Skocz do zawartości
pintr

Wyjście 60p/50p

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ,czy w konsoli PS3 da się ustawić wyjście wideo na format 1920x1080 ,50p, bo u mnie jest 1920x1080,60p , i sprawia mi to problemy przy wyświetlaniu gier ( tak myślę ze to to ) chodzi o to że na starym tv miałem wszystko ok a na nowym ( samsung f 8000 ) obraz mi mocno skacze i rozmywa się ,przez co staje się nieostry i nieczytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości, ale problem musi leżeć gdzie indziej. Masz włączony tryb gry? Gdy wciśniesz info na pilocie to wyświetla Ci informację 60Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wciskając info na pilocie pokazuje mi się 1280x720/60p w przypadku gier ( nie wiem czy wszystkich) a w przypadku filmów 1920x1080/60p. Włączałem tryb gry ,ale ale wtedy tło przesuwa się z jeszcze większymi skokami, nie grałem na tym trybie dłużej ,musiałbym sprawdzić.Ale w normalnym trybie obraz nie dość że przesuwa się skokowo to robi się strasznie rozmyty i czasami jest podwójny ,na tyle mocno że nie da się grać ,dzieje się to czasowo nie cały czas.Wrażenie jest takie jakby procesor odpowiedzialny za grafikę nie wyrabiał .Może mam jednak walnięty tv?

Dodam jeszcze że obraz idzie przez procesor marantza ...może to on coś kaszani po drodze, muszę sprawdzić podłączenie bezpośrednie do tv.Tyle ze wtedy będzie kiepsko z dźwiękiem ...?

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego masz jakiś problem w torze obrazu, prawdopodobnie jest nim Marantz. W przypadku filmów TV powinien otrzymać sygnał 1080p24, nie 60. Niewykluczone, że Marantz robi jakąś konwersję. W telewizorze raczej nie ma elementu, który mógłby "nie wyrabiać". Spróbuj wpiąć konsolę bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję ,wieczorem,albo jutro podłączyć bezpośrednio do tv.Odnośnie wyświetlania filmów ,to wszystkie mają być wyświetlane w formacie 1080p24 , bo mam wrażenie że na niektórych jest lepiej jeśli 24 jest wyłączone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość filmów jest realizowanych w 24 klatkach na sek. i tak powinna być odtwarzana. Twój odtwarzacz sam powinien dostosować odświeżanie do klatkażu filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno swój pierwszy film na BR (Avatara) i w końcu mogłem przetestować jak działa odtwarzacz w UPPLEVA.

U mnie podczas filmu TV cały czas pracuje w trybie 1920x1080/60p.

Ten sam film testowałem na innym TV i PS3 i tam po chwili konsola przechodzi w 24p.

W menu UPPLEVY nic nie znalazłem. Jedynie HDMI Deep Colour dałem na 36bit.

W TV w menu obrazu głębia czerni HDMI ustawiona na Niskie i włączony BD Wise.

Dodam, że obejrzałem kilkanaście minut tego filmu i nie było rzadnych przycinek etc.

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Niestety nie miałem czasu pograć na PS3 podłączonej bezpośrednio do TV,ale nagrałem 2 filmy. 1-szy : https://www.youtube.com/watch?v=o5wpaaUxud4, Są to końcowe napisy z filmu Baron 24 z tvphd ,podobny efekt jest z napisami końcowymi z filmu Rodzinka pl są one strasznie rozmazane i praktycznie nieczytelne robią się ostre tylko czasami . 2-gi: https://www.youtube.com/watch?v=Ln1ymG2XOT0 , jest to fragment gry Good of war , występuje tam szarpanie obrazu które wcześniej opisywałem ,niestety nie udało mi się nagrać efektu kiedy kontury robią się podwójne i obraz staje sie nieczytelny a gra prawie nie nadaje się do używania. MOże po obejrzeniu ,ktoś stwierdzi czy mój TV jest zepsuty czy mam szukać gdzieś indziej.

