Skocz do zawartości
bercov

[4000-6500zł] Wybór TV głównie do wsółpracy z PC - 55W829, 55H7000 jakiś inny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-)

Jest to mój pierwszy post na forum, pomimo, że czytam je już od baardzo dawna... bez zbędnego przedłużania opiszę moje warunki względem których chciałbym kupić TV:


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,5 x 4,5 m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na razie stać, chociaż w przyszłości wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony tv (ale 99% mam zasłonięte żaluzje, jakiś światłowstręt mam ;-)

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philipsa 32PW9551 - chyba kultowy model ;) - jestem bardzo z niego zadowolony (naturalność kolorów, czerńńń, brak smużenia, niski (zerowy?) input lag. Gdyby nie jego archaiczny wygląd i mała przekątna to nie wymieniałbym go na nic innego.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Przede wszystkim możliwie najlepszą jakość obrazu, płynność ruchu (ale nie 'teatr') dobrą współpracę z PC, w miarę niski input lag. Nie zależy mi na smart tv i 3D i innych tego typu rzeczach.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HD (NC+) i Full HD (filmy mkv 1080p z PC'ta przez kabel HDMI), HD (z konsoli PS3 i XBOX360)

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder ariva 202E, PC, dwie konsole

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu ok 2h dziennie, w weekendy może 4h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obecnie w monitorze mam matową w tv błyszczącą - do tej drugiej da się przyzwyczaić (jeśli faktycznie polepsza obraz)

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie oglądam mecze w Canal+

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, jak najbardziej (w ok 30%)

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami, ewentualnie przy zasłoniętych żaluzjach

17. Preferencje co do wielkości? 50-55'

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wszelkie wady obrazu (clouding, słaba czerń, słabe kąty, smużenie) do tego input lag

19. Preferencje co do marki ? SONY, SAMSUNG

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia (w tej cenie pewnie będzie miał, ale kompletnie mi na tym nie zależy)

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może.


Dodam jeszcz, że już od baaardzo dawna byłem napalony na jakąś topową plazmę Panasonica (GT60, VT60), no ale niestety przespałem moment w którym firma ta zaprzestała ich produkcji. Ogólnie są jeszcze jakieś powystawowe sztuki z ponad 2500h, ale nie wiem czy warto się pchać w taki przechodzony TV?


Poza plazmami...

Po przeczytaniu prawie całych 'internetów' najbardziej skłaniam się do poniższych modeli:


SONY 50 lub 55W829

SAMSUNG 55H7000


Wiem, że jest już na forum kilka takich tematów, ale wiadomo każdy przypadek jest indywidualny. Zreszą wydając te 5-6k zł każdy woli się upewnić, czy aby dokonuje właściwego wyboru.

W moim przypadku TV ma służyć głownie do odtwarzania filmów (720p i 1080p) z PC'ta przez kabel HDMI (jakieś 50-60%), do tego gra na konsoli i PC (30%) no i na koniec liga angielska z canal+. Ogólnie wiem, że oba te TV dostają bardzo dobre oceny (Samsung dostał nagrodę EISA). Samsung ma przewagę w smart tv, 3D i wydaje się być bardziej kompletny. Natomiast Sony ma lepszy input lag, ale ogólnie jeśli chodzi o jakość obrazu i płynność oba tv wypadają chyba dość podobnie (pomimo matrycy 240Hz w samsungu). Wczoraj miałem okazję porównać w markecie 50w829 z 48H6700 (nieco gorszy od H7000) i trudno mi cokolwiek powiedzieć poza tym, że oba dawały całkiem dobry obraz i płynność w materiałach 1080p. Niesmak pozostał w przypadku Sony jeśli chodzi o obsługę multimediów z pendrive'a. Raz, że zanim wykrył wszystkie media minęło chyba z 15 minut!, dwa, że nie chciał wszystkiego odtwarzać (a czasami jak odtwarzał to brakowało paska przewijania), trzy - zrobiłem test z przesuwającym się ekranem z trawą i niebem (gdzieś po forach krąży taki test) to rwało niemiłosiernie, test z białym i czarnym kwadratem przesuwającym się wzdłuż ekranu też gorzej na sonym (tyle, że test robiłem na zastanych ustawieniach, więc w zasadzie nie był on miarodajny). Na samsungu wszystko było ok (pendrive'a wykrył w kilka sekund), ale sam nie wiem czy jest się czym martwić, skoro we wszystkich testach w internecie nikt raczej nie narzekał na płynność (wręcz przeciwnie). Może po prostu takie testy syntetyczne są tylko testami i w normalnym użytkowaniu się takiego przerysowanego efektu się nigdy nie zauważy?

Odnośnie wielkości ekranu, to też się zastanawiam czy po pierwsze z takiej odległości (ok 2m) nie będę widział za bardzo pikseli na ekranie większym niż 50' i po drugie czy jest warte dołożenia 1250 zł do 55' Sony i aż 2000 zł do 55' Samsunga? Wiem, że jest powrzechna opinia, że tv powinno się kupić tak duży na jaki nas stać i po czasie zawsze brakuje kilku cali, ale... czy to nie dotyczy osób które z faktycznie większej odległości oglądają tv?


Może macie jeszcze jakieś propozycje w cenie do tych 6k zł na TV dobrze współpracujący z PC'tem?
Edytowane przez bercov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...