Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Panasonic 55" AX630 Ultra HD 4K TX-55AX630

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) ...przepraszam za dłuższą absencję....

Ad 1) przy zakupie nie....w fazie operacyjenej też nie....dotyczy to w szczególności wersji 48"

Ad 2) daje...na chwilę obecną polecam inwestycję w sprzęt skalujący ze stajni typu dmp-bdt270, dmp-bdt700 :) lub coś pomiędzy

Ad 3) IFC z BLS działa skutecznie ....jednak nie mam doświadczenia z zewnetrzynymi tunerami/dekoderami
Ad 4) nie
Ad 5) przeciętnie
Ad 6) wadą przy 48" może byćwątpliwa wielkość matrycy....dopiero z ca. 1 m widać kolosalną różnicę między FHD a UHD.....zupełnie nie odczułem braku hevc...
Ad 7) to dobry telewizor...podkreślam telewizor... pytanie tylko ....czego szukasz?
....przy dzsiejszej specjalizacji i różnorodności produktu trudno znaleźć "złoty środek" jako placebo na wszystkie bolączki czy zachcianki potencjalnego użytkownika....czasy modelu W123 Mercedesa nie wrócą.... inaczej poszczególni producenci przedmiotów codziennego użytku dawno już by się spakowali

dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przeglądnąłem cały temat i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi (lub mój mózg telewizyjnego laika nie przetworzył takiej informacji) na pytanie:

Czy jeżeli w najbliższej bądź dalszej przyszłości przykładowo Netflix zlituje się nad naszym krajem i uruchomi tutaj swoje usługi razem z treściami 4k, to przez to, że ten telewizor nie posiada kodeków HEVC, wyświtlanie w tej rozdzielczości nie będzie możliwe (przez apple tv lub aplikacje w smart tv)? Czy też chodzi tutaj tylko i wyłącznie o treści z USB? Prosiłbym o jednoznaczną odpowiedź bo uzależniam ją od decyzji o zakupie tego modelu lub bez 4k - Panasonic tx-55as640, który jest do wyciągnięcia w podobnej cenie.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że telewizor nie posiada kodeka HEVC oznacza że nie otworzysz treści zakodowanych przy użyciu tego kodeka ani z USB ani z sieci (a więc również z Netflixa). Musiałbyś mieć zewnętrzne urządzenie, które będzie posiadało wsparcie dla tego kodeka oraz aplikację Netflixa i następnie takie urządzenie podłączasz do TV kablem HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Trochę bez sensu w takim razie - telewizor 4k, który de facto nie obsługuje 4k. Pozostaje więc Samsung uh6900 w tej kategorii cenowej w 4k, który z kolei ma śmieszne odświeżanie jak na te czasy. Tym bardziej, że często oglądam piłkę.

Jak dla mnie w tej cenie lepiej kupić większy full hd typu właśnie Panasonic tx-55as640 (zastanawiałem się nad 48ax630), który zbierał tutaj bardzo dobre recenzje. Za bezkompromisowe UHD trzeba dopłacić minimum 1000 zł, a treści i tak jest tyle co kot napłakał.

Dzięki i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de facto...a posteriori ax630 obsługuje 4k.

W obecnej chwili na terenie RP Netflix jest niedostępny... kiedy będzie?...nie wiadomo...treści UHD, jak napisałeś, jest niewiele...ale jeśli masz kompjuter, kamerę, aparat które obsługują 4k przez HDMI to ten model jest świetnym "rozwiązaniem"

Edytowane przez CezaryJerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dostaję ten model, bardzo byłbym happy gdyby input lag przy Fifie nie był zauważalny , przy poprzednim panasonicu (TX-L37E30E) mi nie wskakiwał w oko. No i chyba mam dobre oczekiwania że jakościowo obraz przebije mojego staruszka wymienionego wyżej?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki mam już w domu 40ax630 i wszystko ok, obraz żyleta ale mam kilka pytań;

w trybie komputer po hdmi, jak włączam film, opcja 24 smooth film jest nieaktywna, ktoś wie czemu?

czy do trybu PIP, PAP muszę mieć jakiś dodatkowy tuner? bo mi nie działa

Funkcjapure direct 4k jest aktywna tylko w hdmi 2.0 czy jak to działa?:)

dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z testu wynika, że TV odtwarza materiały 4K z USB (oprócz x265/HEVC oczywiście), a w jednym z komentarzy ktoś napisał, że z USB odtwarza tylko HD/FullHD - jak jest naprawdę ? Bo właśnie kupiłem ten TV, pościągałem z netu kilkadziesiąt próbek filmów 4K/UHD i żadnego nie chce odtworzyć z USB - zawsze jest ten sam komunikat, że: nie obsługiwana rozdzielczość ...

Jakie materiały 4K/UHD Wy odtwarzaliście z USB w Waszym teście ?

Pozdrawiam,

lossless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem opisać kilka wad swojego ax 630 w wersji 48 calowej. Najmniejszą z wad jest podświetlanie, a raczej nie doświetlone rogi tv ,przy soniaku moich znajomych (półka, raczej poniżej średniej)wypada marnie,kolejną wadą jest brak dżwięku,włączasz tv jest obraz niema głosu,pomaga wyjęcie wtyczki z prądu i ponowne wł tv,narazie tylko kilka razy, a tv mam 3 miesiące.Największą wadą jest nie podświetlony kwadracik ok.1,5 mim w lewym górnym rogu, nie jest to żaden martwy piksel,poprostu kilka sub pikseli jest wygaszona i żeby był ciekawiej jest on tylko przy oglądaniu tv naziemnej tvp1, tvp2, polsat, tvn i wszystkie inne z anteny.Problem znika gdy obraz jest z jakigo kolwiek innego żródła, dvd, usb,nawet obraz kontrolny jest ok.Kropeczka się pojawia na tv naziemnej,nie jest to z daleka widoczne ale jest to wada, początkowo myślałem, że tak nadają sygnał tv ,sprawdziłem na innych tv sąsiadów i u nich żadnego kwadracika nie ma.Zgłosiłem na gwarancję,nie zabardzo chcą uznać wadę.Kupując go w sklepie zapłaciłem za towar wolny od wad i na 2 letniej gwarancji,więc trochę powalczę nawet jeśli sprawa pójdzie do sądu.Kupiłem markowy tv za nie małe pieniądze, a mam wrażenie jakbym kupił w sklepie z chińszczyzną (Wszystko po 4 zł )Bardzo żałuję tego zakupu, oczywiście o dalszych losach mojego panasonica będe informował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...