Skocz do zawartości
Corrigo

WAŻNE ! Kupujemy nowy odtwarzacz HD, czy nadal wyższej klasy model DVD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Sober' post='27267' date='07.12.2006, 16:02 ']
Nie no - ja nie mówię że nie ma różnic, różnice są. Tylko że w przypadku stosowania HDMI są to różnice minimalnie np w porównaniu z filmem HD. A i tak najlepsze noty pod względem SD z wszystkich DVD dostała... karta graficzna :) Dodam że za 2500 można złożyć mały cichy komputerek wielkości dużego DVD w ładnej obudowie i z pilotem, który będzie radził sobie spokojnie z 1080p.

Dodatkowo można na nim oglądać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, grać w gry itp... Podsumowując nigdy nie kupiłbym DVD za 2-3kpln bo za te pieniądze można mieć coś o klasę lepszego. Potrzeba tylko trochę wysiłku :)

Ok, hiendowe DVD idą w stronę dobrego dźwięku, ale co z tego jak i tak większość używa ich tylko jako źródła i przesyła sygnał cyfrowo dalej... równie dobrze można ten sygnał wypuścić z PC lub użyć zewnętrzenego przetwornika.
[/quote]

Wszystko się zgadza ale wiesz komputer za 2.000 - 3.000 to jest jakiś taki "normalny" a DVD za 3000 to juz inna bajka - prestiż :) Wyobrażasz sobie ładny pokój, TV za ileś tam tyś zł. + całe kilno domowe + amplituner itd. a zamiast topowego DVD stoi komputerek za 2000zł :) Z technicznego i ekonomicznego punku widzenia zakup komputera jest lepszym rozwiązaniem ale jeśli idzie w względy praktyczne to już niekoniecznie. Odpalenie fimy na stacjonarnym TV to kwestia 1 minuty a po przez komputer ?? no i nie każdy z tym sobie poradzi :) Z tego wniosek że jak każde rozwiązanie sa plusy i minusy takiego rozwiązania i każdy wybierze to co mu odpowiada. Ja osobiście wole stacjonarne DVD - szybko, tanio i nie widać różnicy więc po co przepłacać :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='27274' date='07.12.2006, 16:31 ']Wszystko się zgadza ale wiesz komputer za 2.000 - 3.000 to jest jakiś taki "normalny" a DVD za 3000 to juz inna bajka - prestiż :) Wyobrażasz sobie ładny pokój, TV za ileś tam tyś zł. + całe kilno domowe + amplituner itd. a zamiast topowego DVD stoi komputerek za 2000zł :)[/quote]

Myślę że znajomi szybko zapomną co stoi pod TV i będą zbierali szczęki z podłogi po seansie 1080p na panelu full HD :)

Zresztą czy np taka obudowa z aluminium przynosiłaby wstyd? ;-)
[img]http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okiem/Silverstone_LC16S_M/img-2s.jpg[/img][img]http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okiem/Silverstone_LC16S_M/img-20.jpg[/img]
[img]http://img.ktr.pl/o/obsslc16bm/db.jpg[/img]

[quote name='dawmac' post='27274' date='07.12.2006, 16:31 ']Z technicznego i ekonomicznego punku widzenia zakup komputera jest lepszym rozwiązaniem ale jeśli idzie w względy praktyczne to już niekoniecznie. Odpalenie fimy na stacjonarnym TV to kwestia 1 minuty a po przez komputer ?? no i nie każdy z tym sobie poradzi :) Z tego wniosek że jak każde rozwiązanie sa plusy i minusy takiego rozwiązania i każdy wybierze to co mu odpowiada. Ja osobiście wole stacjonarne DVD - szybko, tanio i nie widać różnicy więc po co przepłacać
[/quote]

Pełna zgoda, z zastrzeżeniem że oglądamy tylko DVD w PAL, a ja np mam już pewną kolekcję filmów fullHD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ja jednak slucham tez muzyki i chyba komputer nie odtwarza SACD (mimo, ze sa podzielone co do niego zdania, to jest jednak jest to dzwiek w pelnym 5.1 o jakosc lepszy niz DVD albo np. potezne stereo w SACD ?).
A co z nowymi formatami dwieku w HDTV ? Nie jestem w temacie, ale czy juz sa karty dzwiekowe dla rozszerzonego Dolby lub DTS ? jesli tak to ile kosztuja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='27280' date='07.12.2006, 17:51 ']
Myślę że znajomi szybko zapomną co stoi pod TV i będą zbierali szczęki z podłogi po seansie 1080p na panelu full HD :angry:
Zresztą czy np taka obudowa z aluminium przynosiłaby wstyd? ;-)
[/quote]


Witam.

