Skocz do zawartości
ilidan

SAMSUNG UE55H6850AW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam długo zastanawiałem się nad zakupem nowego telewizora, przeglądałem różne oferty w końcu wybór padł na SAMSUNG UE55H6850AW

Telewizor miał premiere bodajże w październiku, w internecie jest strasznie mało opinii na temat tego modelu.

Posiadam go od wczoraj i jest to niejako dla mnie "czarna magia" :)

Jako że siedzi tu na forum wiele obeznanych osób może ktoś powie mi co za "ustrojstwo" udało mi się kupić ? :)

Przyznam szczerze że zasugerowałem się wygiętym ekranem, ładną kolorystyka, dobrej jakością obrazu oraz całkiem przyzwoitym dzwiekiem 40wat z subuferem.

No właśnie w sklepie jakośćobrazu była naprawde interesująca, natomiast w domu już niekoniecznie, wiem że dużo zmienia klibracja jednak nie mam do tego cierpliwości, może jakiś inny użytkownik teo modelu podał dałby jakieś rady co do konfiguracji TV ?

Dodam ze w programach hd ( mam tylko 1 i 2 w hd) obraz jest naprawde dobrej jakości jednak gdy już przejdziemy do programów typu polsat,tvn,eska tv to obraz sprawia wrażenie strasznie rozmazanego a czasem nawet spixelowanego.

Przy telewizorze za 5000zł raczej takie rzeczy nie powinny mieć miejsca ? Choć zdaje sobie sprawe że dużo zależy od wspomnianej kalibracji jak i anteny satelitarnej ?

Dodam że do Tv mam podłączoną konsole Playstation 4 a do konsoli podpięty zestaw głośników Logitech Z-906

Jakby ktoś miał wątpliwości o jaki model chodzi niżej podaje link do sklepu w którym z resztą go zakupiłem

http://www.saturn.pl/bydgoszcz/telewizor-samsung-ue55h6850aw,id-973227

Z góry dziękuje za wszelkie rady

PS. Wesołych Świąt :)

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały SD będą zawsze wyglądać słabo a czasem tragicznie. To normalne. Każdy TV tak ma. Taki telewizor musi dostać minimum sygnał HD by było ładnie tak jak to zresztą zauważyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, mimo to może ktoś jest również użytkownikiem tego modelu ? albo starszego H6800?

Czytając temat zauważyłem że jakoś można sprawdzić jakość matrycy ile ma hz itp. ? Może ktoś zorientowany powie mi coś wiecej o moim TV ?

Dobrej jakości jest ? a może przepłaciłem ? Bo w telewizorch jestem zupełnie zielony a chciałem mieć "krzywy" telewizor i padło na ten model, w sumie jest jednym z najtańszych "krzywych" co również było powodem tego wyboru,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze w programach hd ( mam tylko 1 i 2 w hd) obraz jest naprawde dobrej jakości jednak gdy już przejdziemy do programów typu polsat,tvn,eska tv to obraz sprawia wrażenie strasznie rozmazanego a czasem nawet spixelowanego.

Przy telewizorze za 5000zł raczej takie rzeczy nie powinny mieć miejsca ?

Teoretycznie nie. Ale praktycznie to norma. Musi być podpięty lepszy sygnał.

Czytając temat zauważyłem że jakoś można sprawdzić jakość matrycy ile ma hz itp. ? Może ktoś zorientowany powie mi coś wiecej o moim TV ?

Dobrej jakości jest ? a może przepłaciłem ?

Dobrej jakości jest. Matryca natywna 120 Hz i świetny kontrast. Jest to telewizor troche podobny do H6400, o którym możesz zdecydowanie więcej przeczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...