Skocz do zawartości
Tofikmax

Benq W1400 vs 5 letni JVC HD 750 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się od dłuższego czasu jak się ma 5-cio letnia technologia JVC HD 750 do Benq W 1400 . Oba są w tej chwili w tej samej cenie . Benq nowy , JVC stary :)

Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Ciebie technologia , czy konkretny 5 letni model JVC vs nowy Beng ?

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , czy warto iść w taką używkę . Z drugiej strony może paść w każdej chwili . Nic nie jest wieczne . Faktem jest także , że Benq także nie grzeszy bezawaryjnością :(

Chyba potrzebuję kubeł zimnej wody na łeb :) Panicznie boję się wtopy ! 5K pichotą nie chodzi :(

Wiem technologie są zupełnie inne .

Edytowane przez Tofikmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim zdaniem, kup to na co jest gwarancja i masz zdecydowanie większą pewność, że

powinno kilka tysięcy godzin działać prawidłowo.

JVC to zacny projektor, ale ile ma "nakręcona", ile kosztuje nowa lampa lub ew. jej regeneracja,

a może po 5 latach (wszak na dzisiejszą elektronikę to dość dużo) padnie coś innego i co wtedy ?

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodź , wszystko ma pracować ileś tam godzin , lat :( Pralka - 8 , lodówka -10 , kuchenka - 10 itd .

Chyba biednego nie stać na takie eksperymenty . Będę chyba ciułać na 55 lub 500 . Oczywiście JVC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego JVC ? Sony VPL-HW55ES jest bardziej uniwersalny. Nie powiem, że lepszy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD750 na pewno miałby lepszą czerń, kontrast, jednak odwzorowanie barw na pewno nie tak poprawne jak Twój Benq, nawet po kalibracji. Odzworowanie ruchu zapewne też gorsze ze względu na brak opcji kompensacji ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie dlaczego nie Sony . Może dla tego , że jest uniwersalny :) Nie chcę kompromisów , ma być jazda :)

Dziękuję Panie Macieju za opinię , w tym momencie skreśliłem go z listy i będę dalej katował swojego Benka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD750 na pewno miałby lepszą czerń, kontrast, jednak odwzorowanie barw na pewno nie tak poprawne jak Twój Benq, nawet po kalibracji. Odzworowanie ruchu zapewne też gorsze ze względu na brak opcji kompensacji ruchu.

Czyli jednak dlp lepsze od d-ila :)

Dobrze wiedziec !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym konkretnym przypadku decyzja jest niejednoznaczna. Wybór oczywisty (abstrahując od różnych cen urządzeń) stał się wraz z serią X30/X70/X90 JVC i HW50 u Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie juz sama glosnosc pracy dyskwalifikuje benq ale to moja opinia :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zawsze będzie kontrowersyjny temat, tak samo jak buczenie plazmy ;) Mi osobiście nie przeszkadza i szedłbym w stronę JVC. Dla tych co lubią ciszę jak makiem zasiał jest HW55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak koledzy znoszą szum projektora ... dla mnie wybór był jednoznaczny - jakość i błoga cisza w jednym czyli Sony HW55.

Mojego Sony-ego jeszcze czasami słychać (na upartego) więc sobie nawet nie wyobrażam co reprezentują sobą inne projektory głośniejsze o 7-10dB ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...