Skocz do zawartości
wal_ber

Budżetowy TV 55 cali, bez fajerwerków, ale z dobrym obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów


Właśnie przymierzam się do kupna nowego telewizora. Przeszukuję forum, ale tematy albo w nie moich kryteriach, albo już zdezaktualizowane. Dlatego pozwolę sobie założyć nowy, by przed wyborem poradzić się fachowców :)


Ok, to najpierw S. Z. P. (czyli Standardowy Zestaw Pytań):


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

18m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?

2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?

Nie, tylko na wprost.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Raczej wisieć, ale jak będzie miał ładną podstawkę to może i stać.

6. Jak słońce świeci w pokoju ?

Bezpośrednie słońce w pokoju tylko rano (okno dachowe na skosie po wschodniej stronie) Popołudniu brak bezpośredniego słońca.

7. Jaki masz obecnie telewizor ?

Monitor z funkcją TV... Samsung SM FX2490HD

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?

Dobry obraz, Wifi, Smart, (lub bez ostatnich dwóch z dokupionym dongle TV... zależy mi na xbmc)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ?

Obecnie standardowy sygnał DVBT, w przyszłości cyfrowy HD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?

Czasem komputer po HDMI, czasem dysk po USB (filmy HD i Full HD)

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?

2 - 5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

Nie mam preferencji

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Informacyjne, filmy

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?

Tak, ale tylko sporadycznie

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?

Raczej nie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości?

55 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?

Długi czas reakcji przy przełączeniu kanałów pilotem,

19. Preferencje co do marki ?

Nie. Jednak cena jest ważnym kryterium.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

Optymalnie 2,5 kzł maksymalnie 3,2 kzł, Jednak jeśli tańszy TV spełni moje kryteria tym lepiej.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Nie wykluczam tego.


Wiem, że z takim budżetem nie powalczę o najwyższą półkę, ale też nie liczę na cuda. Chciałbym kupić TV o możliwie dużej przekątnej, w rozsądnej cenie, z w miarę dobrą jakością obrazu.

Moje typy na chwilę obecną to: LG 55LB561V lub LG 55LB5610 + dongle TV w tańszej opcji, ewentualnie Philips 55PFH5609 w nieco droższej. Już poza budżetem jest Samsung UE55H6200, ale może warto dozbierać ?

Z rezerwą podchodzę do tańszych marek jak Haier, Kruger & Matz czy Thomson, a może niesłusznie ?

Co doradzacie ?


Pzdr

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, nikt nie pomoże ?

Ja wciąż czytam, sprawdzam, kombinuję.

Generalnie zjechałem z wielkości na rzecz jakości obrazu.

Czy Samsung UE50H6400 to według was dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h6400 nie kupisz w takim rozmiarze za taką cenę. Te masz uchwytne w tej cenie LG 55LB561V, LG 55LB5610, Philips 55PFH5609. Natomiast jeżeli możesz rozszerzyć budżet, to zastanów się o ile, i sprecyzuj na czym bardziej Ci zależy, to coś poszukamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za feedback... co prawda trochę przekroczyłem budżet, ale wczoraj zamówiłem UE55H6400.

Mam nadzieję że się nie zawiodę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za feedback... co prawda trochę przekroczyłem budżet, ale wczoraj zamówiłem UE55H6400.

Mam nadzieję że się nie zawiodę :)

Sprawdź w nim równomierność podświetlania, dse i banding...bawiłem się 50h6400 albo 55h6400 i to elementy, o których wspomniałem były po prostu niesamowicie widoczne...

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w nim równomierność podświetlania, dse i banding...bawiłem się 50h6400 albo 55h6400 i to elementy, o których wspomniałem były po prostu niesamowicie widoczne...

Napisz jak i gdzie się bawiles?

Jedynym człowiekiem,ktory może cos takiego napisac,to profesjonalny kalibrator,ktory dysponuje sprzętem i wiedza.Na forum jest test tego modelu,wyswietlacz ten po kalibracji pozamiatal konkurencje,wiec zanim znowu cos napiszesz może pomysl trochę co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za feedback... co prawda trochę przekroczyłem budżet, ale wczoraj zamówiłem UE55H6400.