Obudowa bardzo ładna , choć widziałem już ładniejsze , z wielkim dotykowym,kolorowym panelem i
z dwoma kieszeniami napędów , wyglądającą bardzo , bardzo rasowo !!! :(

Ale uważaj - stąpasz po kruchym lodzie , zaraz mogą dopaść Cię i rozszarpać za próbę głoszenia
"herezji", że i tak można wyprowadzić niczym nie zakłócony , wzorcowo zczytany sygnał cyfrowy do zewnętrznych odbiorników audio i video i to im powierzyć zadanie dalszego dekodowania .
Wiele zależałoby także od tego , co w bebechach mialoby siedzieć ... :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='27307' date='07.12.2006, 19:17 ']
Witam.

Ale uważaj - stąpasz po kruchym lodzie , zaraz mogą dopaść Cię i rozszarpać za próbę głoszenia
"herezji", że i tak można wyprowadzić niczym nie zakłócony , wzorcowo zczytany sygnał cyfrowy do zewnętrznych odbiorników audio i video i to im powierzyć zadanie dalszego dekodowania .
Wiele zależałoby także od tego , co w bebechach mialoby siedzieć ... :angry:
Pzdr.
[/quote]


Ale to jest wlasnie moje pytanie: czy za 2,5 tys. zl. mozna stworzyc komputer odtwarzajacy HD oraz wysylajacy chociaz dzwiek przez HDMI 1.3 albo lepiej dekodujacy do rozszerzonych nowych standardow dzwieku i wysylajacy po analogu ? Rozumiem wasze intencje, ale troche watpie w koszty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę się odezwać w temacie i tak co do kosmicznych cen kilka lat (7) temu topowy odtwarzacz dvd soniaka (nie hi-end) o symbolu 7700 kosztował - uwaga 4600,- !!! ? a teraz topowy blu-ray panasa 4700,- a były jeszcze lepsze perełki 7000tyś. i więcej soniaka oczywiście, tanich praktycznie nie było
teraz jest podobnie z HD ale i jakość poszła wyrażnie w górę (obrazu) panas pokazuje płytki w nowym czasami bezlitosnym "świetle" no a blu-... bez komentarza. Naszczęście jest tym razem wybór hd-dvd 2-3tyś. PC za podobną kasę czyli co kto lubi. Czy to żle , ja wybrałem panasa bo soniak się zastanawia , a że na razie sam muszę wypalać płytki :angry: poto go kupiłem. I ostatnie z tematu - moim zdaniem przykład panasa pokazuje , że można zrobić dobry odtwarzacz HD dvd-bluray o jakości obrazu i dzwięku z wysokiej półki. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='27304' date='07.12.2006, 18:05 ']
Przepraszam, ja jednak slucham tez muzyki i chyba komputer nie odtwarza SACD (mimo, ze sa podzielone co do niego zdania, to jest jednak jest to dzwiek w pelnym 5.1 o jakosc lepszy niz DVD albo np. potezne stereo w SACD ?).
A co z nowymi formatami dwieku w HDTV ? Nie jestem w temacie, ale czy juz sa karty dzwiekowe dla rozszerzonego Dolby lub DTS ? jesli tak to ile kosztuja ?
[/quote]


Nie no, muzyka to osobna kwestia, ja mialem na mysli obraz. Swoja droga sluchanie muzyki na odtwarzaczu DVD to jest i tak duży kompromis. Dla purystów polecam jakis topowy odtwarzacz SACD (Sony ?) :angry: Potem sygnał na jakiś 5-cio kanałowy przedwzmacniacz klasy high-end i do 5 końcówek mocy napędzających 5 identycznych highendowych głośników po 10 000 sztuka. Całość oczywiście w idealnie zaadoptowanym pomieszczeniu odsłuchowym. Wtedy faktycznie mają sens nowe formaty dzwieku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='27325' date='07.12.2006, 18:58 ']
Nie no, muzyka to osobna kwestia, ja mialem na mysli obraz. Swoja droga sluchanie muzyki na odtwarzaczu DVD to jest i tak duży kompromis. Dla purystów polecam jakis topowy odtwarzacz SACD (Sony ?) :angry: Potem sygnał na jakiś 5-cio kanałowy przedwzmacniacz klasy high-end i do 5 końcówek mocy napędzających 5 identycznych highendowych głośników po 10 000 sztuka. Całość oczywiście w idealnie zaadoptowanym pomieszczeniu odsłuchowym. Wtedy faktycznie mają sens nowe formaty dzwieku :(
[/quote]

