Skocz do zawartości
klaus71

internet LTE bez limitu - czy naprawdę?

Rekomendowane odpowiedzi

jako że mieszkam w mieście Poznań które jest niby duże ale za małe by mieć szybki internet jeśli nie mieszka się w centrum to ciągle szukam alternatywy by móc choćby cokolwiek oglądać ze streamingu w sieci (obecnie mam Wimax INEA 6Mb i nie mogę oglądnąć nawet niczego w SD z IPLA, bo przycina).

pojawiła się oferta jak w temacie od Plusa - ponoć jestem w zasięgu tego LTE i ponoć mam nawet bardzo dobry sygnał.

ktoś testował ten LTE - czy te limity rzeczywiście nie istnieją?

chciałbym używać np. streaming HD z polskich serwisów, także od czasu do czasu coś ściągnąć z serwerów plików typu rapid,itp - czy one nie są jakoś blokowane ?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć komórkowa (czy to w paśmie 3G czy LTE) ma skończoną przepustowość.

Jeśli do jednego nadajnika podłączy się jednocześnie wiele osób ... transfer będzie dzielony na te osoby.

Czyli np. w zależności od pory dnia transfer będziesz miał lepszy lub gorszy.

Nie zapominaj ponadto o pingach które w sieciach komórkowych są bardzo kiepskie. Choć akurat to nie wpływa na streaming video.

Jednym słowem najlepiej szukaj kablowej alternatywy.

Jeśli takowej nie ma to i tak jesteś skazany na LTE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie taka ciekawostka: wczoraj wróciłem z urlopu w Szklarskiej Porębie. Na miejscu z ciekawości zrobiłem test prędkości łącza w moim iPadzie (LTE). Wyszło prawie 70 Mb/s DL. Widać, że działa to nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl o cdma. to jest zapomniany przez wielu internet, ale działa zawodowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl o cdma. to jest zapomniany przez wielu internet, ale działa zawodowo!

powiedzial co wiedzial .... czlonka swojego sobie pooglada przez lornetke na tym CDMA a nie streamy z sieci jesli juz teraz na 6mb laczu ogladac nie moze :P

do IPLEX/IPLA i to SD zeby nie cielo i mozna w tle cokolwiek dodatkowo robic trzeba 8 mbits a ty mu wyjezszasz z CDMA, ktore pewnie ledwo 2 mbits wyciaga

bral limitu w necie LTE jest tylko jesli bedzie polaczenie LTE - jesli w jakiejkolwiek nizszej technologii Ci sie urzadzenie polaczy to bedzie limit ...

taki "chłyt makekingowy" :)

Edytowane przez Cretino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak jestem w zasięgu LTE to rozumiem że mogę codziennie oglądać 50gb z netflixa (przez proxy) i drugie tyle ściągnąć np. z torentów / rapidshare i "lejek" mi się nie włączy?

w tej kwestii pytam w zasadzie - czy nie ma jakichś kruczków w obrębie samego LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję LTE z routerm ZTE od miesiąca. Limit to 60GB, na razie. Ma być więcej

Co do szybkości to jest różnie, ale nigdy nie spadła szybkość pobierania poniżej 30Mb/s a wysyłania poniżej 10Mb/s.

To najgorszy scenariusz. W 90% przypadków na speedtest.net wychodzi coś takiego :

051662bf73cc4547med.png

Ping nigdy nie jest większy niż 50ms.

Dodatkowo mam też w orange DSL 10Mb/1Mb pingi 50+ po kablu......

Dla mnie na chwilę obecną nie ma nic lepszego od LTE......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś padł rekord :

Co prawda test robiłem przed 8:00 rano, ale wynik zacny mimo wszystko :)

f8c27b963412ef35med.png

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...