Skocz do zawartości
thunderboldus

MiniPC pod XBMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy więc chciałbym się przywitać. Chciałym też prosić o poradę w wyborze odpowiedniego urządzenia. Potrzebuje stosunkowo tani miniPC, tylko i wyłącznie do wygodnego korzystania z XBMC na wyjeździe (hotel, itp.). Zależy mi aby miał przyzwoity zasięg WiFi, pilota, który umożliwi wygodną pracę na XBMC i był na tyle wydajny żeby pociągnął 720p. Chodzi o to, aby płynnie odtwarzał filmy i dał radę ze streamem (coś jak weeb.tv tylko wysyłane z domu). Trochę poczytałem i fajnie wypadają urządzenia na których można uruchomić Linux XBMC bez pośrednicwa Androida. Takie coś by mnie interesowało, ale nie bardzo mogę znaleźć kompatybilny sprzęt, a tym bardziej na naszym rynku (zależy mi na dosyć szybkiej dostawie). Z góry dzięki za wszelkie sugestie. A może ktoś z Was chce pozbyć się pasującego do kryteriów urządzenia? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720p i weeb.tv ... praktycznie wszystkie Androidowe dongle to potrafią.

Z tym streamingiem z domu to musisz rozwinąć temat ... bo nie wiem o co ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co do streamu z domu, chodziło tylko o wydajność, bo zapewne bedzie potrzeba coś na miarę weeb.tv. Od strony technicznej mam wszystko, jest odpowiedni plugin na XBMC. Streamuje tylko SD, bo na więcej nie pozwala łącze w domu. Możecie polecić coś sprawdzonego, na czym zainstaluje natywny Linux XBMC, bez androida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "odpowiedni plugin" do XBMC to zapewne wtyczka zrobiona dla procesorów x86 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No niby tak, ale jak testowałem XBMC na telefonie z Andoridem to ten plugin działał również. Pytanie czy pójdzie na Linux XBMC...

Edit:

Na XBMCbuntu działa rówienież.

Edytowane przez thunderboldus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może wtyczka jest skryptowa. Wtedy powinna działać wszędzie.

Najtańszym rozwiązaniem będzie raspberyPi. Ale nie sądze abyś się nim zadowolił.

Jeśli chcesz coś taniego bez Androida ... może być ciężko.

Może po prostu jakiś miniaturowy PC'cik? Można kupić takie zabawki w chinach za 120-130$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wziąłem to http://www.aliexpress.com/snapshot/6105153185.html . Znalazłem kompilację linuxa na te urządzenia, więc mam nadzieję że:

1) odpalę

2) sprosta oczekiwaniom

To ma być tylko urządzenie na wyjazdy. W domu, gdzie potrzeba czegoś więcej mam dość dobry HTPC.

Edytowane przez thunderboldus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się zastanawiam dlaczego się tak bronisz przed Androidem?

Przecież XBMC chodzi pod nim bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to mi obojętnie. Gdzieś wyczytałem, że natywnie chodzi lepiej a że nie potrzebuję poza XBMC raczej nic, stąd ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy natywnie? "Natywny" XBMC chodzi na linuxie.

Android też jest swego rodzaju linuxem.

Przy twoich potrzebach (tylko 720p) będzie to chodzić idealnie niezależnie od sprzętu.

A co do pilota to raczej polecam miniaturowe klawiaturki na 2.4GHz. Np. Rii mini i8

Pilot to podczerwień. Ma swoje ograniczenia.

Radiowej klawiatury nie zastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...