Skocz do zawartości
pablo-12345

TV 55 cali | Sony w995 vs w829 vs samsung h7000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy proszę o poradę jaki TV byście wybrali Sony 55w995 vs 55w829 vs Samsung 55h7000?

Będzie stać w salonie pokój słoneczny dobrze oświetlony, będzie używany głownie do zwykłej telewizji ( głownie sport i filmy) i czasami jakiś film na dvd.

Różnie mi doradzają jedni samsung inni sony juz sam nie wiem, będę wdzięczny za pomoc. Na tv mam przeznaczone 6 tysięcy.


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55w995 jest bodajże na matrycy ips. Więc o czerni i dobrym kontraście zapomnij. Niemniej jest to dobry tv. W829 ma bardzo dobrą czerń ale kulejący smart, oszukane aktywne 3d i mulący nie kiedy soft. H7000 jest najbardziej multimedialny, bardzo szybki, ma świetną czerń, bardzo dobry kontrast. 3d w nim to bajka. Do tego matryca 240hz z clear panel.

Ja bym brał H7000 - W829 - W995. W tej kolejnosci.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi, ze stawki odpadł w995 troche o nim poczytałem i nie warto podobno dopłacać do niego.

Zostają w takim razie sony W829 i samsung H7000?

Czy myslicie ze warto dopłacić do h7000? jego cena to 6200 zł natomiast w829 to 4999 zł w cenie sony jest jeszcze samsung H6700 hm?


Pozdrawiam.

Edytowane przez pablo-12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem niedawno podobny dylemat. Sam zdecydowałem sie na H7000 i powiem, że szału nie ma. Gdybym dzisiaj miał kupić TV to ani jeden ani drugi tylko jednak dobrej plazmy bym poszukał, albo lekko używanej albo nowej z jakichś zapasów magazynowych. Niestety stwierdzam, że technologia LED to jeszcze wiele ją czeka do poprawy i pewnie się nie doczeka bo wcześniej OLED wejdzie do powszechnej sprzedaży.

Więc moje zdanie takie albo szukaj plazmy, albo poczekaj parę miesięcy na OLEDa.

Edytowane przez vader851

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed identycznym wyborem: W829, H6700 i H7000.

Przez to, że wcześniej miałem Samsunga 40C650 który miał Ultra Clear Panel stwierdziłem, że dołożę, bo bez UCP nie przeżyję :)

Jestem z niego bardzo zadowolony i wiem, że był to właściwy wybór.

Po zakupie proponuję zamówić kalibrację lub użyć jednych z kilku ustawień obrazu dostępnych w oddzielnym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55w995 jest bodajże na matrycy ips. Więc o czerni i dobrym kontraście zapomnij. Niemniej jest to dobry tv. W829 ma bardzo dobrą czerń ale kulejący smart, oszukane aktywne 3d i mulący nie kiedy soft. H7000 jest najbardziej multimedialny, bardzo szybki, ma świetną czerń, bardzo dobry kontrast. 3d w nim to bajka. Do tego matryca 240hz z clear panel.

Ja bym brał H7000 - W829 - W995. W tej kolejnosci.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk

Z ciekawości - co masz na myśli pisząc o oszukanym 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem niedawno podobny dylemat. Sam zdecydowałem sie na H7000 i powiem, że szału nie ma. Gdybym dzisiaj miał kupić TV to ani jeden ani drugi tylko jednak dobrej plazmy bym poszukał, albo lekko używanej albo nowej z jakichś zapasów magazynowych. Niestety stwierdzam, że technologia LED to jeszcze wiele ją czeka do poprawy i pewnie się nie doczeka bo wcześniej OLED wejdzie do powszechnej sprzedaży.

Więc moje zdanie takie albo szukaj plazmy, albo poczekaj parę miesięcy na OLEDa.

Coś kosztem czegoś - sam jestem zadowolony z LED'a, a na plazmy nie patrzę. Zresztą, temat odbioru obrazu jest tematem subiektywnym. Co plazma dałaby mi? Lepszą czerń? Mam VA, jestem z tego zadowolony. Fajniejszą zieleń? Nie przesadzajmy. Ostry obraz? Wątpię, na plazmach często występuje banding, a u niektórych jeszcze 50Hz bug...a i dodatkowo sama różnica w mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze tak

kup cokolwiek

obecne TV sa na tak podobnym poziomie ze ciężko jest cokolwiek doradzić szczególnie z opisu jaki zamieściłeś w pierwszym swoim poście

@Vader a nie mówiłem oddaj do sklepu i kup to co będzie odpowiadało.Cos mi się tak wydaje ze obecni plazma będzie substytutem np gramofonu,puryści znajdują glebie dźwięku ,analogowość przekazu itp,ja tam słyszę słaba dynamikę ,trzaski i pływający efekt stereo

. Niestety stwierdzam, że technologia LED to jeszcze wiele ją czeka do poprawy i pewnie się nie doczeka bo wcześniej OLED wejdzie do powszechnej sprzedaży.

Więc moje zdanie takie albo szukaj plazmy, albo poczekaj parę miesięcy na OLEDa.

Plazme doprowadzili do perfekcji i zaprzestali produkcji? i z tym Oledem był bym ostrożny aby się nie okazało że po 3 latach panel świeci jak plazma na różowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - co masz na myśli pisząc o oszukanym 3D?

Oszukane dlatego, że jest aktywne a wyświetla połowiczną rozdzielczość czyli nie full hd.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...