Nie popadajmy w skrajności :) Ilu z nas usłyszy różnice między dobrym DVD za powiedzmy 1000zł a DVD za 3000zł, nawet jestem skłonny twierdzić że wiele osób nie rozpozna co "gra lepiej" DVD za 1000zł czy CD za 10.000zł ( oczywiście przy założeniu że reszta systemu jest stała ). Ja interesuje sie Car Audio. Jedno z moich aut miało bardzo fajny system oparty na JBL z serii GTI ( sytem fajny taki normalny ), kolejne auto miało system topowy - praktycznie to co najlepsza jest w Car Audio. No i co. Drugi system pomimo że wzbudzał och i ach mi nie podobał sie tak bardzo jak ten pierwszy :D Pomimo że technicznie i teoretycznie przewyższał go pod każdym względem to dla mnie osobiście lepiej grał system wcześniejszy. Nie zawsze to co jest naj i ma pięć gwiazdek w testach musi się podobać każdemu Kowalskiemy. Tak jak w świecie Audio niektórzy popadają w skrajności kupując kable po 12.000zł za metr itd. itp. to tak samo w świecie Video. Podczas "ślepego" testu między np. denonem 1930 a denonem A1XVA wiele osób nie zauważyło by róznicy siedząc 3 mentry od ekranu :) Co innego jeśli widzowie będą widzieli z którego źródła jest sygnał - wtedy na 100% wszyscy stwierdzą że ten za xxxxxxx tyś zł gra lepiej :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='27315' date='07.12.2006, 19:28 ']
czy za 2,5 tys. zl. mozna stworzyc komputer odtwarzajacy HD oraz wysylajacy chociaz dzwiek przez HDMI 1.3 albo lepiej dekodujacy do rozszerzonych nowych standardow dzwieku i wysylajacy po analogu ? Rozumiem wasze intencje, ale troche watpie w koszty :angry:
[/quote]


Oczywiście masz rację - budując od podstaw , to w kosztach na poziomie 2 500 pln napewno
się nie zmieścisz ! Nie śledzę tego na bieżąco , ale obsługa nowych formatów to zapewne pieśń
przyszłości - może nie aż tak odległej ?

Ale już odtwarzanie zwykłego HD (TS,inne) wraz ze zwykłą ścieżką DD DTS spokojnie
można powierzyć blaszakowi za , powiedzmy 2 000 pln. Ale to pozostawmy majsterkowiczom i
tym dla których taki blaszak będzie pełnił także inne zadania - cieżko wyliczyć uniwersalność ! :(

Reasumując temat i odpowiadając na zawarte w nim pytanie , odpowiadam :

[b]KUPUJEMY NOWY ODTWARZACZ HD , NIE WBIJAMY SIĘ W WYSOKIEJ KLASY DVD ! :)
TOSHIBA HD-XA1 DA NAM DWA RAZY WIĘCEJ , ZA DWA RAZY MNIEJ :D[/b]


[color="#FF0000"]wlodek1956[/color] - jak Panas radzi sobie ze skalowaniem płyt DVD ?
Zapewne porównywałeś go ze swoim klasycznym DVD ? Napisz kilka słów dla gawiedzi :)


[color="#FF0000"]Sober[/color] - ... i nagle się obudziłeś ! :) Nie, no owszem - o takiej
konfiguracji możemy pomarzyć , ale samo wykorzystanie DVD czy też HDDVD jako
samego napędu aż tak wiele nie degraduje możliwego do uzyskania efektu ! :)
Czy w ogóle jakikolwiek napęd "komputerowy" radzi sobie z czytaniem SACD? Wątpię !
I co z takim strumieniem zrobić ? Ta technologia jest mocno obostrzona dla takich
zastosowań . Zarezerwowano ją dla określonej grupy urządzeń i pod strzechy nie zejdzie.

[color="#FF0000"]dawmac[/color] - odważny wywód , brawo ! ! ! :)

Pozdrawiam



[size=1]ps. Wygłaszane przeze mnie opinie nie stanowią żadnej zachęty do zakupu czegokolwiek i stanowią tylko moje prywatne zdanie na zadany temat ! :)[/size]

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! porównanie dotyczyło panasia 97 i hd - obraz - pełen szczegółów, powychodziły drobiazgi i klimaty jakich w zwykłym dvd nie widać. Obraz oczyszczony z zakolorowań ! piasek , morze czyściutkie
a filmy fabryczne PALCE LIZAC choć ekran niestety nie ful HD sony Uwaga ! wyłączona ful hd 1080p- obraz na 1080i - boję się myśleć co będzie na ekranie ful hd i 1080p?! Jest to moim zdaniem b.dobry kombajn :)
Pozdrawiam wlodek. Moze chce ktoś kupić soniaka 40cali 3 lata gwar. 13.. coś tam na 7.. coś tam? 6kl ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,
śledziłem przez kilka dni posty, jako "ojciec" :lol: tego tematu. Mojego pierwszego od lat, na polskim Forum poświęconym Audio- Video. Do tej pory pisałem aktywnie jedynie na globalnych forach. Po tej pierwszej rodzimej aktywności, na jej zakończenie, mam kilka uwag.

