Skocz do zawartości
Antalor

Telewizor(głównie) do konsoli za 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
A więc tak:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. kąty są ważne ? Nie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Zależy od rozmiaru

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Średnio
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40A615

8.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: HD

9.Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS3,PS4, okazjonalnie PC
10. Preferencje co do wielkości? min.42 cale
11.
. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Artefakty

to w skrócie.

Szukam TV do konsoli, w kwocie do 3k zł. Chciałbym by miał min.42 cale(47/48 byłoby mile widziane). Dodatki w stylu smart tv mnie w ogolę nie interesują. Na TV będę głównie grać na konsoli, jednak gram głównie w gry single player i nie jestem "zawodowcem" więc input lag nie musi być na poziomie 15ms(jednak ze względu na komfort grania nie chcę by przekroczył 40). Będę też okazjonalnie oglądać na nim filmy(głównie akcji) i seriale(anime), zwykle podłączając do niego komputer więc jakość obrazu też ma znaczenie.
Jestem strasznym laikiem jeśli chodzi o telewizory więc zdecydowałem się szukać pomocy tutaj. Moje wstępne typy(bazujące na tym co przeczytałem w internecie) to Toshiba 42/47L7453,Samsung 48h6400 i Sony 42w805. Jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje ;)

Przewertowałem masę tematów w internecie i mocno zgłupiałem szczerze mówiąc. Jedni piszą,że np toshiba to cudowny telewizor a dla innych to śmieć z masą usterek, sony większość chwali ale podobno matryca ma mało HZ a w dodatku podczas grania generuje artefakty(co dla mnie byłoby nie do przełknięcia). Obejrzałem trochę TV w sklepach i co mnie najbardziej zmartwiło - większość z nich nie wydaje się oferować lepszej jakości obrazu w budżecie którym dysponuje niż mój stary, 7 letni samsung. A nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
Byłbym niezwykle wdzięczny za poradę i może gdyby wypowiedziały się osoby* posiadające w/w przeze mnie telewizory.


*przewertowałem podobne wątki na pewnym forum, również z HD w nazwie, jednak tam większość postów przypomina bardziej bajeczkę sprzedawców starających się sprzedać swój produkt niż opinie faktycznych użytkowników.
Pozdrawiam

Edytowane przez Antalor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w twoim przypadku poszedł bym w Sony. Robiliśmy dla Sony pełne testy na lagi i wyszło, że są to najbardziej dopasowane ekrany pod grania na PS3/PS4. Celujesz w doskonały model. Ale... trochę mały! Widzę, że na stronie np. Mediaka za 3299zł http://www.mediamarkt.pl/warszawa-goclaw/telewizor-sony-kdl-50w705b,id-961512 jest też mega dobry do grania W705B w 50 calach! I to jest rozmiar! Pomyśl bo lag jest ultra mały. A wersja 50" jest lepsza od mniejszych przekątnych z tej samej serii.

Nasz test wersji 42" jednak dodaj, że 50" ma lepszą płynność: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/test-lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705-r814

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż, jestem świeżo po oględzinach tego w705b w MM, podłączyłem pendriva z materiałami testowymi pod usb i źle to nie wygląda. Jednak sprzedawca mówił,że matryca to tylko 50hz, jak to z tymi matrycami wygląda? Bo te 50hz to trochę nędznie. Polecił mi w815 za 400 zł więcej - ten ma podobno 100hz matrycę i 3d którego seria 7 nie posiada.
I teraz się trochę miotam który by tu kupić, bo już i tak 750'tka przebija trochę mój budżet.

Są jakieś warte różnicy w cenie cechy mocno przemawiające na korzyść wyższego modelu czy to tylko marketingowy bullshit?

Dodam,że przeczytałem obydwa testy na waszej stronie :)
ten tzw tryb impuls mnie interesuje, czy występuje on w niższej serii?(tj.w705)

Edytowane przez Antalor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...