Mam nadzieję że się nie zawiodę :)

Na 1000000% się nie zawiedziesz,a po profesjonalnej kalibracji będzie jeszcze lepiej.

Dokonales najlepszego na rynku wyboru,przeczytaj test profesjonalistów,i nie słuchaj pajacow,ktorzy w sklepie pobawili się pilotem i mysla ze "skwarke liznęli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1000000% się nie zawiedziesz,a po profesjonalnej kalibracji będzie jeszcze lepiej.

Dokonales najlepszego na rynku wyboru,przeczytaj test profesjonalistów,i nie słuchaj pajacow,ktorzy w sklepie pobawili się pilotem i mysla ze "skwarke liznęli"

Super....pewnie kalibracja pomoże na dse/banding - ot, kto tu zgrywa profesjonalistę...który liznął coś więcej. Kalibracją wyregulujesz kolory (jakość obrazu), nic więcej.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super....pewnie kalibracja pomoże na dse/banding - ot, kto tu zgrywa profesjonalistę...który liznął coś więcej. Kalibracją wyregulujesz kolory (jakość obrazu), nic więcej.

Nikogo nie zgrywam, tylko pisze co widze,i to bez kalibracji na 75h 6400.W nocy przy bardzo ciemnych scenach widać, że istnieje niewielki clouding,ale przy tej wielkości matrycy to nic, pajacujesz,bo nawet nie wiesz czy bawiles się 50 czy 55 calami,zdecyduj się,i wyjasnij nam nieoświeconym, jak można w sklepie przetestować tv?

Rozumiem w domu na roznych materiałach hd,w ciemnym pomieszczeniu, na spokojnie,ale w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie zgrywam, tylko pisze co widze,i to bez kalibracji na 75h 6400.W nocy przy bardzo ciemnych scenach widać, że istnieje niewielki clouding,ale przy tej wielkości matrycy to nic, pajacujesz,bo nawet nie wiesz czy bawiles się 50 czy 55 calami,zdecyduj się,i wyjasnij nam nieoświeconym, jak można w sklepie przetestować tv?

Rozumiem w domu na roznych materiałach hd,w ciemnym pomieszczeniu, na spokojnie,ale w sklepie?

To bardzo proste, Sherlocku. Bierzesz materiały testowe stąd:

https://docs.google.com/file/d/0BwsXZmRe04CkbF8yWUNCZkdaLTA/edit

oraz stąd:

https://drive.google.com/folderview?id=0B6fjKs5w437rNmpfNXdNRWl4R1k#

Na tych materiałach bez problemów sprawdzić równomierność podświetlania, kwestię bandingu i dse...co najwyżej, z cloudingiem może być problem. Tak na marginesie, owszem, nie pamiętam czy to był 50 czy 55, ale nie zmienia to jednego faktu - osoba, która była ze mną, a która zupełnie nie zna się na telewizorach i pojęciach związanych z problemami (clouding, banding, dse, typy podświetlania itd.) pytała mnie na miniaturach zdjęc, co do za "dziwne pionowe pasy". Skoro widziała to osoba, która w ogóle o tym nigdy nie czytała, to pewnie magicznie w domu tego nie da się zauważyć, co? Jeśli odpalę filmik do testowania bandingu w sklepie, o ten:

lub, jeszcze lepiej, ten:

To według Ciebie nie zauważę tego? Żartować raczysz. Już nie mówię nawet o tym, że w sklepie mam możliwość przetestowania szybkości działania telewizora, płynności menu, wspieranych formatach odpalanych przez usb itd.

Ps - cena 75H6400 lekko odbiega od 48/50/55H6400...

Tak, aby zakończyć temat;

Pewnie w sklepie nie dałoby się tego sprawdzić, prawda?

