Skocz do zawartości
blazi_85

TV 55'' do 6000 zł - co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję TV do domu, niestety mnogość pozycji i ich opcji mnie przytłacza. Podstawowe parametry które potrafię określić, zawarłem w temacie zeby.GIF - 55 cali, cena do 6000zł. TV głównie do oglądania sportu, filmów z komputera/dysku zewnętrznego i okazjonalnie do gier (PS4). Posiłkując się listą pytań:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Otwarty salon, ponad 30m2, część telewizyjna ma ok 3,5m x 3m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Ok 3m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
Od 2 do 4, przeważnie 2.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost oraz pod lekkim kątem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?
TV będzie wisiał na ścianie.
6.Jak słońce świeci w pokoju?
Pokój dość jasny: po prawej stronie telewizora ściana z oknem od wschodu, za plecami oglądających ściana południowa, na której znajduje się duże okno tarasowe (okno tarasowe po lewej stronie od oglądających - a więc po południu i wieczorem nasłonecznienie duże), po lewej stronie otwarty, jasny salon.
7.Jaki masz obecnie telewizor?
Nie posiadam TV.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
Zależy mi na wifi+LAN i dość dobrych funkcjach SmartTV (youtube, TVNplayer, łatwe przeglądanie stron internetowych). No i oczywiście na dobrym, ostrym obrazie, bez smużenia i widzialnym za dnia (z uwagi na jasne pomieszczenie).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
DVB-T oraz komputer/dysk zewnętrzny. W przyszłości może satelita.
10.Jakie urządzenia?
Planuję PS4, Dysk zewnętrzny. Na chwilę obecną nie planuję kina domowego.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
3-4 godziny.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Ciężko powiedzieć, z uwagi na jasne pomieszczenie może matowa? Chociaż planuję oglądać głównie wieczorami lub przy zasłoniętych oknach. Za błyszczącą przemawia fakt, że lubię wyraziste, nasycone kolory obrazu.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Sport, filmy z komputera, gry PS.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
Raczaj tak, głównie youtube, sporadycznie strony internetowe.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak, ok. 2 h dziennie.
16.Preferencje co do marki?
Brak preferencji.
17.Preferencje co do wielkości?
55". Lub może 60'', o ile to nie za dużo do oglądania z 3 m.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
Smużenie, mało wyraziste, nienasycone barwy. No i przycinające się aplikacje SmartTV.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Głownie wieczorami i trochę popołudniami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Budżet do 6000, ewentualnie trochę można go przekroczyć.
21.Czy telewizor ma mieć 3D?
Nie zależy mi, z uwagi na to, że żona nosi okulary i 3D ją męczy. Chociaż oczywiście opcja 3D nie zaszkodzi jeśli będzie.

Podsumowując - szukam czegoś od 55 do 60 cali z dobrą jakością obrazu do sportu, filmów z komputera/dysku i gry na konsoli. Fajnie, gdyby ramki były wąskie.

Czy możecie też powiedzieć coś o uchwytach do montowania takiego TV na ścianie? Polecacie jakieś specjalne?

Z góry ogromnie dziękuję za waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...17.Preferencje co do wielkości?

55". Lub może 60'', o ile to nie za dużo do oglądania z 3 m....

Raczej nigdy nie jest zbyt duży ekran... najczęściej jest za mały. Mówiąc tutaj o dużym ekranie - czyli innymi słowy jeżdżeniu po ekranie wzrokiem mówimy o ekranach typu 80"+ na odległość średnio mniej niż 3m. - oczywiście zależnie jaki sygnał dociera do telewizora w jakiej rozdzielczości. 55" na 3m będzie okej.

Zaproponować mogę właściwie samsunga h7000 w 55" troszkę może przekroczyć budżet ale to tutaj tylko średnio ok. 200zł. ewentualnie w905 od sony ale z tego co wiem od innych to dostępność tego modelu w sklepie jest bardzo ograniczona... właściwie do minimum. To wszystko w związku z tym, że sam w905 jest z zeszłego roku - ale jest to the best of the best w 2013 roku oraz właściwie jeden z najlepszych telewizorów jakie powstały do tej pory. (oczywiście nie wymieniając oledów, telewizorów z najwyższych półek z ultra hd itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie bardzo skłaniam się ku temu Samsungowi, można go złapać w cenie poniżej budżetu. Czytam same superlatywy o H7000, są jakieś minusy?

Jeszcze jedno pytanie, może akurat ktoś zna/testował - co myślicie o uchwytach ściennych Maclean? Dobrałem coś takiego do tego Samsunga: http://www.uchwytylcd.com.pl/uchwyty-tv-plaskie/uchwyt-do-tv-32-70-maclean-mc-602-max-vesa-600x400-3430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj obejrzałem ten TV w sklepie (samsung H7000) i jedno co mi się bardzo nie podoba to mocno nagrzewająca się ramka po całym obwodzie, a ramka po bokach w górnej cześci jest tak gorąca, że może wręcz parzyć. Szkoda, że nie miałem termometru aby zmieżyć te temperaturę.

Pytanie jaki to może mieć wpływ na awaryjność tego modelu ? co z plastikową obudowa za ramką czy nie będzie się wypalać itp.? Obejrzałem też model H6700 i tam pod tym względem jest o wiele lepiej, a już np. w Sony KDL-55W829B ramka była po porstu zimna.

Przed pójściem do sklepu byłem prawie zdecydowany na tego H7000, ale teraz mocno się waham i powoli skłaniam do modelu H6700 lub tego Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie to wszystko możliwe... skoro telewizor świeci tam najmocniej jak tylko może. W skrócie to nic się nie dzieje i to nie są powody do tego, by rezygnować z dobrego wyboru. W sklepie jak świeci po 10 godzin dzień w dzień bez przerwy jak tylko może to tak się robi z każdym telewizorem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że inne tv się tak nie nagrzewają, no chyba że ambilight posiadają... Jakość wykonania w zeszłym roku była wydaje się lepsza u samsunga, teraz to taki trochę plastik fantastik, gdy do tego dodamy bardzo wysokie temperatury (chociaż idą chłodne miesiące więc to bez znaczenia) to średnio się zapowiada... z kolei samsung poprawił jakość obrazu w stosunku do zeszłorocznych "przepalanych" kolorów. H7000 jest dobrym modelem, godnym polecenia. Bardzo mnie ciekawi tylko jak z tą trwałością u koreańczyków... zalali w tym roku rynek tyloma różnymi modelami, że aż strach.

Rzuć jeszcze okiem na Philipsa z serii 8 ewentualnie Panasonica na matrycy VA. W odwodzie zostaje Sony 60W855, według mnie bardzo dobrze wykonany TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z czasem się nagrzewa, to nie ma jakiegokolwiek znaczenia ;) h7000 jak najbardziej. Philipsy zaś słyną z wysokich lagów... - do gier tragedia. Sony również okej ale może jakby ktoś jeszcze znalazł w sklepie nówke w905 to jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...