Skocz do zawartości
  • 0
ochodzki

LED 4K/ FULL HD 10-12 TYS ZL Pomocy

Pytanie

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy, i w zasadzie przez przypadek,chcialem kupic Sharpa UQ 10- 70 cali, ale przypadkiem znalazłem test Pana Macieja modelu 60 calowego."Magik" z innego forum,ktory wciska Sharpy na lewo i prawo prawie mnie wje..l na niezla mine.Gdybym wcześniej nie przerabial tematu Sharpa 46 calowego w moim przypadku,ktory okazal się dosłownym kiblem przy nocnych seansach,to zapewne wywaliłbym 11 tys zl w bloto na UQ 10-70 cali.To tak po krotce o mnie,natomiast glownym tematem jest moja prosba do Was, w tym oczywiście do samego Pana Macieja.Mam do wydania 10-12 tys i chciałbym kupic tv,ktory pozwoli mi cieszyc się czernia podczas nocnych seansow filmowych-zrodlo tylko blu ray.Na obecna chwile Denon 2500 BT,wkrotce Panasonic BDT-700.Telewizja mnie wogole nie interesuje,tylko nocne seanse.Odleglosc od telewizora ok.3 metry.Jak wspominałem chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze telewizora,ktory spelnialby moje glowne kryterium czyli czern.Zeby dokładnie opisac to,czego szukam to, musze zacytować Pana Macieja,ktory testowal Philipsa 60 PFL 9607 versus Sony.

" Już w pierwszych chwilach testu nasunął się wniosek. Philips = miazga. PFL9607 został zaprojektowany po prostu niesamowicie dobrze i żaden z przygotowanych testów nie był w stanie poddać wątpliwości czerni tego telewizora. Nawet podczas wyświetlania sceny gwiaździstego nieba czerń philipsa była bardzo głęboka i tylko nieznacznie odcinała się od ramki, a scena ta jest killerem telewizorów LCD"

Dobrze by było również, żeby tv nie wyswietlal tzw.efektu teatru telewizji,mierzyl 65 - 70 cali, i miescil się w przedziale 10-12 tys.Jesli ktoś z Was może cos doradzić,to proszę napiszcie,moj typ brany pod uwagę na obecna chwile,to Philips 65 PFL 9708 za 10800 zl w Euro AGD.

Samsungow i LG nie znam,moze ktoś ma, to się wypowie.Moze Pan Maciej kalibrował jakies modele,bardzo będę wdzięczny za pomoc.

W Niemczech na dniach już będzie można kupic Sharpy 4K 60 ,70 cali seria UD 20,moze warto poczekać,60 calowy kosztuje ponad 3000 tys euro,a 70 calowy ponad 4000 tys euro,oba maja THX,moze tym razem Sharp da rade z czernia?

Dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

UD20 to TV zagadka póki co, natomiast w Twoim przypadku może po prostu zainwestować w plazmę? Piszesz, że interesują Cię głównie seanse nocne, więc czemu by tego nie zrobić? Za 10 tyś dostaniesz najlepsze 65" na rynku.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panie Maćku, o jakiej plazmie Pan mówi? Też szukam czegoś podobnego ale dodatkowo do ps4. Zt60 chyba w tym przedziale cenowym sie nie mieści?

ZT60 nie, trzeba się raczej skupić na używanych VT60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja bym z taką gotówką poczekał na spadek cen OLED'ów lub ... projektora 4K z laserem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Projektor też rozwiązanie. W takim budżecie zmieści się jakaś fajna maszynka typu Sony HW55, JVC X30, tylko, że jeszcze potrzebny jest ekran...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Maciej Koper, w 08 Wrz 2014 - 12:36, powiedział:

UD20 to TV zagadka póki co, natomiast w Twoim przypadku może po prostu zainwestować w plazmę? Piszesz, że interesują Cię głównie seanse nocne, więc czemu by tego nie zrobić? Za 10 tyś dostaniesz najlepsze 65" na rynku.

A ja bym z taką gotówką poczekał na spadek cen OLED'ów lub ... projektora 4K z laserem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakieś problemy z cytowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziekuje wszystkim za pomoc.

Niestety, używany vt 60 odpada, za bardzo pedantyczny mam charakter żeby kupować uzywana elektronikę,fanem projektorow również nie jestem,a już na pewno nie będę drugi raz robil remontu pokoju żeby np. przygotować winde do projektora,obnizyc sufit,podciagnac prad,kupic ekran,i co dalej? 3000 tys/h i wymiana lamp.Zdecydowanie za droga inwestycja,a jak mawial Stanislaw Aniol,jak to, miałoby wygladac jak "[beeep] w lesie"to, lepiej poszukać leda i potestować,ktorys model w domu,tylko który?

Zdecydowalem się na Samsunga UE 75H6400,jesli jakiś sprzedawca pozwoli na zwrot,to bezapelacyjnie kupie,zaprosze Macka na kalibracje,i zobaczymy z 3-3,5m co z tego wyjdzie,jesli będzie nierówne podświetlanie matrycy i kiepska czern w tym rozmiarze,to oddaje tv do sklepu, i czekam na Philipsa nowej serii 9 w 65 calach.Oczywiscie trochę to potrwa,bo zapewne wystartuje z pułapu cenowego przekraczającego mój budżet,ale obecna seria 9,tez startowala od 19 tys,a jest do kupienia za 10.600 zl,po nocnym rabacie w RTV EURO AGD,tyle ze jej czern nie dorownuje do mojego wzoru czerni wśród ledow czyli Philipsa pfl9607.Maciek wspominal,ze nowa seria 9 od Philipsa wraca do tego co prezentowal sobą pfl9607,wiec na pewno warto pomyslec o Philipsie i poczekac,jesli oczywiście Samsung H6400 okaze się "mało czarny" i zle podświetlony,to będę czekal na Philipsa w dobrej cenie.Jak tylko cos się wyklaruje,to dam Wam znac na forum.Raz jeszcze dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pojawil się na Allegro pierwszy SHARP LC-70UD20E 4K THX 3D

Może ktoś już ma?

Byloby super gdyby dawal rade z czernia, i rownym podświetlaniem matrycy.Cena wyjsciowa 15 999 zł ,za chwile będzie 9999 pln jak 857 w 70 calach.

Żeby jeszcze dawal rade,to uwolnilby mnie od kupowania Samsunga.

Chyba pozostanie poczekać na test Macka,i trzymać kciuki za UD70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie któregoś dnia wpadnie mi w ręce ;)

Rewelacji bym się jednak nie spodziewał. Sharp nie miał nigdy dobrego wygaszania strefowego, ani algorytmów poprawy płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Maciej Koper, w 15 Wrz 2014 - 15:50, powiedział:

Pewnie któregoś dnia wpadnie mi w ręce ;)

Rewelacji bym się jednak nie spodziewał. Sharp nie miał nigdy dobrego wygaszania strefowego, ani algorytmów poprawy płynności.

Jasne.

Swoja droga szkoda, ze taka firma jak Sharp tak się kompromituje.Tak czy inaczej, do Swiat jestem za granica,czas gra na moja korzyść ponieważ ceny spadają,jak zainteresowales mnie 75H6400,to był za ok 13 tys-tydzien temu,dzisiaj w Media expert jest za 11.800.Mysle ze jakby kierownik sali zobaczyl gotowke,to sprzedalby Samsunga za 11 tysi.Troche czasu jest do Swiat,moze Philips wypuści cos,na co warto będzie czekac,zobaczymy.Dwa lata jestem bez wyświetlacza,to te pare miesięcy nie robi roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...