Skocz do zawartości
Dario23

Zakup dekodera satelitarnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zakupić dekoder do odbioru bezpłatnych kanałów z satelity. Powinien działać bez karty. Słyszałem o uniwersalnych dekoderach Combo DVB-T + SAT. Fajnie, gdyby miał gniazda na karte czy moduł jakiejś platformy CONAX , CI+ ( czytnik kart ). Znalazłem takie cuda:

Opticum - ITI HD X8 Combo DVB-T
AMIKO Mini HD Combo CXE.

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu, ponieważ nie za bardzo się orientuję w sprawie dekoderów

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tunery z procesorem ali.Generalnie z tunerow z procesorem ali jakość obrazu na zwykłych kanałach jest do bani.Na kanalach hd jest ok ale na kanalach sd starszna słabizna.Obraz bardzo rozmyty po prostu brzydki. Tuner dvb-t na pewno masz w telewizorze i kupno tunera combo raczej nie jest potrzebne chyba ze do nagrywania.

Najlepszy stosunek ceny do jakości obrazu posiada tuner satelitarny manta hd 8000.Przybija wszystkie tanie tunery satelitarne.Przeczytaj informacje np na forum satkuriera.

Manta pod wzgledem jakości obrazu sd jest nie do pobicia.Jakość obrazu z manty hd8000 lepsza niż z legendarnego tunera pioneer 1430.Jakość obrazu z manty jest tak dobra bo w tunerze bardzo dobry procesor zoran ktory doskonale skaluje kanaly sd , bez znaczenia czy korzystasz z wyjscia euro czy hdmi, jakość obrazu sd zawsze jest doskonała. Manta hd9000 ma wysjcie euro a manta hd8000 nie ma wyjscie euro.Tunery posiadaja slot na modul i dwa czytniki kart

http://www.manta.info.pl/forum/tunery-tv-sat/manta-hd8000-3245/

Edytowane przez użytkownik100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś kole go poleciał po bandzie

Jakość obrazu z manty hd8000 lepsza niż z legendarnego tunera pioneer 1430.Jakość obrazu z manty jest tak dobra bo w tunerze bardzo dobry procesor zoran ktory doskonale skaluje kanaly sd , bez znaczenia czy korzystasz z wyjscia euro czy hdmi, jakość obrazu sd zawsze jest doskonała. Manta hd9000 ma wysjcie euro a manta hd8000 nie ma wyjscie euro.Tunery posiadaja slot na modul i dwa czytniki kart

http://www.manta.info.pl/forum/tunery-tv-sat/manta-hd8000-3245/

Szczególnie tekst o legendarnej jakości obrazu z Pioneera 1430, no i polecanie w w czasach HD odbiornika podając jako jedną z zalet posiadanie wyjścia EURO które sygnału HD nie przesyła to też niezły popis. Legendarny obraz to miały kiedyś Fergusony.

A wracając do zapytania autora wątku, po pierwsze niekodowanych kanałów na satelicie jest teraz co kot napłakał więc zakup odbiornika dla kanałów free tak naprawdę mija się z celem.

A co do wyboru samego odbiornika to poszukaj sobie coś ze stajni VU albo jakiegoś klona Dreamboxa, myślę że to Ci w zupełności wystarczy.

Możesz też zainteresować się Technisatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jasiek_31 dobrze Ci radzi,od siebie dodam,ze ostatnio korzystam z budżetowego Technisata digyyboxa HD C+,Który ma wejście na karte oraz CI na modul.

Modul +karta N na karte smiga super,a w czytniku karta Cyfry plus przepuszcza uprawnienia bez problemu.Raczej bym zapomnial na Twoim miejscu o jakis padlach typu Manta czy inne wynalazki made in biedronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś kole go poleciał po bandzie

Szczególnie tekst o legendarnej jakości obrazu z Pioneera 1430, no i polecanie w w czasach HD odbiornika podając jako jedną z zalet posiadanie wyjścia EURO które sygnału HD nie przesyła to też niezły popis. Legendarny obraz to miały kiedyś Fergusony.

A wracając do zapytania autora wątku, po pierwsze niekodowanych kanałów na satelicie jest teraz co kot napłakał więc zakup odbiornika dla kanałów free tak naprawdę mija się z celem.

A co do wyboru samego odbiornika to poszukaj sobie coś ze stajni VU albo jakiegoś klona Dreamboxa, myślę że to Ci w zupełności wystarczy.

Możesz też zainteresować się Technisatem.

To był przyklad jeśli ktos chce ocenic jakosc obrazu sd. Z tunerow hd które posiadają wyjscie hdmi i euro można sprawdzić w praktyce jak tuner radzi sobie z sygnałem sd i porownać jakosc obrazu przez wyjscie hdmi i euro. Z pioneera 1430 jakość obrazu sd jest bardzo dobra.Bardzo dobra jakośc obrazu sd przez wyjscie hdmi jest też z manty.Manta to oczywiście tuner hd ale model 9000 posiada wyjscie euro, hdmi i component.

To był przykład. Jeśli ktoś chce może ocenic jakosc obrazu sd. Z tunerow hd które posiadają wyjscie hdmi i euro można sprawdzić w praktyce jak tuner radzi sobie z sygnałem sd i porownać jakość obrazu przez wyjscie hdmi i euro. Z pioneera 1430 jakość obrazu sd jest bardzo dobra.Bardzo dobra jakość obrazu sd przez wyjscie hdmi jest też z manty.Manta to oczywiście tuner hd ale model 9000 posiada wyjscie euro, hdmi i component.Zalety manty to bardzo dobra jakość obrazu sd i hd.

