Skocz do zawartości
robert2294

Sonykdl55w955 czy LGUB850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Panowie , budżet ok 5k , więc mam do wyboru w955 lub ub850 . Widzialem w sturnie te tv i obraz jest swietny . W sony jest jakis taki pikselowaty a w LG bardziej gładki :) Niby mniej ostry , ale lepiej to wygląda , tak przynajmniej mi się wydaje bo może jest to kwestia kalibracji .

Jakie formaty odtwarzają te tv ?

Chce kupic jakis pendrive lub dysk , i odtwarzać jakieś filmy itd .

Lg obsluguje HVEC czyli H256 ?

WIĘC pobieram demko w tym formacie na pendrive i wszystko śmiga ?

To prawda ze przez usb , pendrive , LG nie obsługuje 4k ?

A co z w955 ?

odtworzy jakies demka w H264 lub coś w tym stylu ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Musiałbyś podać w jakich warunkach oglądać będziesz TV. Noc, dzień itd. Odpowiedz na pytania na górze strony: http://hdtvpolska.com/forum/59-co-kupic-i-gdzie/

I przeczytaj ten artykuł o matrycach gdyż wymienione TV to IPS: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc szajsungów , nie lubie panasoników :) Głównie chce kupic jeden z tych modeli do oglądania filmów , jak w dzień tak i w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup Sony ale W805B albo wersję 60" (60W850B), który ma wygląd wedge jak Ci zależy. Będzie dobry i w dzień ale w nocy dużo lepszy od W955. Pewnie kasy też trochę zaoszczędzisz : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru .. zara pooglądam ten model , własnie wracam z media marktu . Zaintrygował mnie pewien telewizor z zakrzywionym ekranem . Kosztuje 5.500 i nazywa sie samsung UE55HU7200 Co o tym myślisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chętnie się podepnę. Szukam czegoś 55-65" i wybór padł raczej na Sony albo Samsunga, z lekką przewagą Sony.

Czy możecie mi podpowiedzieć czym różnią się modele 60W605 i 60W855? Tylko odświeżaniem i wyglądem? Bo różnica w cenie spora. Na jakiejś stronie wyczytałem, że w 605 jest tragiczna wartość kontrastu, ale wydaje mi się to pomyłką. Wiecie coś na ten temat?

W cenie 805 można dostać Samsunga 65H6400, a pięć cali robi różnicę :)

Ale z drugiej strony to nie ciśnie mnie jakoś bardzo mimo że mój telewizor już dość stary i mały (42") i mógłbym poczekać z rok i kupić niezły 4K. Teraz widzę, że Samsung 65" z serii np. 7200 to wydatek o 2 tysiące więcej niż Sony. To już trochę więcej niż sobie założyłem.

TV byłby używany wieczorami, w zaciemnionym pokoju, odległość jakieś 4m, tylko na wprost. Głównie filmy, trochę sportu, okazjonalnie konsola. Budżet najchętniej nie więcej niż 6-6.5k, ale jeśli miałbym "troszkę" dołożyć a mieć coś nieporównywalnie lepszego (np. 4K) to mogę go trochę nagiąć.

Pomocy? ;)

Edit: A tak szczerze mówiąc to najchętniej kupiłbym 60W605, bo najwięcej zostanie w kieszeni :)

Edytowane przez maciej p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu ale mam troszkę inne pytani : Czy warto poczekać na nowe modele z roku 15? Będą jakieś ciekawe produkty czy może Sony 829 (którego chyba kupię) stanieje jeszcze bardziej?

Edytowane przez OOOOooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg avforums 60W605b ma inną matrycę niż pozostałe z serii w^ i jest to ta sama matryca co w 60W855b, jedyne różnice to brak 3d i Direct LED zamiast Edge LED - co powinno dawać bardziej równomierne podświetlenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chętnie się podepnę. Szukam czegoś 55-65" i wybór padł raczej na Sony albo Samsunga, z lekką przewagą Sony.

Czy możecie mi podpowiedzieć czym różnią się modele 60W605 i 60W855? Tylko odświeżaniem i wyglądem? Bo różnica w cenie spora. Na jakiejś stronie wyczytałem, że w 605 jest tragiczna wartość kontrastu, ale wydaje mi się to pomyłką. Wiecie coś na ten temat?

W cenie 805 można dostać Samsunga 65H6400, a pięć cali robi różnicę :)

Ale z drugiej strony to nie ciśnie mnie jakoś bardzo mimo że mój telewizor już dość stary i mały (42") i mógłbym poczekać z rok i kupić niezły 4K. Teraz widzę, że Samsung 65" z serii np. 7200 to wydatek o 2 tysiące więcej niż Sony. To już trochę więcej niż sobie założyłem.

TV byłby używany wieczorami, w zaciemnionym pokoju, odległość jakieś 4m, tylko na wprost. Głównie filmy, trochę sportu, okazjonalnie konsola. Budżet najchętniej nie więcej niż 6-6.5k, ale jeśli miałbym "troszkę" dołożyć a mieć coś nieporównywalnie lepszego (np. 4K) to mogę go trochę nagiąć.

Pomocy? ;)

Edit: A tak szczerze mówiąc to najchętniej kupiłbym 60W605, bo najwięcej zostanie w kieszeni :)

No to bierz śmiało tego W6. Niżej kolega dobrze napisał o różnicach. Mogą nie być warte takiej dopłaty z twojego punktu widzenia...

Dołączam się do tematu ale mam troszkę inne pytani : Czy warto poczekać na nowe modele z roku 15? Będą jakieś ciekawe produkty czy może Sony 829 (którego chyba kupię) stanieje jeszcze bardziej?

Jakość obrazu będzie podobna w tych seriach (W8C). Jest jedna kluczowa zmiana: System Android. Jak masz telefon lub tablet na tym systemie to tego samego spodziewaj się na ekranie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...