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Niestety nie miałem czasu pograć na PS3 podłączonej bezpośrednio do TV,ale nagrałem 2 filmy. 1-szy : https://www.youtube.com/watch?v=o5wpaaUxud4, Są to końcowe napisy z filmu Baron 24 z tvphd ,podobny efekt jest z napisami końcowymi z filmu Rodzinka pl są one strasznie rozmazane i praktycznie nieczytelne robią się ostre tylko czasami . 2-gi: https://www.youtube.com/watch?v=Ln1ymG2XOT0 , jest to fragment gry Good of war , występuje tam szarpanie obrazu które wcześniej opisywałem ,niestety nie udało mi się nagrać efektu kiedy kontury robią się podwójne i obraz staje sie nieczytelny a gra prawie nie nadaje się do używania. MOże po obejrzeniu ,ktoś stwierdzi czy mój TV jest zepsuty czy mam szukać gdzieś indziej.

Masz ustawiony TV w trybie gra podczas grania i wyłączony tryb gry podczas oglądania filmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania filmów mam tryb film ,podczas grania również gdyż po włączeniu trybu gra obraz cały czas szarpie. Lipa ten telewizor ,coraz gorzej go nie lubie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania filmów mam tryb film ,podczas grania również gdyż po włączeniu trybu gra obraz cały czas szarpie. Lipa ten telewizor ,coraz gorzej go nie lubie :-)

Dlaczego przeprowadzasz jakiekolwiek testy bez czysego toru obrazu? Po co marnujesz na to czas? Marudzisz na telewizor i nakręcasz się podczas gdy problem tkwi gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizje oglądam bezpośrednio z dekodera z pominięciem procesora marantza, więc problem jest w telewizorze ,a to że ps 3 leci przez procesor to inna sprawa ,i nie miałem jeszcze czasu podłączyć jej do tv bezpośrednio.W samym torze wideo nic nie zmieniałem po zakupie nowego telewizora .Na starym tv nie miałem takich problemów,dlatego uważam że to wina nowego tv.

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony motion plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie 6/5 ale nic nie daje zmiana na inne wartości ,litery nadal są nieostre i rozjechane,nawet jak wyłącze wszystko .Zauważyłem to tylko na dwóch filmach i zawsze na końcowych napisach.Może jakiś użytkownik samsunga serii f8000 mógłby zerknąć na filmy baron 24 i rodzinka pl ,na kanale tvp hd .,czy jemu też napisy skaczą i są rozjechane tak jak u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Znalazłem chwilę i ... Wszystko już włączałem i wyłączałem ,kupiłem nowy przewód HDMI ,podłączyłem konsole bezpośrednio do tv ( wcześniej szła przez procesor marantza) i ciągle jest tak samo ,czy włącze motion plus ( na jakikolwiek tryb) czy go wyłącze ( jeśli jest na off to obraz cały czas jest skokowy) jeśli jest włączony to chwila jest ok ,później szarpie i znowu jest ok, i tak w kółko. Zmieniałem nazwe wejścia tv na wszystkie możliwe ,również nic to nie daje,włączałem tryb gra. Włączałem i wyłączałem wszystkie polepszacze i tu również nie widać poprawy.

Co do oglądania tv z dekodera ,przypomniała mi się jeszcze jedna przypadłość tego tv .Mianowicie ,chodzi o funkcje czysty obraz cyfrowy ,musze ją mieć na niski ,gdyż na wyłączonym ,na kilku kanałach zauważyłem dziwne zachowanie telewizora np. na wiadomosciach ze studia kilka razy jak ktoś miał marynarkę lub ubiór w czarno białe małe wzorki to obraz strasznie migotał na tych elementach i bardzo to przeszkadzało w oglądaniu,ustepuje to po włączeniu w/w funkcji.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyglada na to, ze musisz zareklamowac TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam , czy może zresetować tv do ustawień fabrycznych ,ale w menu serwisowym , czy może lepiej tam nie grzebać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo wejscie do ms resetuje tv do ustawien fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,ale jest tam opcja która robi reset totalny,znaczy się że telewizor jest jak wyjęty z pudełka.Nie tylko resetuje ustawienia obrazu ale wszystko łącznie z aplikacjami pościąganymi ze sklepu samsunga itp.MOże to pomoże ( telewizor już 2 razy był aktualizowany i może mu cos poszło nie tak )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proponuję powyłączać wszelkie ulepszacze obrazu w TV łącznie ze zminimalizowaniem ostrości, poprawą głębi czerni i innymi fajerwerkami, które powodują obciążenie procesora TV. Po tym zabiegu obraz powinien być płynny.

POzdRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...