Skocz do zawartości
misterioso

Samsung 40' H6400 czy Panasonic 42' ET60 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zastanawiam sie nad upchnieciem tv 40 calowego w moim dosc ciasnym pokoju i tu przyszly mi do glowy dwa modele Samsung H6400 i Panasonic ET60 .Do takiego wniosku doszlem gdyz Samsung w wersji 40' kosztuje tyle co wersja 32' a Panasonic ET60 rowniez cenowo stoi dobrze bo za 2100zl mozna smialo kupic albo i taniej.

Ogolnie wybor tyczy sie tego tematu http://hdtvpolska.com/topic/33648-jaki-tv-32-do-2tys/ wiec sugerujcie sie glownie tym.

Tylko teraz czy warto doplacac te 100/200zl do Panasonica czy pozostac przy Samsungu?Czy wogole jakosc obrazu jest znacznie lepsza na ET60 czy na H6400?Zeszloroczny Panasonic byl i chyba dalej jest bardzo zachwalany wlasnie za jakosc obrazu natomiast Samsung wiadomo jest to nowszy model ale czy lepszy od Panasa ET60?Czy miedzy nimi jest przepasc czy tylko male roznice w jakosci wyswietlanego obrazu?Chcialbym zebyscie wymienili wszystkie za i przeciw odnosnie tych dwoch TV...

Pozdrawiam

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad Panasoniciem 40AS640. Matryca to 100Hz panel VA, aktywne 3D. Smart jest słabszy niż w Samsungach, ale imho panel ma lepszą równomierność podświetlania, nie widziałem dse/bandingu. Model 48 ma bardzo głęboką czerń, wysoki kontrast, a więc i w tym będzie podobnie. BTW - Panas nie dodaje okularów 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście cenowo ten as640 stoi podobnie teraz kwestia który z tych trzech wymienionych?Priorytetem jest tu jakość obrazu jakby nie było. A więc h6400,et60 czy as640?

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET60 nie sprawdzałem, ale imho lepszy obraz, chodzi mi o równomierność podświetlania, dse/banding miał AS640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w sklepie obejrzec as640 i reszte ale jak na zlosc byl tylko as650 z tych ktore chcialem oblukac.Fakt obraz ladny ale i cena inna troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS650 ma IPS, nie brałbym go pod uwagę. IPS mają słabą czerń (ta srebrzy), ale lepsze kąty od VA, a VA odwrotnie - lepszą czerń (czarny jest po prostu czarny, a nie srebrny, granatowy, fioletowy), ale słabsze kąty (choć imho jest to pomijalne). Dodatkowo, na VA obraz nie traci detali, gdy masz słabe oświetlenie pomieszczenia, ciemny film, ciemne sceny. Na IPS w takich warunkach wszystko będzie zlane "srebrną" farbą.

Tak na marginesie bo Panasonic dziwnie szereguje swoje telewizory. AS640 nie ma w zestawie okularów 3D, nie ma też funkcji nagrywania na usb - dziwne posunięcie...

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz minus na rzecz AS640 za brak mozliwosci nagrywania na usb.Uznaje to za przydatna rzecz.Za kilka dni ma przyjechac as640 i h6400 wiec dopiero wtedy porownam.

firekage a ty z tych trzech ktory bys typowal? h6400,as640 czy et60?

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kilka godzin, w sumie, AS640 i H6400. Kupiłem TX48AS640 mimo wiedzy, że smart w Samsungu jest lepszy, a i menu aplikacji działa ciut szybciej (Samsung ma na pokładzie 4 rdzeniowy procesor, Panas używa 2 rdzeniowego na Smarta), ale dla mnie to była różnica pomijalna. DSE i banding w H6400 był nie do zaakceptowania. W Panasonicu niesamowicie podoba mi się czerń, kontrast. Oglądając w nocy filmy, które są bardzo słabo naświetlone, mają masę ciemnych scen, jestem bardzo zadowolony - ot, czarny to czarny i tak ma być.

ET60 mnie nie interesuje, model ubiegłoroczny. i nie zamierzam za coś takiego dopłacać extra. Z tego co czytałem, na innym forum, to AS640 ma ponoć (tak twierdził bodaj support) full leda.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na równomierność podświetlania, clouding, banding, dse. Telewizor można kalibrować, ale kalibracja tych wad nie jest w stanie "naprawić". ;) Materiałów do testów, na pendrive, jest od groma, masz:

https://docs.google.com/file/d/0BwsXZmRe04CkbF8yWUNCZkdaLTA/edit

i:

https://drive.google.com/folderview?id=0B6fjKs5w437rNmpfNXdNRWl4R1k#

BTW - w jenym z linków jest demo techniczne Samsunga. Powala, gdy odpali się na tv, który jest w stanie zapewnić głęboką czerń i dobry kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firekage dzieki jeszcze raz za wysilki i pomoc.Bylem dzis w eurocom obejrzec tv,udalo mi sie zerknac na h6400,w706b,as520 oraz as600 ale 42' bo 32" nie bylo niestety.Ps.Po wszelakich probach przemeblowania i roznych ustawien w pokoju niestety jestem zmuszony a wrecz skazany w chwili obecnej tylko na tv 32 calowy.Poprostu nie dam rady wcisnac 40'-42'.Troche namieszalem ale niestety nie upchne wiekszego niz 32'.

No i tak,w sklepie nie udalo mi sie pobawic ustawieniami bo byl taki ruch ze masakra.Natomiast po rzuceniu oka na to co jest wystawione na sklepowej polce,mam tu namysli wyswietlany obraz to H6400 srednio mi sie podobal.Czern wygladala ok ale czerwien juz gorzej,taka jakas malo czerwona,wyblakla.W706B spoko czerwien lepsza niz w samsungu ale w szybszych scenach wydawalo mi sie ze scina troche,obraz byl poprostu mniej plynny niz w h6400.Jesli chodzi o as600 42' to calkiem niezle to wszytsko wygladalo,nie mialem sie czego przyczepic ale wiadomo rozni sie napewno od mniejszego brata 32'. I teraz uwaga najbardziej mile mnie zaskoczyl as520 powaga,poprostu zauroczyl mnie jakoscia wyswietlanego obrazu,czysto wyswietlany obraz,bez smuzen.Lladna czern,biel,czerwien...Wiem ze bez klibracji to takie porownania pewnie bez sensu ale mimo wszystko jestem zaskoczony i nie wiem co o tym myslec. Moze ktos mnie naprostuje ha?

Edytowane przez misterioso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic poniżej modelu AS640 oferuje matryce 50Hz bez upłynniacza, zwanego tutaj IFC. Na forum był gdzieś test tego odbiornika, z tego co pamiętam, albo wyższego z wyłączonym IFC, nie pamiętam - dynamiczne sceny są problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firekage zdaje sobie z tego sprawe i zastanawiam sie czego ten as520 tak ladnie obraz wyswietlal i czy samsung rzeczywiscie ma problem z czerwienia,czy to tylko kwestia kalibracji?Nadmienie ze inne modele naprawde mialy lepsza czerwien i byly rowniez na ustawieniach fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kazdy moze nie,ale zauwazylem ze w tescie h6400 u was na forum tez widac tak jakby wyblakly ten czerwony chyba ze to zludzenie.Ale np w tescie as600 nie widac tego tylko dobra ladna czerwien prezentuje panas.Bynajmniej takie moje spostrzezenie byc moze mylne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...