Skocz do zawartości
przemko46

Jaki TV 47-50 cali pokój 3x4 do max 3 tys zł Toshiba 47L7453 vs Panasonic TX-50AS650 / 48AS640 vs Samsung UE 48H6400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmagam się z zakupem telewizora, im więcej czytam recenzji, opini o nich, tym mam większy ból głowy :/
Bardzo proszę o pomoc, pod uwagę biorę poniższe modele, czy może jakieś inne modele polecacie do moich zastosowań.

led
Toshiba 47L7453
Panasonic TX-48AS640
Samsung UE 48H6400
PHILIPS 47PFL6008

ips
Panasonic TX-50AS650
LG 47LB670

4k
Samsung UE50HU6900 choć nie wiem czy warto się w 4k pchać na ten moment.
I czy będzie lepsza jakość oglądając materiały 1080p, czy m2ts

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x3m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,5 - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 max 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? telewizor będzie stał na prawo od południowego okna, żaluzje są więc słońce nie straszne :)
7. Jaki masz obecnie telewizor? SHARP LC-46LX812e
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wzorowy obraz, piękne kolory, barwy, równomiernym podświetlaniu, braku białych punktów na czarnym tle, nie za wysoki input lag. przy oglądaniu piłki nożnej aby wszystko było cacy :) .Ogólnie żeby był lepszy od mojego starego tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? zwykła antena, w przyszłości być może nc+, ale praktycznie telewizji nie oglądam, jedynie piłka nożna, co tydzień mecz ale nie z anteny tylko z Eurosport Player :) 90% czasu to będzie podłączony WD TV live materiały mkv i m2ts, ps3 bluray,
10 .Jakie urządzenia? WD TV live, ps3, xbox 360 w przyszłości ps4/ xbox one
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem, co lepsze?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, piłka nożna
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak z 20%
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 46-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nierównomierne podświetlanie matrycy, jak np na czarnym kolorze po bokach widać białe plamy,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? i tak i tak, ale większość wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może mieć 3d, choć nie musi, dla mnie będzie to dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung h6400, pana as640. Resztę bym skreślil, a dopisał sony w805b lub w829b.

Co do jasnych plam to może je mieć każdy dlatego trzeba testować przed zakupem lub kupić przez neta żeby móc bez problemu oddać lub wymienić. Jeśli nie oglądasz tv pod dużym kątem to omijaj telewizory na matrycy IPS.

PS. Ta toshiba która wymieniłeś to tez IPS...

Wysłany z Piątej Galaktyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniaki co podałeś troszku są drogie dla mnie, bo budrzet na tv został uszczuplony do około 2500zł, wiec w obwodzie zostały 2 modele
Panasonic 48AS640, ale trzeba do niego okulary do 3d dokupić, a to nie tani wydatek 170zł n allegro ;)
Natomiast samsung UE 48H6400 ma w zestawie 2 pary okularów + Możliwość obracania telewizoru na boki, a to dla mnie +

I teraz pytanie który wybrać...

Edytowane przez przemko46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...