Skocz do zawartości
acglj

czarne obramowanie ekranu roboczego TR-42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni bawię się TR-42v2, i jest coś irytującego... Jakoś nie znalazłem na ten temat żadnej wzmianki na forach. We wszystkich FW jakie testowałem (stock, wasser 1.2.5, wasser 0.95) widoczna jest wokół obszaru roboczego czarna ramka o szerokości pewnie z 20-30 pikseli, zarówno na rozdzielczości 1080 jak i 720. Jak to zlikwidować? Przecież z taką ramką, to nawet materiał w natywnej rozdzielczości musi być skalowany, czyli pogorszenie jakości, i w dodatku niepotrzebne obciążenie procesora (a on i tak ledwo się wyrabia).

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To tak jak w komputerach trzeba dopasować rozdzielczość w ustawienia ekranu - nie pamiętam jak się ta opcja nazywa ale jutro zerknę i ci napiszę.

Na stocku rzeczywiście procesor może się nie wyrabiać, bo jest za bardzo obciążony niepotrzebnymi rzeczami.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Myślę że znalazłem to o czym mówisz -skalowanie ekranu. Wygląda na to że ustawienie na max. powoduje ze ekran jest wykorzystany w całości. Mam nadzieję, że to nie jest tak że Android najpierw skaluje materiał do ustawienia domyślnego -w połowie tej skali, a w drugim kroku jeszcze o kilka % w górę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego do tej pory, a to kolejny custom firmware jaki używam - obecnie mam wassera 1.2.5 i filmy 1080p śmigają jak ogień na prawie każdym rodzaju XBMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skalowanie jest od zarania dziejów nazywane overscan'em.

Nie ma nic wspólnego z natywną rozdzielczością pulpitu.

To taka zaszłość historyczna. Nie wiem po co to wszyscy ciągną.

Ustawcie sobie suwaczek całkowicie na prawo i cieszcie się obrazem 1:1. bez żadnych reskalowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...