Skocz do zawartości
Przemoo18

46-50 cali - TV do PS4 i komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nosze się z zamiarem kupna TV. TV ma byc 46-50 cali. Ogladal go bede z odleglosci 2m . TV bedzie glownie wykorzystywane jako monitor do komputera , bede gral na PS4 oraz w weekend bede ogladal mecze oraz jakiś dobry film . Zalezy mi na niskim implut lagu oraz jak najlepszym obrazie.

Modele jakie bralem pod uwage to

SOny kdl 829 ew 55w955

Samsung 48h7000

panasonic as 640 badz 740

philips 48 8109 na androidzie.

Szczerze zawsze bylem zwolennikiem sony ale nie zamykam sie na ta marke bo to nie o to chodzi.

Bardzo podoba mi sie ten nowy model philipsa ale tam implut lag 90ms wiec chyba do gier odpada???

Na żadnym smarcie mi nie zalezy bo i tak nie bede tego uzywal.

Głównie potrzebuje ladnego plynnego obrazu. Budzet to 3-5k

Ponizej jeszcze wklejam tabelke .

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3x3
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? katy nie sa wazne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? ogladam wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 32 samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepsza jakosc obrazu, niski implut lag, dobra czern
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer caly czas, PS4 i NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport , filmy na blueray
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie albo sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak Ps4 , dodatkowo Tv sluzy mi jako monitor
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczor
17. Preferencje co do wielkości? 46-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Sony Panasonic moze byc tez Samsung Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zl choc mniej wiadomo lepiej :)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? jeszcze nie wiem ale pewnie nie

Co do moich potrzeb bylo by najlepsze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najlepsza jakosc obrazu, niski implut lag, dobra czern

Co do moich potrzeb bylo by najlepsze???

Tylko: Samsung h7000. w 46" albo 48" dostępny za ok. 4500zł. Philips ma duży lag. Panasonic 740 jest na ipsie a 640 nie dorównuje do h7000. Sony w955 jest również na ipsie a w829 zagwarantuje Ci nieodpowiednią jakość 3D, fatalne kąty no i troszkę gorsze kolorki no ale za to lepszy kontrast i niższy input lag. Jak widać - coś za coś. Ogólnie W829 może być ale w porównaniu do h7000 jednak wybrałbym tego samsunga.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jako monitor to bez zastanowienia brałbym Sony, input lag ma tu kluczowe znaczenie. Na 3D z tego co widzę autor nie zwraca zbyt dużej uwagi, więc lepsze 3D w Samsungu raczej mu się nie przyda. Sony nie ma znowu tak fatalnych kątów. Ogólnie jeśli ja miałbym brać TV do takich zastosowań to bym wziął Sony KDLW829B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy tej pracy to jak będziesz siedział? Na kanapie? Przy biurku? Bo trochę duży rozmiar. Będzie pracował w sensie pisał w wordzie? Czy przeglądał www? :DDD To ważne kwestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy tej pracy to jak będziesz siedział? Na kanapie? Przy biurku? Bo trochę duży rozmiar. Będzie pracował w sensie pisał w wordzie? Czy przeglądał www? :DDD To ważne kwestie...

Żeby doprecyzować.

Na tv ktory bedzie podlaczony do kompa nie bede pracowal ale poprostu bede przegladal strony www oraz gral na komputerze i ogladal filmy np z dysku. Poprostu typowy monitor. MAm Ps4 i bede czesto gral w fife i inne gry , wiec do tego glownie zastosowanie. Mam tez tuner NC+ wiec weekendami chce ogladac mecze. W domu jestem raczej wieczorami , wiec glownie bede ogladal , gral wieczorem.

Przed tv bede siedzial. Tv bedzie powieszony na scianie a ja mam biurku oddalone okolo 2m od tv ktory wisi wiec odleglosc bedzoe 2m. No wieczorami jak bede ogladal mecze to bede lezal na lozku gdzie jest 2,5 m od tv a lozko jest centralnie wiec nie bede raczej potrzebowal dobrych kątow bo raczej ogladam sam a to nie salon.

Ogolnie nie zalezy mi na bajerach typu smart. 3 d tez nie ma dla mnie wiekszego znaczenia. Bardzie mi zalezy na jak najlepszej jakosci obrazu , dobrej czerni oraz niskim implut lagu.

Podstawowe pytanie. Czy tv 50 calowy nie bedzie za duzy do odleglosci 2m ? Dzis tez widzialem na stronie morele.net sony 46w905 w ori opakowaniu za bodjaze 4600zl. MOze to nie bylby glupi pomysl?

Ogolnie jak sie ma model 829 do h7000 , w905 ? a moze cos innego? Moze jakis dobry Panas na VA?

Mam do wydania 4-5k ale jak bedzie trzeba i bedzie warto to moze warto dolozyc do ultrasa sony KD49x8505 ? Cena to 6500zl. tylko ze tam IPS.

Sam juz nie wiem a chce kupic w ciagu tygodnia , dwoch kupic tv , wiec prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h7 pewnie będzie miał gorszą głębie koloru, szczególnie czerń przy oglądaniu w nocy, jest to jeden z niewielu problemów w tym telewizorze. Nowy plus, jest dodatkowy pitol multimedialny (coś jak magic remote w LG). Trzeba będzie też pamiętać żeby wykalibrować ten fabryczny oliwkowy kolor więc kalibracja będzie potrzebna. KD49x8505 ma bardzo dobry input lag, trzeba kasy wyłożyć na niego, całkiem sporo. Natomiast AS600E jest budżetowy, nie ma upłynniacza, może lepiej wersję 640, ma więcej Hz? Nie zapominaj też o LG 55LB731, input lag, kontrast bardzo dobre, jest tańszy niż Sony. Ma też pilota multimedialnego wspomnianego wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h7 pewnie będzie miał gorszą głębie koloru, szczególnie czerń przy oglądaniu w nocy, jest to jeden z niewielu problemów w tym telewizorze.

