Skocz do zawartości
HYDRACOM

HUMAX-HDCI 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie zostały podjęte prace dotyczące modyfikacji programowych w odbiorniku HUMAX HDCI-2000,
które mają na celu przygotowanie odbiornika do obsługi pełnego serwisu C+. W pierwszej kolejności ma być
poprawione EPG które zyska zalety boxów rekomendowanych przez C+, następnie poprawka dotyczyć będzie polskich fontów w TXT, oraz poprawnej współpracy linku HDMI ze wszystkimi dostępnymi wyświetlaczami. Producent zapewnia że nowego softu należy spodziewać się jeszcze w grudniu.
Wymiana oprogramowania odbędzie się tradycyjnie czyli OTA. Kolejną nowością będzie UPgrade modułów ASTON CRYPT serii 2.0 z obecnej wersji 2.14 na 2.17 , również pod kątem C+ HD. Z nieoficjalnych informacji
wiadomo że Cyfra dogadała się z HUMAXEM celem przygotowania odbiornika dla wymagających klientów
z zasobnym portfelem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super!, jak jeszcze Humax wypuści HDD po USB, to będzie upragniony komplet. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dzień dzisiejszy jednak jedna uwaga. HDCI 2000 z modułem Aston 2.14 i kartą Cyfry + nie współpracuje idealnie. Po ok. 30 min. oglądania obraz zaczyna być odtwarzany skokowo (jakby poklatkowo). Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót na poprzedni. Podobno problem ten jest znany technikom z Cyfry i dotyczy również starego "poWizjowego" dekodera Philipsa ale na razie to denerwuje. Sprawdzałem na kanałach: Canal+, TVP1, Canal+ Sport, Sport2, i TVN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='luk1401' post='26707' date='05.12.2006, 17:36 ']
To jest dobry pomysł z tym HDD.
[/quote]

Z "nieoficjalnych" :) zródel wiadomo, ze bedzie mozliwe (Humax-2000 i Humax-1000) podpiecie HDD przez USB. Niepocieszajace jest tylko , ze nie ma to byc dowolny HDD , ale jakies konkretne modele. Takze niezla alternatywa wobec N recordera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='26717' date='05.12.2006, 15:57 ']
Na dzień dzisiejszy jednak jedna uwaga. HDCI 2000 z modułem Aston 2.14 i kartą Cyfry + nie współpracuje idealnie. Po ok. 30 min. oglądania obraz zaczyna być odtwarzany skokowo (jakby poklatkowo). Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót na poprzedni. Podobno problem ten jest znany technikom z Cyfry i dotyczy również starego "poWizjowego" dekodera Philipsa ale na razie to denerwuje. Sprawdzałem na kanałach: Canal+, TVP1, Canal+ Sport, Sport2, i TVN.
[/quote]

Ten problem jest powszechnie znany od kilku miesięcy , wynika z modyfikacji kodowania strumienia MPEG pod kątem wprowadzenia HDTV dla C+ i występuje tylko na dekoderach z procesorem DVB-S2, poprawka w celu optymalizacji współpracy ASTONA z HUMAXEM również jest wzięta pod uwagę obydwu producentów,
stąd też planowana wersja 2.17 dla ASTONA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chrzanisz, jak się da to każdą pamięć USB, ewentaulnie może być problem z wielkością. Niby jaki soft to obsługuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222
Sam chrzanisz. Jak zechca to ogranicza wejscie usb tak zeby obslugiwalo tylko urzadzenia Humaxa , wystarszy odpowiedzni soft w tunerze i odpowiedni ukladzik w HDD. Slyszales o czym takim jak handshake?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HYDRACOM' post='26732' date='05.12.2006, 16:36 ']
Ten problem jest powszechnie znany od kilku miesięcy , wynika z modyfikacji kodowania strumienia MPEG pod kątem wprowadzenia HDTV dla C+ i występuje tylko na dekoderach z procesorem DVB-S2, poprawka w celu optymalizacji współpracy ASTONA z HUMAXEM również jest wzięta pod uwagę obydwu producentów,
stąd też planowana wersja 2.17 dla ASTONA.
[/quote]

Przepraszam , ale moja odpowiedź dotyczyła tylko uwag dot. dekodowania C+ nie ma to nic wspólnego z bsługą HDD , to chyba logiczne i wynika to z treści informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego na humax 2000 ,moduł aston 2.0 mam tylko fonie na canal +sport hd -dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kingol' post='26939' date='06.12.2006, 11:53 ']
super pomoc
[/quote]
Wczoraj przeprogramowałem ASTONA na 2.17 , softem od zaprzyjaźnionej firmy, C+ Sport HD OK.
Wg. informacji z Cyfry możliwość odbioru na aktualnym abonamęcie będzie możliwa przez kilka miesięcy.