Po pierwszych postach, gdzie respondenci przeczytali uważnie postawione tezy i starali sie odnieść do nich w kazdym aspekcie, przyszło to co prześladuje nasze fora, mimo że na wstępie prosiłem aby tego unikać.
Pisanie ze swadą na tematy ,na które piszącym jedynie wydaje się że maja wiedzę. Wtórne komunały, oparte o powszechnie przyjęte opinie i powoływanie się na osobiste doświadczenia ze sprzętem "lizanym przez szybę" w MM ,internetowym "salonie" , czy nawet "na papierze".:( .
Na globalnych, opiniotwórczych forach ,pytanie może zadac każdy :D , ale odpowiadać czują się na siłach eksperci-praktycy lub w 90% UŻYTKOWNICY ! konkretnych rozwiązań i sprzętu.
Po drugie odpowiadają posiadacze pełnego spektrum cenowego danego sprzetu.
W rodzimym przypadku, [u]sredniej [/u] klasy cenowej odtwarzacze, jak 2930 czy 3930, troszkę lepszej MASOWEJ marki, traktowane są jak absurdalnie drogie ekstrawagancje.
Po trzecie, skala ilościowa zainteresowanych.
Np. skromny temat , jeden z tysiecy na globalnym Forum ;
[i]Denon DVD-3930 & DVD-2930 w/Realta T2 Chip Coming September [/i]
doczekał się ponad [b]1600[/b] ! calkowicie [b]merytorycznych[/b] postów, głownie pisanych przez UŻYTKOWNIKÓW ,
i [b]160.000[/b] wyswietleń !. Taka lektóra pozwala na naprawdę realne zapoznanie sie z tematem. I zachęca lub zniecheca do ew. wejścia w grono posiadaczy.

Dlatego żegnam się z ogólną tematyka na tym Forum, pozostając śledzić jedynie unikalne, bo rodzime "satelitarne" tematy HD.

Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów , którzy wnieśli w ten temat merytoryczne elementy.
Na mailu jestem do dyspozycji , przy ew. konkretnych zapytaniach dotyczacych moich doświadczeń z uzywanym przeze mnie zestawem.
A na zakończenie tematu , zerknijcie na opinię zdecydowanie bardziej ekspercką , niż ja ośmielił bym się kiedykolwiek napisać.
[i]http://www.audioholics.com/news/editorials/10reasonsHDDVDsfailed.php[/i]
Jako że się z nią w wiekszej części zgadzam, do tematu odtwarzacza płyt HD / jakiegokolwiek formatu :lol:/ wrócę ...za rok :lol: (Trzymam kciuki za HD DVD) . A że to temat video, to pewnie będzie to zainteresowanie zwykłą, masową marką , jak np. Denon , a nie moimi ukochanymi klockami z "wyższej półki"

Edytowane przez Corrigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Corrigo' post='27438' date='08.12.2006, 00:45 ']
Szanowni Forumowicze,
śledziłem przez kilka dni posty, jako "ojciec" :) tego tematu. Mojego pierwszego od lat, na polskim Forum poświęconym Audio- Video. Do tej pory pisałem aktywnie jedynie na globalnych forach. Po tej pierwszej rodzimej aktywności, na jej zakończenie, mam kilka uwag.

Po pierwszych postach, gdzie respondenci przeczytali uważnie postawione tezy i starali sie odnieść do nich w kazdym aspekcie, przyszło to co prześladuje nasze fora, mimo że na wstępie prosiłem aby tego unikać.
Pisanie ze swadą na tematy ,na które piszącym jedynie wydaje się że maja wiedzę. Wtórne komunały, oparte o powszechnie przyjęte opinie i powoływanie się na osobiste doświadczenia ze sprzętem "lizanym przez szybę" w MM ,internetowym "salonie" , czy nawet "na papierze".:) .
Na globalnych, opiniotwórczych forach ,pytanie może zadac każdy ;) , ale odpowiadać czują się na siłach eksperci-praktycy lub w 90% UŻYTKOWNICY ! konkretnych rozwiązań i sprzętu.
Po drugie odpowiadają posiadacze pełnego spektrum cenowego danego sprzetu.
W rodzimym przypadku, [u]sredniej [/u] klasy cenowej odtwarzacze, jak 2930 czy 3930, troszkę lepszej MASOWEJ marki, traktowane są jak absurdalnie drogie ekstrawagancje.
Po trzecie, skala ilościowa zainteresowanych.
Np. skromny temat , jeden z tysiecy na globalnym Forum ;
[i]Denon DVD-3930 & DVD-2930 w/Realta T2 Chip Coming September [/i]
doczekał się ponad [b]1600[/b] ! calkowicie [b]merytorycznych[/b] postów, głownie pisanych przez UŻYTKOWNIKÓW ,
i [b]160.000[/b] wyswietleń !. Taka lektóra pozwala na naprawdę realne zapoznanie sie z tematem. I zachęca lub zniecheca do ew. wejścia w grono posiadaczy.