Samsung h7000 będzie miał właśnie mniej przekłamań barwnych w porównaniu do tego sony i lepsze kolory. Nie powiedziałbym, że gorsze. Co do czerni to rzeczywiście sony może górować ze względu m.in. na wyższy kontrast.

Natomiast AS600E jest budżetowy, nie ma upłynniacza, może lepiej wersję 640, ma więcej Hz? Nie zapominaj też o LG 55LB731, input lag, kontrast bardzo dobre, jest tańszy niż Sony. Ma też pilota multimedialnego wspomnianego wyżej.

Co do panasa to wątpię żeby można go było postawić obok h7000... Natomiast lg to ips. Czerń w związku z tym będzie gorsza niż np. już na as640. Co do kontrastu w tym lg to nie wiem czy średnia wartość 700:1 jest zachwycająca, (gdzie przeciętny kontrast w va sięga ok.3000:1 a nawet 4000:1) co może eliminować do konkretnego oglądania w nocy i wieczorem. Oczywiście w przypadku lg jest to nadrabiane full led'em. ;) Nie bawiłbym się w takie rzeczy tylko wybrałbym h7000 i po problemie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie Leg odpada, Philips ze wzgledu na wysoki implut lag tez a szkoda:/ bo mega mi sie podoba ten nowyseri 8 na 4 ambilighcie.

No dobra ale konkrety.

Raczej wybiore cos z Sony badz Samsunga choc zawsze wolalem sony no ale gdyby Samsung byl,lepszy to czemu nie.

Mam jednak kilka pytan.

1. Ktory z 3 SOny bylby najlepszy? W905 , 829 czy Ultra hd 8505. Nigdzie nie widze testu tego 4k a mega mnie interesuje. NIe wiem jaki jest w nim implut lag . Wie ktos moze?

2. Polecacie samsunga H7000. A ja mam pytanie czy HU7500 to ten sam TV co H7000 tylko 4k? Pytam dlatego bo roznica w cenie niewielka jak za 48 cali a to zawsze 4k? Jak wyglada tam sprawa plynnosci obrazu full hd oraz implut laga.

Bardziej sie sklaniam ku SOny no ale nie wiem ktory z tych 3 modeli

W Panasonicu nie mam chyba jakiejs alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byłby sony w905. Co do samsungów to różnią się też tym, że hu75 ma wbudowany system dźwięku 5.1 (głośniki Front Firing + New Waveguide), smart evolution, lepszy pilot smart, lepsze skalowanie obrazu no ale głównie jest to to samo co h70 tylko z 4k i większym poborem prądu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo inputlagu, W905 ma malutko 17ms więc ok, 829 nie wiem nie mogę też znaleźć testu, natomiast 4k to już 40ms, ale nadaje się spokojnie. Co to tego LG i kontrastu to tak jak mówisz, nadrabia miejscowym podświetlaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... odpowiedziałem kolejno na Twoje pytania. Najlepszy byłby h7000 no ewentualnie w905 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dorade. Zdecyduje sie chyba cos miedzy tym w905 a H7000

Nasuwa mi sie jednak jeszcze 1 pytanko.

Otóz ten samsung ma chyba matryce natywna 200hz i SOny 905 tez.

Powiedzcie mi w czym glownie bedzie zauwazalna roznica ze matryca ma 200hz a nie 100 jak np model 829

Czy przez to obraz bedzie lepszy czy bedzie lepiej zachowywal sie w ruchu?

Ano i jeszcze jedno .

Jaki implut lag musi być maksymalny zeby mozna bylo grac plynnie bez opoznien w sieci?

30ms ?

Z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w częstotliwości odświeżania matrycy 240hz w porównaniu ze 120hz gwarantuje w wielkim skrócie lepsze odtwarzanie ruchomego obrazu. Tj. obraz jest bardziej płynny, dynamiczny i zachowana jest większa liczba szczegółów przy np. szybkich ruchach kamery. Ogólnie 240hz jest bezwarunkowo lepsze od 120.

Input lag jest w pełni akceptowalny już od 40ms w dół. Wiadomo, że czym niższy lag tym lepiej bo opóźnienia są mniejsze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grasz jakoś hardkorowo (multi i te sprawy) to input lag w okolicach 40ms powinien być ok w przypadku konsoli, ale przy użyciu jako monitor komputerowy już przy jeżdżeniu myszką będziesz widział opóźnienie.

Edytowane przez razor1914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyjaśnienie.

Ultrasa jednak chyba odpuszcze.

Na placu boju zostaje 905 i 829 oraz h7000. Nie widzialenm na zywo h7000 wiec jeszcze nie wiem ale obejrze go za 2-3 dni i wtedy bede wiedzial.

Mam znajomego kierownika w sklepie Media expert wiec nie bede mial problemow z testami tv :)

Jeszcze 1 pytanko mi sie nasuwa

Czy model 829 duzo odbiega od 905 i h7000>

Pytam bo 829 ma 50 cali i kosztuje 3700zl wiec okolo tysiaka mniej od tamtych 2 a i przekatna wieksza o 4 cale wiec nie malo.

Stad moje pytanie czy warto tego tysiaka doplacac no i w czym on w praktyce gorszy.

Widzialem ten model i bardzo mi sie ogolnie podobal.

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...