ok. 80cm nad podłogą (wysokość pokoju (2,7m)-wysokość sufitu podwieszanego (15cm) - kaseta (10cm) - czarny pas (50cm) - ekran (ok. 1,2m) = 80cm) - czy nie za nisko?

2. Mój projektor ma dosyć mały zoom. Wyczytałem, że najlepiej ustawić go na połowę zoom'u ("wykalibrowana" optyka w tym zakresie) - czyli w moim przypadku 1.10x - czy mam rację? Oczywiście tym ustawieniem odcinam sobie możliwość powiedzenia w przyszlości ekranu większego niz 100 cali - ale bardziej zależy mi na jakości, niż na wielkości :-)

http://postimg.org/image/j9sw00m47/

3. Mając na uwadze kolor ścian - poniżej zdjęcie zrobione z drugiego rogu pokoju - czy nie lepiej będzie jednak odunąć lub przysunąć projektor bliżej ekranu, celem poprawienia np. czerni???

http://postimg.org/image/7e5oyliet/

4. Planuje uchwyt MacLean MC-517S - ktoś używał, można nim regulować wysokość płynnie?

Edytowane przez gr00by

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 70 cm jest ok ale będę większy wieszał niżej.... napewno 10-15cm niżej....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ekran 100 cali ma mieć dolną krawędz wyświetlanego obrazu tak ok 60-70 cm od podłoża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakas zasada. Chodzi przede wszystkim o ergonomie.

Zwroc uwage, ze jezeli bedziesz siedzial nisko i blisko od ekranu powiedzmy 3m, ogladanie obrazu w fornacie 16:9 (czy raczej o maksymalnej wysokosci obrazu jaka zapewnia ekran) moze byc uciazliwe. Sytuacja wyglada nieco inaczej, jesli bedziesz siedzial dalej i wyzej niz umozliwiaja to standardowej wysokosci kanapy ( np na podescie). Jesli masz projektor to wyprobuj na scianie i zobaczysz czy Ci sie wygodnie oglada.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy standardowych wypoczynkach czym niżej tym lepiej....oczywiście w granicach rozsądku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dotychczasowym mieszkaniu miałem na wysokości ok. 85 cm - uważam, że za wysoko... Kombinuje jak tu jeszcze obniżyć do tych 65cm...

Ale nadal nie wiem, co z odległościami... :-(

EDIT: Temat odległości rozwiązany - proj będzie wisiał tak, aby zoom był "na środku" - nie na skrajnych wartościach. Wg iluś tam przeczytamych opinii taki obraz powienien mieć najlepszą jakość....

Mma nadzieję, że uchwyt który planuje kupić ma możliwość płynnej regulacji wysokości...

Edytowane przez gr00by

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...