Skocz do zawartości
dzide

Sony KDL-32V2000 czy samasung 32 R71

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze telewizora Sony lub Samsunga
Czy oglądając z około 2.5 metra nie będzie za duży.
Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli te dwa LCD byly by w podobnej cenie to ja bym bral Bravie, ale wystarczy wejsc na ceneo.pl ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też miałem dylemat bravia czy sharp bv9e. decyzja zapadła na sony. super sprzęt. doskonale się sprawdza z cyfrą. musi mieć dobry sygnał. nie polecam do zastosowań ze słabym sygnałem ale to chyba wszystkie lcdki tak mają.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 40v2000, ogladam z 2 metrow i nie narzekam
Tyle ze musialem kupic DVD za 40% wartosci TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie na Sonym kontrast ustawiony na MAX ma zły wpływ na lampe podświetlającą ?? wszystkie opcje
Żywy
Standardowy
Własny
mają kontrast fabrycznie ustawiony na MAX czy tak jest zalecane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='26197' date='03.12.2006, 11:24 ']
wisio - kto ci takich BZDUR naopowiadał ?
[/quote]
Nie wiem dlatego pytam ! czy kontrast na MAXA ma negatywny wpływ na lampe podświetlającą ? czy jest to bez znaczenia ! Ja na moim mam kontrast na MAXA tak jak jest w ustawieniach fabrycznych ! wiem ze w kineskopowych ustawiony duży kontrast żle wpływa na kineskop ( szypciej slabnie ) ale czy w LCD jest tak samo to nie wiem , dlatego pytam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsio - kolejna bzdure napisałes (o tym ze w kineskopowcach MAX kontarst powoduje szybsze wysiadanie lampy CRT)

w LCD - nie ma ZADNYCH regulacji uzytkownika które wpływałyby na trwałosc lampy - z wyjatkiem telewizorow ktore maja układy oszczedzania intenyswnosci swiecenia lampy(np tryby ECONO). Reczną regulacje LAMPY (bynajmniej nie jaskrawoasc ani kontrast) maja TV SONY

w CRT- na trwalosc kineskopu miała JASKRAWOŚĆ - zwiekszenie napiecia na siatce powodowało zwiekszoną emisję elektronów z działa

PS Jestem elektronikiem wiec raczej wiem co piszę Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='26285' date='03.12.2006, 20:49 ']
wsio - kolejna bzdure napisałes (o tym ze w kineskopowcach MAX kontarst powoduje wysiadanie lampy CRT)

PS Jestem elektronikiem wiec raczej wiem co piszę
[/quote]
To napisz co wiesz na ten temat !! bo ja wiem nie wiele dlatego pytam !! moje pytania były chyba jasno stawiane ! ?>?? powtarzam PYTANIA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no przeciez napisałem
Forum (to forum) nie jest miejscem do pisania elaboratów na temat którym się interesujesz. Jesli interesuje cie dogłębnie temat wytrzymałosci elementów elektronicznych - polecam elektroda.pl Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie pogodzic wszystkich :D

Trudno jest powiedzec ktory televizor jest naj naj najlepszy.
Wszystko to zalezy od tego jaka tam elektronike zapakuja i jaki panel zamontuja.
Jezeli SONY uzyje swojich technologi poprawiania obrazu i wsadzi tam panel SAMSUNGA w wersji S-PVA
no to niemam pytan. Tak sie sklada ze tecnologia S-PVA jest samsunga. I tak mozna by bylo gdybac do zasra..j smierci. Ja osobiscie zanim cos kupie dobze to sobie poogladam. Jak kupowalem swojego 40V2500 to obok stal SHARP i wydawal mi sie obraz ciutke lepszy i jest to mozliwe, ale ja kocham SONY.
Oczywiscie przyklad powyzszy odnosi sie do jakiejkolwiek marki. Wszystko zalezy od elektroniki i technologi. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dzide' post='26342' date='03.12.2006, 22:45 ']
tzn że samsung też nie jest zły?
[/quote]

Oczywiscie to nic nie oznacza! :D
Samsung tez moze wsadzic panel TN. Te panele sa znane jako najszybsze, natomiast z gorsza jakoscia obrazu.
To co napisalem wczesniej, najpierw przestudiuj dany TV. Najlepiej Google i troche cierpliwosci :D
Dobrze porownac za i przeciw no i na koniec do sklepu z dobra oferta. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałem stojące koło siebie samsunga r71 i sony v2500. Powiem tak. Sony bije samsunga na każdym kroku poza ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wybrał samsunga!!!!Dlatego że go mam i jest ok!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i jest tu jeszcze kwestia ceny
samsunga 32R71 można kupić już za 3400 a sony ponad 5000
to jest spora różnica cenowa a czy w parametrach też są istoyne różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedzi na konkretne pytanie nadal nikt nie jest w stanie odpowiedzieć !! może jeszcze raz !!! czy kontrast i jasność ustawione na MAXA mają wpływ na szybsze zużycie telewizora ??? i czy nie jest to tak jak by ktoś samochodem jeżdzil cały czas na piatym biegu ??!! zaznaczam że marka tutaj nie ma żadnego znaczenia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale po co ci informacje przecież i tak nie będziesz oglądał na maksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj Sony S32A10 -gra lepiej od Samsunga i od nowych wersji Sony s2000.
Pojawiły sie jakieś wyprzedaże tych TV w cenie 3299 Edytowane przez wvr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wvr' post='26405' date='04.12.2006, 10:37 ']
Poszukaj Sony S32A10 -gra lepiej od Samsunga i od nowych wersji Sony s2000.
Pojawiły sie jakieś wyprzedaże tych TV w cenie 3299
[/quote]

S32A10 jest zeczywiscie dobrym panelem. Jedyny problem to bardzo slaby kontrast no i niema TDT.
Pisze bo mam ten model i uzywam go tylko w sypialni i w nocy. Przy swietle dziennym brakuje mu naprawde kontrastu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='26393' date='04.12.2006, 11:37 ']
Odpowiedzi na konkretne pytanie nadal nikt nie jest w stanie odpowiedzieć !! może jeszcze raz !!! czy kontrast i jasność ustawione na MAXA mają wpływ na szybsze zużycie telewizora ??? i czy nie jest to tak jak by ktoś samochodem jeżdzil cały czas na piatym biegu ??!! zaznaczam że marka tutaj nie ma żadnego znaczenia !!
[/quote]

sorry ale nie wiem w jakim języku oczekujesz odpowiedzi... Po polsku najwidoczniej nie rozumiesz
I jeszcze jedno - przestan sie wydzierać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' date='04.12.2006, 16:10 ' post='26438']
sorry ale nie wiem w jakim języku oczekujesz odpowiedzi... Po polsku najwidoczniej nie rozumiesz
I jeszcze jedno - przestan sie wydzierać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quoteZ matołami nie rozmawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol: PANOWIE RATUJE NAS TYLKO SPOKÓJ :) Edytowane przez romanow74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...