Skocz do zawartości
ralfs269

Nowy TV 55-65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić tv do salonu.
Z góry dziękuję za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,8m x 7m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5,3m (siedząc bokiem część osób może siedzieć w odległości 2,7m - 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zazwyczaj siedzimy na wprost, ale gdy jest więcej osób to siedzą bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony w dzień i po południu, trochę od przodu popołudniami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung i Panasonic 42 cale, plasma
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? koniecznie wifi, usb, możliwość streamowania filmów z pc po wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola, dysk twardy, apple TV, DVD, NC+, kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez róznicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, bajki oraz programy motoryzacyjne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - 1 h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i po południu
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
19. Preferencje co do marki ? Samsung/Sony/Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-7k ale jak będzie naprawdę warto to i do 10k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem



Chętnie poznam Wasze propozycje
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych opinii wynika z niewłaściwego ustawienia telewizora. Jeżeli test od Macieja Cię nie przekonał do tego telewizora to rzeczywiście szukaj innego ;)

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy mnie przekonał czy nie, bo dopiero 2 dni temu powstał pomysł zakupu telewizora, więc za dużo jeszcze nie poczytałem. Gdzieś wyczytałem że w tym TV mogły być montowane 2 rodzaje matryc. Ktoś pisał na forum że miał jeden i był strasznie nie zadowolony, a potem wymienili mu albo w jakiś inny sposób miał drugi i wydaje mu się że tam była inna matryca niż w pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poczytaj wątek o h6400 65 cali ma najlepsze opinie i jak to specjaliści określają "wali" od niego plazmowatością.

Ja zakupiłem 55 wersję i jestem mega zadowolony choć ustawienia robiłem sam przy pomocy wątku na forum. A po świętach zamówię profeskę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Seria H samsunga jest na prawdę. Jeśli koszta Cie nie hamują a nie masz parcia na 65 cali to polecam 55H7000. Jesli jest inaczej to 65H6400 również będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam... i zastanawiam sie czy nie ma juz fajnych tv jak tylko SAMSUNG??? A gdzie reszta? Sony, Panasonic, Philips, Sharp itd. Prawie na kazdym poscie wybor tylko jeden... samsung albo.... samsung. Sam szukam tv 60-65 cali do 8000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 60W855 prezentuje się bardzo dobrze, też nie rozumiem zachwytów nad Samsungiem, szczególnie na półce premium, gdzie ma dość poważną konkurencje. No ale chłopaki wiedzą lepiej, mierzyli te odbiorniki specjalistycznym sprzętem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Samsunga polecają nie tylko na tym forum, wiec może faktycznie jest tak dobry.
Osobiście na pewno nie kupie Philipsa. Miałem zbyt wiele rzeczy tej firmy i wszystko psuło się zaraz po gwarancji, albo na gwarancji.
Sony - jeszcze kilka lat temu żebym miał wybór Sony a coś innego to na pewno wybrał bym Sony. Strasznie lubiłem ta markę. Niestety na dzień dzisiejszy po tym jak Sony zakończyło z laptopami i z rożnych źródeł słyszę ze nie wiadomo co z tą firma będzie bo nie przynosi dochodu, to bardzo mocno bym się zastanawiał czy kupić TV od Sony. Nawet na tym forum jest artykuł że Sony chce pójść w konsole bardziej. Niestety ta firma podobnie jak Nokia przespała trochę czasu. Choć przyznam że cały czas zastanawiam się nad Sony 60W855

O Sharpie kompletnie nie mam zdania, bo kojarzy mi się tylko i wyłącznie z TV i to dopiero od kilku lat.

Toshiba kojarzy mi się bardziej z komputerami.
Ostatecznie liczyłem ze ktoś zaproponuje jakiegoś Panasonica jeszcze i pojadę do sklepu wybierać między Pansem a Samsungiem. W sumie z obecnej plazmy Samsunga która ma około 10 lat jestem bardziej zadowolony niż z plazmy Panasonica, która ma 4-5 lat. Więc jeśli obraz był by podobny to i tak w sumie pewnie zdecydował bym się na Samsunga ze względu na Smart TV i to że nawet ta funkcja zapewne szybciej będzie się rozwijała właśnie w Samsungu, niż w jakiejkolwiek innej marce.

Ale do zakupu jeszcze z 2 tygodnie więc może ktoś faktycznie zaproponuje coś lepszego niż ten Samsung.

Edytowane przez ralfs269

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam... i zastanawiam sie czy nie ma juz fajnych tv jak tylko SAMSUNG??? A gdzie reszta?

Kwestia jakości do ceny. Głównie o to chodzi. Reszta plasuje się na różnych miejscach w zależności od wymagań użytkownika. A h6400 jest najbardziej uniwersalny. Choć do sportu polecany jest prawie zawsze inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio zauważyłem, że ciężko znaleźć rywala dla tego H6400, jednak nie tylko te forum ale sporo zagranicznych zachwala ten TV więc coś musi w nim być.

Sam stoje przed wyborem 60-65 calowym TV w budżecie 8-9k.

Więc patrząc co daje 65H6400 za swoją cene (na allegro już za 7tys) jest to chyba najlepsza opcja, chociaż z wyglądu dużo bardziej podoba mi się Sony 60W855 lecz jednak 5 cali to dość spora różnica.

W 4k się nawet nie ładuje - otóż siedzę prawie 4,5m od TV więc różnicy bym raczej nie zauważył a dobre 65 cali 4k to wydatek rzędu 12-15tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro jadę obejrzę tego Samsunga.

Czy jest jakiś porządny uchwyt do tego TV aby powiesić go na ścianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sprzed 5-ciu lat po 46B650. Tylko 2kg różnicy mimo prawie 20-stu cali więcej, więc bez problemu pasuje. Regulacja w poziomie, bardzo solidny a kosztował mnie jakieś 150 - 200 zł. Dla niektórych minusem może być duża odległość od ściany, ale mi pasuje bo nie musze się zbyt wysilać, żeby np. pendrive podpiąć czy kabel HDMI.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 60W855 prezentuje się bardzo dobrze, też nie rozumiem zachwytów nad Samsungiem, szczególnie na półce premium, gdzie ma dość poważną konkurencje. No ale chłopaki wiedzą lepiej, mierzyli te odbiorniki specjalistycznym sprzętem...

A Ty wolisz żeby Ciebie znachor badał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie byłem w kilku sklepach i w jednym oglądałem Samsunga 65H6400.

Poprawny telewizor, może dlatego że stał w wąskiej alejce nie zrobił na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Choć nie o wrażenia w sklepie zapewne chodzi :)

Po obejrzeniu kilku TV na żywo bardzo mi się spodobał Samsung UE65HU8200L, lub UE65HU8500.

Co sądzicie na temat tych TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...