Dlatego żegnam się z ogólną tematyka na tym Forum, pozostając śledzić jedynie unikalne, bo rodzime "satelitarne" tematy HD.

Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów , którzy wnieśli w ten temat merytoryczne elementy.
Na mailu jestem do dyspozycji , przy ew. konkretnych zapytaniach dotyczacych moich doświadczeń z uzywanym przeze mnie zestawem.
A na zakończenie tematu , zerknijcie na opinię zdecydowanie bardziej ekspercką , niż ja ośmielił bym się kiedykolwiek napisać.
[i]http://www.audioholics.com/news/editorials/10reasonsHDDVDsfailed.php[/i]
Jako że się z nią w wiekszej części zgadzam, do tematu odtwarzacza płyt HD / jakiegokolwiek formatu :)/ wrócę ...za rok :) (Trzymam kciuki za HD DVD) . A że to temat video, to pewnie będzie to zainteresowanie zwykłą, masową marką , jak np. Denon , a nie moimi ukochanymi klockami z "wyższej półki"
[/quote]

Wiesz co Corrigo w tym momeńcie zachowujesz się troche nie "ferr". To jest polskie forum w polskich realiach przy polskich zarobkach. Tak naprawde w naszym kraju stać jednostki na drogie zakupy bo na pierwszym miejscu jest rodzina a w naszych warunkach naprawdę trzeba się nagimnastykować aby jakoś to było. My się "podniecamy" denonem 3930 itp. urządzeniami bo i tak dla wielu z nas są to klocki marzeń. Mamy możliwość pooglądania w sklepie, załapanie się na jakąś prezentacje i to nas cieszy niestety nie możemy sobie pozwolić na kupno od tak sobie. Czemu nas Polskich urzytkowników polskiego forum odsyłasz do zagranicznych forum ?? Ok mają tysiące postów i jeszcze więcej odsłon i pisza mądrze ale nie każdy z nas musi znać angielski. Jeśli posiadasz wiedze i piszesz o swoim wielkim doświadczeniu to czemu sią nie podzielisz na polskim forum ? Czyżby pisanie na Poalskim forum dla Polaków jest jakieś obraźliwe dla Ciebie ? Czy każdy aby się czegokolwiek dowiedziec ma pisać do ciebie na priva ? Chyba że sprzedajesz swoją wiedzę to przepraszam, każdy musi jakoś zarabiać. Stać cię na dużo więcej niż wielu z nas ( a może nie ? ) ale to Cię nie upoważnia aby w taki sposób traktowac użytkowników tego forum.
Każdy ma prawo się wypowiedzieć czy to na podstawie swoich własnych testów czy zasłyszanych opini, a forum jest po to aby wymieniac poglądy.
Nie mam do tego prawa bo to nie moje forum ale chętnie bym Ci zaproponował abyś nie interesował się " zwykłym, masowym forum jak to ale lepiej bywał na swoich ukochanych forach z wyższej półki "

pozdr. i bez obrazy dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='27452' date='08.12.2006, 00:39 ']
Wiesz co Corrigo w tym momeńcie zachowujesz się troche nie "ferr". To jest polskie forum w polskich realiach przy polskich zarobkach. Tak naprawde w naszym kraju stać jednostki na drogie zakupy bo na pierwszym miejscu jest rodzina a w naszych warunkach naprawdę trzeba się nagimnastykować aby jakoś to było.........

pozdr. i bez obrazy dawmac
[/quote]
Witam!
Chyba źle zrozumiałeś tekst. Corrido chodzi o co innego. Kwestie finansowe nie mają nic do merytorycznych wypowiedzi.

Zgadzam się z Corrido.

Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. mnie nie stać na takie dvd a jak czytam, że Chinole nie popierają nowych standardów tylko pozostaną przy czerwonym laserku a ich jest większość :) to popieram pomysł kolegi komp jako dobry odtwarzacz HD, czyta wszystko i z czcionką wielkością nie ma problemu, powoli będzie wysyp kart z hdmi i hdcp, tylko nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie jak można za pomocą kompa upscalować obraz np. do 720p tak jak to robią dobre dvd, czy programy typu Allplayer czy inne robią to automatycznie czy może trzeba specialny program użyć czy może jednak nie robią tego wcale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Corrigo' post='26539' date='05.12.2006, 00:05 ']
Szanowni Koledzy,
Ponieważ uważam, że wyrażanie osobistego zdania na forum, podpisane jak najbardziej osobistym i nieprzypadkowym Nick'iem, obliguje do dbania o odpowiedni poziom merytoryczny. Dlatego treści tu publikowane są poparte moimi osobistymi doświadczeniami i głębszą analizą problemu , niż np. kilkugodzinny "test" przed panelami w MM lub Saturnie, czy "chęcią zaistnienia" młodego wilczka na forum. Forum to pomaga wielu poważnie zainteresowanym ludziom, w podejmowaniu decyzji związanych często z dużym wydatkiem środków. To zobowiązuje.
Więc w oparciu o spore osobiste doświadczenie w "posiadaniu" ,a nie tylko "lizaniu przez szybę" :) audio Hi-End i Video HT , pozwolę sobie na otwarcie dyskusji na powyżej opisany temat.
[/quote]

Przeczytalem Twoj post jescze raz i Tobie tez to radze. Najpierw chciales sie podzielic swoimi doswiadczeniami w porownaniu miedzy odtwarzaczami DVD i HDTV i to byloby wspaniale :) . Ale potem chciales otworzyc dyskusje na polskim forum, gdzie jak sadze jest niezbyt duzo HDTV z prostego powodu: sa niedostepne w Europie ! Dziwie sie wiec twojemu rozczarowaniu, ze nie wystepuja tutaj doswiadczeni uzytkownicy tego sprzetu, ktore tez moga go porownac. Nie chce byc zlosliwy, ale skoro piszesz:
[b]Na globalnych, opiniotwórczych forach ,pytanie może zadac każdy , ale odpowiadać czują się na siłach eksperci-praktycy lub w 90% UŻYTKOWNICY ! konkretnych rozwiązań i sprzętu.[/b]
proponuje Ci powrot na globalne fora, szczegolnie amerykanskie i japonskie, gdzie bedzie wiecej uzytkownikow zdolnych do merytorycznej dyskusji. Na naszym forum temat sie "rozjechal" czemu nie powinienes sie dziwic !
A przede wszystkim wytykanie, ze ludzie w Polsce traktuja sredniej jakosci sprzet jako ekstrawagancko drogi jest delikatnie mowiac niegrzeczne :) Piszesz po polsku wiec chyba mieszkales w Polsce i znasz realia. Ja od kilku lat nie mieszkam w kraju, ale nie miesci mi sie w glowie, ze mozna robic komus takie zarzuty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! no tak Kolega chciał uzyskać potwierdzenie jak w temacie hd-dvd lub bluray NIE..... ale nie brał pod uwagę , że zwykłych klientów nie interesuje co ma pod maską a ile kosztuje, co jest oczywiste w naszych realiach. Ja podałem przykład w 100% na temat - dobry dvd (dzwięk i obraz) w konfrontacji z wcale nie kosmicznie drogim panasem . Moim zdaniem inwestowanie w przypadku firmowych markowych z b.dobrym obrazem i suuuper dzwiękiem odtwarzaczy dvd już nie ma sensu. Skoro za podobną kasę mamy suuper obraz (lepszy od st. dvd ) i b.dobry dzwięk. Uwaga nie uciekniemy od podziału na dobre cd! i dobre dvd czy z hd czy bez. Mam w domciu b.dobry cd-ek i jak na moje potrzeby , porównanie z hd-wypada blado mimo , że dzwięk z panasa ma swoje zalety ALE TO NIE TA LIGA!!! czyli znowu co kto lubi i prowokowanie dyskusji czy pora na to czy tamto nie na sensu . Każdy musi sam udać się do salonu i podjąć decyzję i żadne forum nasze czy zagraniczne! nie zastąpi Kolegów własnych odczuć i jednemu będzie się podobał "koklusz-innemu...wysypka " :) I na koniec proszę nie mieć pretensji że temat (wypowiedzi) nie potwierdziły Kolegi oczekiwań nie ma na tak zadane pytanie - tezę , prostych odpowiedzi. Pozdrawiam wlodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piotr_the' post='27474' date='08.12.2006, 09:27 ']
ok. mnie nie stać na takie dvd a jak czytam, że Chinole nie popierają nowych standardów tylko pozostaną przy czerwonym laserku a ich jest większość :) to popieram pomysł kolegi komp jako dobry odtwarzacz HD, czyta wszystko i z czcionką wielkością nie ma problemu, powoli będzie wysyp kart z hdmi i hdcp, tylko nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie jak można za pomocą kompa upscalować obraz np. do 720p tak jak to robią dobre dvd, czy programy typu Allplayer czy inne robią to automatycznie czy może trzeba specialny program użyć czy może jednak nie robią tego wcale??
[/quote]
Ojej, znow ta paranoja z upscalowaniem ....
Przeciez kazdy player na peceta automatycznie skaluje obraz po rozciagnieciu na
caly ekran. Bo jak niby obraz o malej rozdzielczosci ma pokryc wieksza liczbe pixeli? Zadna filozofia.
Dorabiaja ja tylko tzw. "videofile", ktorzy wzorem audiofili z kablami za tysiace zlotych
musza znalezc sobie cos co moga holubic i dorabiac wlasna ideologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, chinczycy maja swoj format filmow - rozdzielczosc 720p, nośnik DVD i wydajniejszy kodek MPEG4 w porównaniu z przestarzałym MPEG2 wykorzystywanym w DVD-V wystarczy im pewnie na jakiś czas.

