Skocz do zawartości
jgx

Kraftmann Profiscreen - czy ktoś ma doświadczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Projektor FHD w technologii LCoS, tylko 2D jak na razie oglądam na lekko brązowej ścianie, miałem dopieszczać i malować na szaro jedną z polecanych farb tikkurila ale rozmawiałem z gościem który przekonał mnie że nawet tani ekran będzie o niebo lepszy niż ściana i postanowiłem - kupuje dokładnie ten ekran Ekran ProfiScreen 265x150 16/9 Matt Grey Plus- czy ktoś miał do czynienia z ekranami tej marki a konretnie tej serii? Czy faktycznie powierzchnia projekcyjna jest hamerykańskiej :) produkcji jak chwalą się w opisie? Czy można liczyć na powierzchnie bez pofalowań (na lekkie zawijanie boków jestem przygotowany bo to podobno musi być przy takim rozmiarze bez napinaczy). Ogólnie prosze o uwagi na temat tego ekranu (nie chodzi mi o gain, rozmiar bo to świadomie wybrałem i taki chce tylko ogólnie na temat jakości obrazu na tych ekranach). Ta cena to dla mnie max.

pozdro 4all

Edytowane przez jgx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci pokażą swoją fabrykę/montownię, choćby na zdjęciach, weź adres ... :)

Wg. mojej wiedzy, to importer towaru z Chin - dużo i tanio z różnych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci pokażą swoją fabrykę/montownię, choćby na zdjęciach, weź adres ... :)

Wg. mojej wiedzy, to importer towaru z Chin - dużo i tanio z różnych źródeł.

OK, ale jak z jakością - czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne źródła, to różne modele a więc i jakość może być różna - to sprawa przypadku .... tak myślę.

W takiej sytuacji nie wolno kupować via. internet. Trzeba widzieć co się chce, wybrać najlepszy i stargować z 50% ceny. :)

Nic się o to nie bój - to działa ! :) Przebicie mają kosmiczne, więc do interesu nie dokładają - i tak będą zarobieni. :)

Chcesz wydać max. 900 pln. - a myślałeś może o ekranie ramowym, czy koniecznie chcesz go zwijać/ukrywać ?

Edytowane przez BoDeX
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi tylko pomalowanie ściany na szaro lub ekran zwijany - ramowy odpada. Pdobno mawet słabszy ekran będzie lepszy niż ściana - na co zwócić uwage przy kupnie (jade po ten ekran we wtorek, mam go mieć za 700 PLN myśle że tyle można zaryzykować i za niego dać, oczywiście po obejżeniu a będe miał taką możliwość) więc na co zwrócić uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny ekran miała w ofercie OPTOMA, za 399 pln. (tak pamiętam) - jak więc widzisz, to i tak dużo. :)

A jak wejdziesz na Alibabę, to zobaczysz jakie są ceny na "ceraty" - przy hurtowym zakupie i hurtowym transporcie, to drobne.

Na co zwrócić uwagę ? Jednorodność powierzchni i brak pofałdowania, ale to zobaczysz tylko po ciemku, w domu. Nie wierz, że coś się

wyprostuje - może być tylko gorzej. Mechanizmu też nie ocenisz ad. hoc - a jeśli nie jest idealny (sztywna oś) to wcześniej czy później będzie

się wyginał pod ciężarem, co skutkuje zdeformowanym nawijaniem i to będzie widać na jednorodnym, ruchomym obrazie ( np. niebo podczas panoramowania).

Jak więc widzisz, to pułapek jest dużo - tylko w profi sklepie z profi prezentacją jesteś w stanie je ominąć. Ciekawe jak to tutaj będzie wyglądało ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX dzięki za porady. No ale mimo sporego szukania nie udało mi się znaleźć optomy o szerokości 250-260 w cenie 400 PLN i wogóle jakiegoś sensownego w tym rozmiarze za kasę do 700-900 nie moge namierzyć. Co byś proponował w tych pieniążkach - czy w ogóle jest to możliwe żeby coś kupić sensownego w takich pieniądzach czy nie i dać sobie siana z ekranem skoro mnie nie stać na razie na porządny za 2-3 koła? Tylko wtedy zostaje mi ściana pomalowana na szaro co chyba też nie jest dobrym pomysłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i skłaniaim sie ku bueno screenom, ktore z tego co widze sa tanie i malo pofaldowane. Jesli ekrany rozwijane nawet za 2tys potrafia sie faldowac, to po przeplacac za ryzyko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...