Skocz do zawartości
soras

Panasonic AE 700, czy AE 900?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Planuję zakup projektora HD. Rozważałem dwie opcje - Sanyo Z4 i Panas 900 (nadal zresztą nie wiem który wybrać:). Ostatnio czytając tematy na tym i innych forach zacząłem brać pod uwagę również model 700 produkcji Panasonica. Pytanie moje brzmi - czy jest widoczna różnica w obrazie między tymi dwoma modelami. 700 jest znacznie tańszy, więc może warto zainwestować właśnie w niego? Nie potrzebuję innych wejść poza tymi, które posiada. Tylko jak jest z tym obrazem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rozincy, lub jest tak mała ze nie warto wydawac na to kasy. Niby lepszy kontrast ale to tez zalezy od ustawien, a wiecej lumenow tez nie za bardzo sie przyda. Do kina domowego obraz ne moze byc za jasny. Wybor nalezy do ciebie ale napewno kupujac 700 bedziesz zadowolony a zaoszczedzaną kase mozesz spozytkowac. Sam jauzywam od roku i jestem very happy.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P 700 i gdy go kupowalem to nie moglem porownac oczywiscie z P 900 :huh: Chyba porownywalem z jakims Sanyo i to co zdecydowalo w Panasonicu (i nadal jest aktualne) to bardzo mala pixeloza (maly trick firmy, pixele nie leza kolo siebie liniowo). No coz P 900 jest pewnie lepszy, ale jak bede zamienial (chyba za pare lat) to na 1080p.
Czytam tutaj o rozdzielczosciach i upskalingu, wedlug mnie moj Panas wyswietla 1080i (wiem, wiem, natywnie ma mniej) i planuje za pare dni maly test, ale na razie jestem porazony jakoscia HDTV na tym projektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję! A czy ktoś w Was widział może te dwa sprzęty obok siebie? Czy różnica jest warta 1000 zł?

PS. Przy okazji zapytam się gdzie można kupić 700 najtaniej (poniżej 3500)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='soras' post='26501' date='04.12.2006, 21:25 ']
Dziękuję! A czy ktoś w Was widział może te dwa sprzęty obok siebie? Czy różnica jest warta 1000 zł?
[/quote]

Jeśli pytasz o Panasia 700 i 900 to owszem, ja widziałem. O ile materiał HD puszczany po HDMI w obu był niemal identyczny to w przypadku sygnału analogowego zarówno po S-Video jak i Component różnica była znaczna na korzyść 900. Wyglądało to jakby w 900 był dużo lepszy scaler wewnętrzny. Obraz z płyt DVD był dużo bardziej kontrastowy i ostrzejszy niż na 700. Dodatkowym atutem dla mnie był pilot uniwersalny dołączony do 900. Osobiście używam 700 ale gdybym miał wybór to wybrałbym 900.
Swoją drogą ciekaw jestem różnic między 900 a AX-100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacex70' post='26629' date='05.12.2006, 11:15 ']
Jeśli pytasz o Panasia 700 i 900 to owszem, ja widziałem. O ile materiał HD puszczany po HDMI w obu był niemal identyczny to w przypadku sygnału analogowego zarówno po S-Video jak i Component różnica była znaczna na korzyść 900. Wyglądało to jakby w 900 był dużo lepszy scaler wewnętrzny. Obraz z płyt DVD był dużo bardziej kontrastowy i ostrzejszy niż na 700. Dodatkowym atutem dla mnie był pilot uniwersalny dołączony do 900. Osobiście używam 700 ale gdybym miał wybór to wybrałbym 900.
Swoją drogą ciekaw jestem różnic między 900 a AX-100
[/quote]


A na jakim sprzęcie to odtwarzałeś? Ja planuję do projektora podłączyć DVD przez HDMI (więc problem znika) ze upscalingiem, oraz X360 (konsola) przez component. Wydaje mi się, że ten DVD nie miał skalera i tu faktycznie mółby być gorszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='soras' post='26694' date='05.12.2006, 16:34 ']
A na jakim sprzęcie to odtwarzałeś? Ja planuję do projektora podłączyć DVD przez HDMI (więc problem znika) ze upscalingiem, oraz X360 (konsola) przez component. Wydaje mi się, że ten DVD nie miał skalera i tu faktycznie mółby być gorszy obraz.
[/quote]

Przecież pisałem o wewnętrznym skalerze w projektorze. Odtwarzacz nie ma tu nic do rzeczy. Ale by być dokładnym to obraz był podpięty analogowo najpierw z Pioneera DV545 po s-video a potem z Denona 1920 po componencie. Tylko przy analogowych żródłach Panasonic 700 i 900 włączają wszelkie skalery i polepszacze. Przy HDMI nie ingerują w obraz. I jak już napisałem obraz analogowy był lepszy w P900 niż w P700.
Btw dzięki uprzejmości znajomego testowałem również X360 na moim P700. Obraz super ale w materiale HD jakoś nie udało się tej konsoli dorównać obrazowi z kompa podpiętego kablem DVI-HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacex70' post='26696' date='05.12.2006, 14:46 ']
Przecież pisałem o wewnętrznym skalerze w projektorze. Odtwarzacz nie ma tu nic do rzeczy. Ale by być dokładnym to obraz był podpięty analogowo najpierw z Pioneera DV545 po s-video a potem z Denona 1920 po componencie. Tylko przy analogowych żródłach Panasonic 700 i 900 włączają wszelkie skalery i polepszacze. Przy HDMI nie ingerują w obraz. I jak już napisałem obraz analogowy był lepszy w P900 niż w P700.
Btw dzięki uprzejmości znajomego testowałem również X360 na moim P700. Obraz super ale w materiale HD jakoś nie udało się tej konsoli dorównać obrazowi z kompa podpiętego kablem DVI-HDMI
[/quote]

Jak myślisz dlaczego? Czy to przez podłączenie kablem component?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='soras' post='26708' date='05.12.2006, 17:38 ']
Jak myślisz dlaczego? Czy to przez podłączenie kablem component?
[/quote]

Całkiem możliwe. Być może te wbudowane "polepszacze" za bardzo rozmyły obraz po component. Albo po prostu dobra karta graficzna + dobry soft potrafi po DVI dać lepszy obraz niż konsola. Nie mam pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
mam pytanko odnośnie Pansonica PT-AE 900 E. Czy projektor ten bezproblemowo współpracuje z N-boxem przez HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='k3333' post='32789' date='04.01.2007, 11:34 ']Witam,
mam pytanko odnośnie Pansonica PT-AE 900 E. Czy projektor ten bezproblemowo współpracuje z N-boxem przez HDMI?[/quote]
Mam n boxa podpiętego do 900 działa bez problemu, obraz na nsport lepszy niż c+ hd (niestety 1080v720)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem nie pytany :P , z panasem 700 wspolpracuje N-ka bez problemu przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Jednak ze względu na brak mozliwości technicznych w doprowadzeniu kabelka HdMi-HDMi pozostanie Composite. Jest jakas duza róznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Composit nie uzywam nawet do przesylania sygnalu do telewizora, tak straszna ma jakosc. Jesli myslales o Component, to roznicy z HDMI nie zauwazylem, ale testowalem tylko pare minut bo do niego mam podpiete DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorrki, pomyłka. Oczywiście chciałem zapytać jaka będzie jakość przez Component?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie widze roznicy miedzy komponentem i HDMI, ale (wydaje mie sie, ze widzialem ten watek na forum) nie wszystkie filmy zobaczysz przez komponent, bo wiele wyswietlaczy akceptuje HD filmy tylko przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...