Skocz do zawartości
mufti

42LW570S-ZD - problem z obrotnicą SAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam taki telewizorek i prawie wszystko śmiga. Używam w nim tunera SAT z włożonym modułem CI (NC+).

SAT chodził mi do tej pory na 4 pozycjach satelitów z wykorzystaniem Diseq A, B, C, D i nie ma problemu.

Ostatnio jednak podłączyłem sobie przełącznik na 8 pozycji multifeed. Przełącznik działa w trybie obrotnicy SAT w standardzie Diseq 1.1 lub 2.1. Na normanym tunerze SAT przełącznik przełącza wejścia LNB.

Na tym telewizorzejednak nie reaguje. Włącza tylko od razu wejście LNB3 i tyle.

W ustwieniach obrotnicy próbowałem wszystkiego: typ ciągły/krok, różne kroki, różne transpondery i nic.

Nie chciałbym od razu inwestować w prawdziwą obrotnicę dopóki nie przekonam się, czy jest jakiś sposób na naprawienie tej funkcji?

Nie wiem jak i czym właściwie wejść do menu serwisowego? Może to tam coś trzeba "odblokować", czy jak?

czy ktoś miał może z takim problemem do czynienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Wszystko działa!

Okazało się, że w TV LG Smart 3D z wbudowanym tunerem SAT, do sterowania obrotnicą używany jest standard DiseqC 1.2. Należy cierpliwie podczas ustawiania pozycji satelity wybrać właściwy transponder TP (do testu, opcja dostępna w menu ustawienia) i ustawić tryb obrotu na "ciągły". Po naciśnięciu "Uruchom" należy kilkakrotnie odczekać szukanie sygnału. Zapamiętać.

Udało mi się w ten sposób wysterować 6 pozycji satelitów. Działa, chodź trwa trochę przełączanie pomiędzy satelitami (z 5 sekund), ale to nic.

Ostatecznie więc udało się uruchomić tryb obrotnicy, używając jako obrotnicy przełącznika DiseqC 1.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...