Co do skalowania to na PC nie ma z tym żadnego problemu, tak jak napisałeś, jest to robione automatycznie. Najlepiej tylko mieć kartę z wyjściem DVI bądź HDMI. Ustawiasz sobie natywną rozdzielczość panelu i tyle. Zresztą przecież skaler masz w TV... (jeśli masz np nietypowy panel 1366x768, 1024x768 czy coś takiego, to i tak lepiej skalowanie zostawić telewizorowi bo po co dwa razy skalować??)

PS: SACD wg mojej wiedzy nie da się odczytać na komputerze, natomiast z DVD-A nie powinno być problemu (teraz już nawet karty dźwiękowe na płycie są reklamowane jako HD ;P). No coz - takie było założenie SACD, że ma się tego nie dać kopiować. I niestety też dlatego ten format skończy szybko :) A szkoda. Na horyzoncie są już nowe formaty dźwięku oparte o nośniki nowej generacji. Ale tak jak pisałem, żeby docenić SACD trzeba mieć na prawde wydokiej klasy cały tor dźwiękowy i na pewno nie tani amplitunerek do kina domowego. Problemem jest tak na prawde kiepska jakość nagrań - zdziwiłbyś się co można wyciągnąć ze zwykłej płyty CD-A (patrz np wydania JVC XRCD).

PS2: Corrigo, mnie się wydaje że w Polsce jest wręcz przeciwnie, przez to że ludzie na zachodzie są bogatsi, wcale nie koniecznie bardziej fachowo podchodzą do tematu. Mogą sobie pozwolić na kupno DVD za 4 tysiaki bo to ułamek ich miesięcznej pensji. Nawet jakby go nie potrzebowali i nie byli w stanie w ślepym teście odróżnić go od DVD za 500 zł, to czemu mają kupować tańszy model? Za rok i tak kupią sobie inny sprzęt. Nie wiem czy zauważyłeś ale opinie posiadaczy danego sprzętu są w 90% stronnicze. Każdy posiadacz takiego Denonka napisze Ci że jest super i że obraz wygląda jak HD. Tylko jaką to ma wartość poznawczą? Zawsze lepiej słuchać krytyków (oczywiście też nie ślepo) ;) Za pół roku taki ktoś wymieni to DVD na odtwarzacz blueray i też napisze że jest super i że DVD to kiszka :) Za to my Polacy siłą rzeczy kombinujemy jak najlepiej wydać nasze pieniążki. Co w tym złego? Nawet jeśli wybierzesz takie a nie inne rozwiązanie to chyba dobrze znać inne możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Corrigo' post='27438' date='08.12.2006, 01:45 ']
Na globalnych, opiniotwórczych forach ,pytanie może zadac każdy :lol: , ale odpowiadać czują się na siłach eksperci-praktycy lub w 90% UŻYTKOWNICY ! konkretnych rozwiązań i sprzętu.
Po drugie odpowiadają posiadacze pełnego spektrum cenowego danego sprzetu.
W rodzimym przypadku, [u]sredniej [/u] klasy cenowej odtwarzacze, jak 2930 czy 3930, troszkę lepszej MASOWEJ marki, traktowane są jak absurdalnie drogie ekstrawagancje. A że to temat video, to pewnie będzie to zainteresowanie zwykłą, masową marką , jak np. Denon , a nie moimi ukochanymi klockami z "wyższej półki"
[/quote]

