Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji warunków mieszkaniowych chciałbym zmontować KD jeżeli można to nazwać kinem w oparciu o

dwa monitorki JBL Control One

wzmacniacz Sherwood AX-4050r

kartę Asus Xonar DX z wykorzystaniem funkcji Dolby Virtual Speaker. Rolę playera przejmie PC a za obraz odpowiada niedawno kupiony Panasonic 48AS640.

Z powyższych elementów brakuje mi tylko karty i tu rodzi się pytanie czy to ma sens? Zdaję sobie sprawę że nie zagra to jak zestaw za 20tys ani za 5tys ale nie wyobrażam sobie oglądania filmu na głośniczkach w TV.

W odwodzie mam Denona AVR-2802 ale już od dłuższego czasu jest w naprawie... i tu drugie pytanie czy jest sens w przyszłości żeby robił jako wzmak stereo? Plusem jest radio czego nie ma w Sherwoodzie.

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowie?

Na dzień dzisiejszy amplituner jest w naprawie i raczej tam zostanie...

Więc ponawiam pytanie czy asus xonar z technologią Virtual Speaker podpięte jak wyżej do stereo zapewni podobne wrażenia jak 5.1?

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to żadna konfiguracja 2.0 nie zagra Ci jak 5.1. Nie ma ma to szans.

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to żadna konfiguracja 2.0 nie zagra Ci jak 5.1. Nie ma ma to szans.

nieprawda :) dobre 2.0 zagra super, zagra lepiej niz slabe 5.1. Mam w sypialni kuro 60" + monitor audio platinium + ps3 + swiezo zakupiony NAD C390DD. Testuje go drugi dzien i jestem bardzo milo zaskoczony. Przestrzen, bas, dialogi itd sa super. W innym pokoju mam B&W MT30 7.1 + onkyo 905 to w porownaniu z NAD 2.0 sa to "popierdziawki" :)

Wiem ze autor mowi o innym sprzecie ale np fajny zestaw np Logitecha z623 tez zagra ok. Jak masz mozliwosc to kup 5.1 z logitecha z906 ( mialem wczesniejszy model i fajnie dawal rade ale szybko sie przegrzewal :)

Jak masz denona to najlepsze rozwiazanie to odebrac go z naprawy + dwie klasyczne kolumny monitory i bedzie super. Polecam.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie tych Logitechów to można mieć aktywne Solo 7C i Edifiery 2600. Chyba wolałbym to niż plastik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mówimy o tym samym. Dla mnie 5.1 = dźwięk przestrzenny i o tym mówiłem. Oczywista sprawa, że 2.0 na renomowanych głośnikach zagra lepiej niż plastikowe 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napisałem że z racji warunków mieszkaniowych ciężko będzie z jakimkolwiek 5.1

Pokój jest prostokątny i siedzę przed TV wzdłuż ściany do której mam 30-40 cm. Po drugiej stronie mam aneks kuchenny. Krótko mówiąc brak możliwości sensownego ustawienia głośników przestrzennych.

Druga sprawa że Denon już chyba nie będzie naprawiony. Ponoć procesor wysiadł i nie opłaca się tego zmieniać.

wysłane z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...