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste, Sherlocku. Bierzesz materiały testowe stąd:

https://docs.google.com/file/d/0BwsXZmRe04CkbF8yWUNCZkdaLTA/edit

oraz stąd:

https://drive.google.com/folderview?id=0B6fjKs5w437rNmpfNXdNRWl4R1k#

Na tych materiałach bez problemów sprawdzić równomierność podświetlania, kwestię bandingu i dse...co najwyżej, z cloudingiem może być problem. Tak na marginesie, owszem, nie pamiętam czy to był 50 czy 55, ale nie zmienia to jednego faktu - osoba, która była ze mną, a która zupełnie nie zna się na telewizorach i pojęciach związanych z problemami (clouding, banding, dse, typy podświetlania itd.) pytała mnie na miniaturach zdjęc, co do za "dziwne pionowe pasy". Skoro widziała to osoba, która w ogóle o tym nigdy nie czytała, to pewnie magicznie w domu tego nie da się zauważyć, co? Jeśli odpalę filmik do testowania bandingu w sklepie, o ten:

lub, jeszcze lepiej, ten:

To według Ciebie nie zauważę tego? Żartować raczysz. Już nie mówię nawet o tym, że w sklepie mam możliwość przetestowania szybkości działania telewizora, płynności menu, wspieranych formatach odpalanych przez usb itd.

Ps - cena 75H6400 lekko odbiega od 48/50/55H6400...

Tak, aby zakończyć temat;

Pewnie w sklepie nie dałoby się tego sprawdzić, prawda?

Zgadza się,cena 75h6400 "lekko" odbiega od 55h6400,ale za to, najłatwiej wylapac niedoskonalosci matrycy przy tym calazu,laik wie,ze im mniej cali,tym mniej widoczne niedoskonalosci ,moim zamiarem było przekonanie kupującego 55h6400, ze dokonal najlepszego wyboru bo, lepszego obrazu nie dostanie na rynku.Seria H6400 gromi konkurencje, i tyle w temacie.

Bieganie po sklepach z takimi filmikami jak ty,to mniej więcej tak samo jakby jechać z "garażowym mechanikiem"panem Zdziskiem po zakup Mercedesa E63 AMG zabierając tester lakieru,takie rzeczy testują,kalibruja fachowcy-sprzętem , a nie "pajac" z filmikami na pendrivie.To wszystko,co mogę napisac.Jak będziesz miał chociaz cos podobnego na scianie w domu,to możemy rozmawiać.Apropos rzekomych niedoskonalosci-Jak chce się uderzyc psa,to kij się zawsze znajdzie.

"Tak czy inaczej Samsung 65" H6400 jest jednym z najlepszych telewizorów do oglądania filmów w warunkach kinowych. Niezrównany kontrast na prawdę robi pogrom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym teście H6400 zalęgło się tu tyle fanbojów Samsunga, że aż głowa mała. Akurat DSE czy banding można zobaczyć w sklepie bez problemu, do tego nie trzeba być licencjonowanym profesjonalistą od wyświetlaczy. Nie mówię, że H6400 jest zły, ale rada żeby sobie dokładnie TV przetestował jest bardzo dobra, ponieważ to jest TV LCD i może się zdarzyć, że trafi na jakiś mniej udany egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym teście H6400 zalęgło się tu tyle fanbojów Samsunga, że aż głowa mała. Akurat DSE czy banding można zobaczyć w sklepie bez problemu, do tego nie trzeba być licencjonowanym profesjonalistą od wyświetlaczy. Nie mówię, że H6400 jest zły, ale rada żeby sobie dokładnie TV przetestował jest bardzo dobra, ponieważ to jest TV LCD i może się zdarzyć, że trafi na jakiś mniej udany egzemplarz.

Telewizor najlepiej zabrać do domu, i potestować spokojnie z mozliwoscia oddania-jeśli taka istnieje,bo to w Polsce duzy problem,jak sam słusznie napisales może się trafic mniej udany egzemplarz-to jest niestety loteria.Fanem Samsunga NIGDY w zyciu nie byłem, przekonal mnie test na forum, i prywatna korespondencja z ludzmi,ktorzy zakupili modele 65 i 75 calowe. Proszę Cie, znajdz alternatywę dla H6400 55- 65-75 cali z takim obrazem,z taka czernia,w cenie 3200k- 7000k-11500k,ja nie znam,a po przygodach ze stolcem zwanym Sharp naprawdę mam wyczulone oczy, i jestem bardzo trudnym potencjalnym klientem.Mysle ze kolega słusznie wybral 55H6400 i będzie więcej niż zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...