Szanowny Corrigo - odpowiem kolokwialnie - pojechałeś po bandzie na całego ! ! !
Odpowiedz sobie szczerze , jaki był cel w rozdrapaniu tego wątku ? Czyżbyś chciał ,
dumny niczym paw , zademonstrować swoją wyższość nad maluczkimi z racji swojej
"zamożności" , która pozwala Ci na zgromadzenie pudełek " z wyższej półki " i chełpić
się faktem ich posiadania ? Skromność to ważna cecha ludzi wielkich i wrażliwych ,
a przy tym trzeźwo myślących - widzę , że w tym wszystkim się lekko pogubiłeś !
Wrzuciłeś na grupę temat z którym nikły procent miał bezpośrednio do czynienia ,
a oczekujesz super merytorycznych odpowiedzi , by po krótkim czasie uznać , że nie
warto dyskutować z ludźmi , którzy nie są praktykami i na dodatek fascynują się taką
plebejską MASOWĄ marką jak najwyższe modele Denon-a . Ehhhh ..... szkoda słów !
Do merytorycznej dyskusji wniosłeś w sumie tylko jeden ważny element - porównanie
jakości bloków video dwóch odtwarzaczy z różnych półek cenowych - nic więcej !!!
Na zadane pytanie otrzymałes także kilka odpowiedzi - skąd więc to zniesmaczenie ?
Na to pytanie odpowiedz już sobie sam ...


Zdrowego rozsądku życzę .



BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='27464' date='08.12.2006, 09:43 ']
Witam!
Chyba źle zrozumiałeś tekst. Corrido chodzi o co innego. Kwestie finansowe nie mają nic do merytorycznych wypowiedzi.

Zgadzam się z Corrido.

Pozdrawiam Andrzej S.
[/quote]

Andrzej S. - może źle zrozumiałem tekst ale wątpie bo czytałem go kilka razy i za każdym razem odbierałem go tak samo. Ktoś się sadzi że ma wielką wiedze, wielkie doświadczenie ale nie będzie marnował swojego czasu na takim zwykłym forum jak to dla takich użytkowników jak my, bo my się podniecamy sprzętem "masowej" produkcji.
Proszę przeczytaj wypowiedzi BoDeX i crazy-i, oni chyba też "źle zrozumieli tekst".

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wlodek1956' post='27318' date='07.12.2006, 19:36 ']
... ja wybrałem panasa bo soniak się zastanawia , a że na razie sam muszę wypalać płytki :)[/quote]


Może jeszcze nie wiesz , ale ... [url="http://punkt44.pl/index.php?grupa=blu"]KONIECZNIE ZOBACZ TUTAJ[/url] :P


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='27554' date='08.12.2006, 14:09 ']
Andrzej S. - może źle zrozumiałem tekst ale wątpie bo czytałem go kilka razy i za każdym razem odbierałem go tak samo. Ktoś się sadzi że ma wielką wiedze, wielkie doświadczenie ale nie będzie marnował swojego czasu na takim zwykłym forum jak to dla takich użytkowników jak my, bo my się podniecamy sprzętem "masowej" produkcji.
Proszę przeczytaj wypowiedzi BoDeX i crazy-i, oni chyba też "źle zrozumieli tekst".

pozdr. dawmac
[/quote]
Witam.
Wydaje mi się, że dobrze zrozumiałem tekst i potrafię czytać ze zrozumieniem.
Autorowi tekstu chodzi o to, że udzielaniem porad jak i rad powinny zajmować się osoby posiadające spore własne doświadczenie, konkretną wiedzę popartą przykładami, co niestety na tym forum bardzo często nie jest przestrzegane i w zasadzie dyskusja sprowadza się do negowania wszystkiego i wszystkich a nie do merytorycznej wiedzy.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='27777' date='09.12.2006, 14:57 ']
Może jeszcze nie wiesz , ale ... [url="http://punkt44.pl/index.php?grupa=blu"]KONIECZNIE ZOBACZ TUTAJ[/url] :)
Pzdr.
[/quote]
Tak znam stronkę dzięki Wam Koledzy ! po to jest to forum :angry: co prawda ceny są no "sooooczyste" to jden filmik zamawiam do testów , a tak nawiasem mówiąc jak się ma kolekcję kilkudziesięciu ulubionych tytułów na dvd ..... to jak nabazgrałem wcześniej nie nastawiam się na kino ale na "własną produkcję"
w poniedziałek reanimacja PC-ta i dreszcz emocji gwarantowany 1 wypalanko ;) Pozdrawiam wlodek
HD-MANIACY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...