Z tunerów ferguson hd czyli np ferguson 8800, 8900 jakość obrazu sd jest przeciętna.Najsłabsza jakość obrazu sd jest z tunerow hd ariva.Obraz bardzo rozmyty.

Edytowane przez użytkownik100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był przykład. Jeśli ktoś chce może ocenic jakosc obrazu sd. Z tunerow hd które posiadają wyjscie hdmi i euro można sprawdzić w praktyce jak tuner radzi sobie z sygnałem sd i porownać jakosc obrazu przez wyjscie hdmi i euro. Z pioneera 1430 jakość obrazu sd jest bardzo dobra.Bardzo dobra jakośc obrazu sd przez wyjscie hdmi jest też z manty.Manta to oczywiście tuner hd ale model 9000 posiada wyjscie euro, hdmi i component.

Kolego gdybyś trochę bardziej zgłębił temat to byś wiedział że na takich dekoderach ja VU czy Dreambox możesz sobie ustawić co będzie na wyjściu tunera w zależności od formatu wejściowego i tak dla obrazu SD masz na wyjściu SD na dla HD jest HD i wtedy jakość zleży już tylko od tego jaki sygnał dostarcza nadawca i co z nim robi telewizor, tuner zajmuje się tylko dekompresją sygnału wejściowego.

Pioneer 1430 (miałem takowy) faktycznie miał niezły obraz ale to było piętnaście lat temu gdy było tylko SD i telewizory CRT, a i on wtedy nie był najlepszy pod względem jakości obrazu no i trochę czasu upłynęło od tamtych dni.

Polecanie zaś Manty która jest jakąś tanią chińszczyzną podpisywaną przez Mante to jednak trochę przegięcie, naprawdę jest trochę lepszych odbiorników na rynku.

Pomijam fakt że kupowanie w obecnych czasach odbiornika FTA to nieporozumienie bo naprawdę nie za wiele na nim można pooglądać poza kanałami telesprzedażowymi i jakimiś arabskimi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zoran supra xd180 w tunerze manta zapewnia sprzętowe upscalowanie do 1080p, oparte o najnowsze wilopoziomowe algorytmy Zorana, sotosowane dotychczas tylo w urządzeniach typu media player. Wsparcie dla HDMI 1.3 powoduję wyjątkową ostrość obrazu i nasycenie kolorów.

ZORAN to firma amerykańska.

Manta hd 8000 i 9000 to nie jest tuner fta.Posiada dwa wejście na karte i slot na moduł.

Tuner nie jest chiński tylko w koreański.Miejsce produkcji to Korea ale procesor amerykański.

Edytowane przez użytkownik100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zoran supra xd180 w tunerze manta zapewnia sprzętowe upscalowanie do 1080p, oparte o najnowsze wilopoziomowe algorytmy Zorana, sotosowane dotychczas tylo w urządzeniach typu media player. Wsparcie dla HDMI 1.3 powoduję wyjątkową ostrość obrazu i nasycenie kolorów.

ZORAN to firma amerykańska.

Manta hd 8000 i 9000 to nie jest tuner fta.Posiada dwa wejście na karte i slot na moduł.

Tuner nie jest chiński tylko w koreański.Miejsce produkcji to Korea ale procesor amerykański.

Zoran to jakaś tajemnicza firma bo nawet swojej strony nie ma, a na pewno nie jest ją łatwo znaleźć.

Wsparcie dla HDMI1.3 toż to szał, od 2010 roku mamy już specyfikację HDMI 1.4a.

Sam procek o którym piszesz też jest na rynku od 2010 roku.

Faktycznie bardzo na czasie są te odbiorniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoran to nie jest tajemnicza firma, notowana na amerykańskiej gieldzie NASDAQ.

Zoran Corporation – firma produkująca układy scalone między innymi do obróbki obrazu. Siedziba firmy znajduje się w Sunnyvale, w Kalifornii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoran to nie jest tajemnicza firma, notowana na amerykańskiej gieldzie NASDAQ.

Zoran Corporation – firma produkująca układy scalone między innymi do obróbki obrazu. Siedziba firmy znajduje się w Sunnyvale, w Kalifornii.

Kolego tyle to sobie znalazłem.

Natomiast nie znalazłem ich strony w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stron www jest kilka , to jedna z nich

http://www.getfilings.com/sec-filings/100914/ZORAN-CORP-DE_8-K/dex991.htm

Procesory firmy zoran są w róznym sprzęcie elektronicznym.

http://www.hdtv-praxis.de/modules.php?op=modload&name=PagEd&file=index&topic_id=2&page_id=431&ppart=3

Edytowane przez użytkownik100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja swoje a Ty swoje.

Zakończmy tą dyskusję bo prowadzi donikąd a autor pytania już dawno zapewne coś kupił.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dekoder musiałem kupić szybko. Więc kupiłem takie cudo Opticum HD X110 TS tuner combo DVB-T, DVB-S. Generalnie kupowałem go dla mamy, która miała tam założony talerz satelitarny. Po ustawieniu i znalezieniu programów doczytałem, że TVP1HD itp. z satelity nie odbierze bez karty za free, więc wykopałem starą antenę DVB-T i dekoder odbiera programy z naziemnej. Jakość kanałów jest ok. Przepraszam, że nie zajrzałem wcześniej, ale dziękuję Wszystkim za sugestie i odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...