[quote name='Zerwi' post='26731' date='05.12.2006, 16:29 ']
Z "nieoficjalnych" :) zródel wiadomo, ze bedzie mozliwe (Humax-2000 i Humax-1000) podpiecie HDD przez USB. Niepocieszajace jest tylko , ze nie ma to byc dowolny HDD , ale jakies konkretne modele. Takze niezla alternatywa wobec N recordera ;)
[/quote]Idea jest całkiem realna , odbiornik jest do tego przygotowany i ma ukryte "MENU" do obsługi w takiej opcji , widziałem je osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dzieki kolego teraz juz cos wiem w sensorze mi powiedzieli ze oprogramowanie w ciagu 2 dni jakbys mi jeszcze kolego podpowiedzial jak przeprogramowac astona z satelity to bylbym bardzo wdzieczny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kingol' post='26988' date='06.12.2006, 15:17 ']
bardzo dzieki kolego teraz juz cos wiem w sensorze mi powiedzieli ze oprogramowanie w ciagu 2 dni jakbys mi jeszcze kolego podpowiedzial jak przeprogramowac astona z satelity to bylbym bardzo wdzieczny pozdrawiam
[/quote]Należy udać się na stronę [url="http://www.aston-france.com/en/support/camaston.asp"]http://www.aston-france.com/en/support/camaston.asp[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kingol' post='26996' date='06.12.2006, 15:50 ']
dzieki za pomoc pozdrawiam
[/quote]
witam serdecznie.
Mam również tego humaxa co ty i narazie bezskutecznie probuje przeprogramowac astona, jezeli juz ci sie udało to napisz prosze w jaki sposob. Moduł mam z "diodką" wiec chyba powinno sie dac przeprogramowac. na kilka sposobów uzylem informacji z podanego wczesniej linka do strony francuskiej ale komunikat niezmiennie ten sam - brak nowego oprogramowania. Pytanie jeszcze jedno, moze laickie, przeprogramowania dokonuje sie poprzez menu i "aktualizacja oprogramowania"??? czy w jakis inny sposob!?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HYDRACOM' post='26957' date='06.12.2006, 13:10 ']
Wczoraj przeprogramowałem ASTONA na 2.17 , softem od zaprzyjaźnionej firmy, C+ Sport HD OK.
Wg. informacji z Cyfry możliwość odbioru na aktualnym abonamęcie będzie możliwa przez kilka miesięcy.
Idea jest całkiem realna , odbiornik jest do tego przygotowany i ma ukryte "MENU" do obsługi w takiej opcji , widziałem je osobiście.
[/quote]
Witam
Możesz mi powiedziec jak przeprogramowałes, przez komputer i kabelek czy jak? Jak mozna to zrobic bo przez OTA mi raczej nie wyjdzie gdyz sile sygnału z astry mam 23% a jakoś 0
Pozdrawiam
TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TONY!' post='28533' date='12.12.2006, 15:13 ']
Witam
Możesz mi powiedziec jak przeprogramowałes, przez komputer i kabelek czy jak? Jak mozna to zrobic bo przez OTA mi raczej nie wyjdzie gdyz sile sygnału z astry mam 23% a jakoś 0
Pozdrawiam
TONY!
[/quote]
Na kanale TECHNISAT 50 (parametry :http://www.aston-france.com/en/support/) należy wsunąc ASTONA ustawic czas wyświetlania w "menu" ASTONA nielimitowany , następnie wysuń moduł i wsuń po inicjalicji pozostaw do 30 nim. , w tym czsie nie dotykac tunera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym wątku parę dni temu jako niepotwierdzoną informację, a dzisiaj (w zasadzie wczoraj) dystrybutor cyfry+ mi potwierdził, jesli chce mogą mi przywieź dekoder Humax2000 za 1100 zł + modul SMC cyfry+ za 179 zł. W BOA jak to w BOA nic na ten temat nie wiedzą <_<:unsure:, ale jest to podobno oficjalna promocja Humaxa i cyfry.

1279 zł za odbiornik na własnośc i to chyba sporo lepszy niż n-recorder n-ki ? Warto ?

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krog' post='28642' date='13.12.2006, 00:22 ']
Pisałem o tym w innym wątku parę dni temu jako niepotwierdzoną informację, a dzisiaj (w zasadzie wczoraj) dystrybutor cyfry+ mi potwierdził, jesli chce mogą mi przywieź dekoder Humax2000 za 1100 zł + modul SMC cyfry+ za 179 zł. W BOA jak to w BOA nic na ten temat nie wiedzą :blink::), ale jest to podobno oficjalna promocja Humaxa i cyfry.

1279 zł za odbiornik na własnośc i to chyba sporo lepszy niż n-recorder n-ki ? Warto ?
[/quote]

[size=3]Gdzie jest taki dystrybutor?[/size]
W mojej okolicy (Warszawa Targówek) nikt nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 1099 i 1100 można kupić Humaxa 2000 na allegro. jest już dostępny w punktach Cyfry+ na śląsku.

Niestety nie ma jeszcze modułu C+HD za 179 zł. Zastanawiam się czy ten moduł jest tak dobry jak droższy Aston ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skandal' post='29185' date='14.12.2006, 23:50 ']
za 1099 i 1100 można kupić Humaxa 2000 na allegro. jest już dostępny w punktach Cyfry+ na śląsku.

Niestety nie ma jeszcze modułu C+HD za 179 zł. Zastanawiam się czy ten moduł jest tak dobry jak droższy Aston ???
[/quote]

Witam,

Moduły cyfry dostępne są od poniedziałku jednak też tylko w wybranych punktach, na abolinii podadzą Ci w których, no i o allegro to nie wspominam ale tam ceny raczej takie sobie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gizmord' post='28851' date='13.12.2006, 19:17 ']
[size=3]Gdzie jest taki dystrybutor?[/size]
W mojej okolicy (Warszawa Targówek) nikt nic nie wie.
[/quote]

W Kutnie, namiary na sklep na priva, we wtroek do mnie przyjeżdza, będzie miał kilka odbiorników. Poważny sklep z reklam w Sat-Kurierze. Moduł za 170 zeta juz dzis miałem w rękach podobnie jak PhilipsaHD. Jest to wersja francuska, z francuska instrukcją obługi ale .. ale być może na Polske będzie zupełnie inny tuner. Kiedy ? A to naprawde dobre pytanie. Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem laikiem w temacie tunerow i w zwiazku z tym mam pytanie . Czy lepiej zakupic Humaxa HDCI 2000 z modulem Cyfry + ,czy moze tego Philipsa za 699 zl ? Prosze o odpowiedz i jakies uzasadnienie jesli to mozliwe. Pozdrawiam Edytowane przez Kamjas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...