Skocz do zawartości
adimks

ok 50 cali i ok 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

noszę się z zamiarem zakupu nowego tv. Najpierw miał być 42 cale, potem wynegocjowałem z małżonką, że będzie 48, a teraz zrobię po swojemu i chciałbym 55 :D TV oczywiście w tej cenie nie będzie super hiper ale chcę, żeby dobrze służył i nie denerwował żadnymi artefaktami, chmurkami itd.

1. odległość od ekranu? 3,5-4m

2. jak słońce świeci w pokoju? pada na tv od prawej strony, okna są na północ
3. Jak duży jest pokój: 18m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. jaki masz obecnie telewizor? Stary ale high-endowy philips, modelu nie pamiętam
6. jakie programy najczęściej oglądasz? kablówka SD, HD, filmy z pena, sport (w tej kolejności)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy delikatnym świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie byle uniknąć lustra
11. preferowana wielkość telewizora? 50-55 cali
12. preferowana marka? brak
13. czego nie lubisz w telewizorach? clouding, smużenie, banding
14. jakie urządzenia będą podłączone? dekoder, może kiedyś konsola (nie obchodzi mnie input lag)
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV, 10% pendrive no i kiedyś 10% konsola
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost, max. kąt to z 15 stopni
17. czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? rzadko
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? tak
23. ma mieć slot na karty SD ? nie wymagam
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wymagam
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI i USB wystarczy chyba ;)
26. ile programów HD? 21
27. ma stać czy wisieć? wiśieć
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: skalowanie SD i HD, płynność, brak bandingu, cloudingu itd. TV ma po prostu grać ładnie wszystko co mu się wrzuci, dźwięk też jest ważny
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5h
32. Sugerowana cena ? 3-4 tys. w zależności od wielkości

.Po głowie chodziły mi Samsung 55h6400, panasonic 48as640, sony 50w829 i jakiś philips bo ten ambilight trochę kusi. Niestety człowiek się naczyta opinii o tych telewizorach i każdy ma jakiś minus, a to z bandingiem, niedoświetleniem rogów, softem itd. Dlatego proszę o męską radę i krótką piłkę - przy moich wymaganiach, który będzie najmniej denerwował i dawał najwięcej frajdy? Jeśli któryś tv po wyciśnięciu może zaoferować dużo więcej to weźcie pod uwagę, że na kalibracje jestem gotów od zaraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negocjacje to ostatnia deska ratunku :). Jak chcesz 55 cale to musisz uprzeć się przy 60 calach, rozumiesz, trzeba iść na ustępstwa czasami. Obejrzyj koniecznie Samsung UE50H6400, LG 50LB670 oraz Sony KDL-50W705B. Wszystkie trzy mają platformy smart TV, z tym że sony nie ma opcji 3D. Sony i LG będą miały lepszy inputlag (mniej niż 23ms), więc do konsoli to lepszy wybór, ale na Smasungu też powinno się dobrze grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 przejdzie tylko pytanie który z tych tv najbardziej mnie zadowoli, chodzi o płynność obrazu, dobre barwy, takie codziennie użytkowanie. 3D, smart tv i input lag spadają na dalszy plan w tej kolejności (tak jak input lag najmniej mnie interesuje). Małżonka skupia się na serialach i filmach więc ma odnieść wrażenie, że jej dzielny mąż wybrał najlepszy tv w rozsądnych pieniądzach, a z dodatków korzystać będę ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhy, ale jak rozważasz konsolę to musisz brać to pod uwagę. Wszystkie te co podałem będą się nadawały do konsoli. Wiesz, żebyś nie wziął jakiegoś tv z lagiem 70. Myślę, że wszystkie trzy będą miały dobrą płynny obraz, obejrzyj je w jakiejś sieciówce. Zobaczysz jak wygląda np. fullLED, jak się kontrast prezentuje. Nie powinno być problemu z dostępnością tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...