Skocz do zawartości
trubul

Jaki TV za 2000-2500zł - dosyć specyficzne kryteria?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję telewizora, który będzie spełniał moje warunki:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? od jednej do trzech, zwykle dwie
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem - dobrze by było, jakby się jakoś dało obracać TV
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna południowo-zachodnie -> spore naświetlenie w pokoju w cieplejsze dni
7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Panasonic 29"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
3 najważniejsze rzeczy dla mnie:
- jak najmniejsze zużycie prądu (ogółem)
- gdy podłączam pendrive'a z filmem i polskimi napisami w osobnym pliku - ma nie być żadnych problemów z takim 'połączeniem' (wiem, że niektóre tv mają problemy z czytaniem polskich znaków z napisów - tutaj z tego co wyczytałem Samsung sobie dobrze radzi)
- aby od strony audio nie 'kulał'

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka UPC, więc cyfrowy; jakość taka, jaka jest obecnie w telewizji czyli od SD do HD
10. Jakie urządzenia? pendrive przez usb, czasami też komputer (nie wiem przez jakie złącze)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba matową, nie jestem pewien
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? informacyjne, seriale, filmy, muzyczne, sportowe - w skrócie wszystkie
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie sądzę, aczkolwiek teraz chyba każdy tv ma wi-fi, więc jest mi to obojętne
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, podłączając PC - okazjonalnie
16. Preferencje co do marki? bez znaczenia, byleby TV oferował dobrą jakość
17. Preferencje co do wielkości? 40-42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wszelkie niedoskonałości, które uniemożliwiają cieszenie się nowym sprzętem :)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniem, wieczorem, późnym wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? jak w temacie, do 2.5k powinno się coś dać znaleźć
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie będę korzystał z 3D, więc obojętnie

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? zależy za ile

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...