Skocz do zawartości
drazek85

Pioneer Vsx-921 wyłącza się sam po chwili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od ponad roku Pioneer-a Vsx-921 wszystko grało ok do czasu aż nie odwiedził mnie kolega , chciał włączyć Tv i kino będąc sam w domu i "coś" nawciskał tak mi się zdaje gdyż:
1:kiedyś wystarczyło włączyć tylko tv a kino włączało się już samo - teraz trzeba osobno każdym pilotem się bawić i włączać po kolei
2: kiedyś po włączeniu od razu wszystko grało a teraz po włączeniu TV i amplitunera po maksymalnie 3 sekundach amplituner się wyłącza i trzeba poczekać chwile aż wyłączy się całkowicie i można go włączyć jeszcze raz i już gra normalnie (nie ma znaczenia co pierwsze włączymy tv czy amplituner)
3:czy ktoś wie jak ustawić aby włączając tv Vsx 921 włączał się sam ? (tv Panasonic Viera TX-P65ST)
4:czy ktoś jest "znawcą" tego modelu gdyż wydaje mi się iż gra dość dziwnie, cicho, mało wyraźnie i jakby głośniki były czymś przykryte a kiedyś tak nie było - auto ustawianie za pomocą mikrofonu było wykonane korektor dostrojony ręcznie itp.
5:czy podłączenie tv za pomocą kabla pod wyjście VIDEO jest ok gdyż włączając tv on sam przeskakuje na SAT/TV i muszę na pilocie od Pioneera nacisnąć VIDEO i dopiero mogę ogladać tv

czy ktoś może z powyższymi powalczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wzmacniacz jest podłączony pod HDMI1 (ARC) w tv.

O ile samo włączanie wzmacniacza można łatwo przywrócić w jego menu to sprawa z dźwiękiem

jest nieco bardziej skomplikowana. Proponuje przywrócić urządzenie do wartości fabrycznych a następnie od nowa skalibrować

za pomocą mikrofonu.

Koniecznie sprawdź menu telewizora , wystarczy 10 minut z instrukcją obsługi a znajdziesz w telewizorze funkcję odpowiedzialną za włączanie wzmacniacza.

Warto sprawdzić oprogramowanie systemowe wzmacniacza pod względem aktualności, więcej informacji znajdziesz na stronie Pioneer

a wskazówki dotyczące twardego resetu tutaj:

http://www.justanswer.com/home-theater-stereo/6r4i2-pioneer-vsx-921-no-sound.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...